ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

בדיקות מעבדה לבעיית מריטת נוצות אצל ג'אקו

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
אייל אורגד
ביצה
ביצה

בדיקות מעבדה לבעיית מריטת נוצות אצל ג'אקו

שליחה על ידי אייל אורגד »

ד"ר גנץ שלום,

לתוכי שלי יש בעיית מריטת נוצות (נקבת ג'אקו בת כ- 5 שנים). אני מניח שזה בעיקר כתוצאה מהזנחה, ואני רוצה לקחת אותה לבדיקה ווטרינרית. אך כדי לחסוך זמן והיות ואני גר במקום מרוחק יחסית הייתי רוצה לשלוח את בדיקות הדם בעצמי למעבדה לפני הביקור אצל הווטרינר, כפי שעשיתי כדי לקבוע את מינה (המעבדה מאפשרת זאת). איזה בדיקה כדאי לבקש? פוליומה? כלמידופילה? מיקופלסמה? מחלת המקור והנוצות? סלמונלה? הרפס 1?
כל הבדיקות?

בברכה,
אייל
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

שלום אייל,
מריטת נוצות היא אחת הבעיות הקשות ביותר לפתרון. בכל העולם מתחבטים בה, והיא תופסת חלק נכבד בכנסים בינלאומיים. בתוכיי ג'אקו היא שכיחה במיוחד.
עקרון הגישה לבעייה זו הוא:
א. איסוף מידע מאוד מדוקדק על התוכי, סביבתו וכו'
ב. ביצוע מספר רב יחסית של בדיקות, על מנת לשלול אפשרות של מחלה אורגנית.
ג. במידה ולא נמצאת עדות למחלה אורגנית מניחים על דרך השלילה שזו בעייה התנהגותית\פסיכוגנית.
ד. הטיפול מותאם לכל מקרה ומקרה במיוחד. אחוזי ההצלחה בינוניים (בכל העולם).

הבדיקות שאני מבצע רוטינית בפעם הראשונה שאני רואה תוכי כזה כוללות:
בדיקה פיזיקלית
ספירת דם
פאנל ביוכימי
צילומי רנטגן בהרדמה
בדיקת דם לאבץ
בדיקות לפתוגנים
ציטולוגיה של לשלשת
ציטולוגיה מהעור והנוצות
במקרים מיוחדים אני אף שולח ביופסיה מהעור.

מדובר בפאנל בדיקות נרחב! עלותו בערך 1000 ש"ח (לא כולל הבדיקות לפתוגנים), אך הוא מחוייב אם רוצים לגשת לבעייה בצורה רצינית.
אם התוכי יגיע כשהוא בדוק כבר לכלמידופילה (כלמידיה) ולמחלת המקור והנוצות - זה יועיל, ויחסוך לך את ביצוען מחדש. הדרך הנוחה ביותר לעשות את כל הבדיקות היא להגיע עם התוכי ולאחר שלב לקיחת ההיסטוריה (כשעה) להשאיר לנו אותו לפחות לשעתיים ולחזור.
אתה מוזמן להתקשר אם יש עוד שאלות.

עדי
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: בדיקות מעבדה לבעיית מריטת נוצות אצל ג'אקו

שליחה על ידי eli_lea »

כפי שאמר ד"ר גנץ הבדיקות מקיפות ויתכן שביצוע חלק מהבדיקות בלבד לא יענה על השאלות הנחוצות
הייתי רוצה להוסיף ולומר שניסיונו של הרופא המטפל יכול לעשות את כל ההבדל בין הצלחה לכישלון
ולהסב את תשומת הלב לניסיונו הרב של ד"ר עדי גנץ בנושא ובידע הרב שצבר בטיפול במריטה.

בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”