ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה.. לעדי גנץ..

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
עדידי!!D:
ביצה
ביצה

שאלה.. לעדי גנץ..

שליחה על ידי עדידי!!D: »

היי.. לא מזמן הגיע אלינו תוכי אוסטרלי יפייפה בריא וצעיר (יחסית) התוכי כבר יודע לעוף אך ככל הנראה הוא עדיין איננו עף בצורה חלקה...
אני רוצה לאלף אותו להאכלת יד וזה בדיוק הגיל לפני שכבר לא אוכל לאלף אותו ולכן אני רוצה לגזור לו את הכנפיים.. (אני יודעת שעדיף לעשות זאת אצל וטרינר מומחה אבל מגיעים אלינו בעונה הזו כל שנה בערך 2-3 ציפורים -בעיקר גוזלים- עזובות ואני ממש רוצה לדעת אם אפשר ואיך לעשות זאת בעצמי)..

בתודה מראש.. עדי גרלוי^^תמונה
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

שלום עדי,
אני מניח שמדובר בתוכון אוסטרלי.
נראה לי שיש לך בלבול מושגים קל. אנסה להסביר -
"האכלת יד" - מונח המתייחס בד"כ לתוכי שגודל מאז היותו גוזל ע"י אנשים ולכן הינו רגיל לחברת אדם.
מה שאת רוצה, זה לקחת תוכי, שכנראה לא עבר תהליך זה, ולעשות אותו מורגל לאנשים.
עלייך לדעת שזו לא תמיד משימה פשוטה, ובד"כ לא יושגו אותן תוצאות כמו עם תוכי שעבר האכלת יד.
האם כרגע הוא פוחד ממך או מקבל אותך יחסית בשיוויון נפש?
הדרך היחידה להתחבר אליו היא ע"י הרגלתו לכך שבקרבתך הוא תמיד מקבל צ'ופרים. צריך המון סבלנות לכך!
לגבי קיטום הנוצות, לכאורה זו איננה משימה מורכבת במיוחד, אך למרות זאת אנשים עושים המון טעויות ואף גורמים לעיתים נזק חמור לציפור. לומר את האמת, אני מעדיף שלא לתת כאן תיאור של עקרונות הקיטום, כדי שלא יבואו אלי אח"כ אנשים ויגידו "אבל עשינו בדיוק כמו שהסברת...". אני מציע שאת הקיטום הראשון תעשי אצל וטרינר האמון על רפואת ציפורים, ואח"כ תוכלי להחליט לגבי ההמשך.
עדי
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”