ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קקדו לא מתחבר

מאמרים שונים בנושא תזונה,מחלות,ריבוי והדרכה כללית

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
דניאל500
ביצה
ביצה

קקדו לא מתחבר

שליחה על ידי דניאל500 »

שלום לכולם... ישלי גאקו בגיל שנתיים וקצת בדירה אני ובת הזוג שלי גרים רק והגאקו מחובר רק אלי.. השבוע הבאתי קאקדו אמברלה בת שנה וחצי ,ביום הראשון הייתה ממש מחוברת אלי עלתה לי על היד נתנה ללטף הכל וביום השני היא התהפכה לאהוב את בת הזוג שלי שגרה איתי ואותי היא ממש על גדר שונאת ,בורחת ממני אפילו שאני לא הולך אליה ממש משדרת פחד ממני ,ללטף לעלות על היד היא מביאה רק לבת זוג שלי ,מה הבעיה? לא לחצתי עליה ביום הראשון שהבאתי אותה לא הכרחתי אותה לעשות משהו שהיא לא רוצה אולי המעבר קשה לה אני יודע היא הייתה אצל הבעלים הקודמים רק שבוע והתחברה שמה לכולם מה לא בסדר? קאקדו זה סוג שמאוד מתחבר לכולם אני לא יודע מה לא בסדר ... אני מפחד שככה זה ישאר והיא לא תתחבר אלי יכול להיות? תודה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: קקדו לא מתחבר

שליחה על ידי eli_lea »

יש סיבה להתנהגות, אולי היא לא נראית לעין או משהו שעשית לא במודע והזכיר לתוכי חוויה לא נעימה שהייתה לה בעבר במשפחה אחרת אולי. זה לא תמיד משהו שאנחנו שמים לב אליו ולכן קשה לנו לשחזר ולהבין את המשמעות.
לשנות את ההתנהגות ישנם מספר שיטות. השיטה שבה אתה מתאזר בסבלנות ומנסה לגשת מידי פעם עם צ'ופר, אפילו בתחילה להניח את הצ'ופר בקרבת התוכי במרחק לא מאיים ולהתרחק. חשוב שאת הצ'ופר שהתוכי הכי הרבה אוהב רק אתה תתן ולא בת הזוג.
אפשר גם שהתוכי למשל יהיה על בת הזוג כשהיא יושבת וזה יתן לתוכי יותר ביטחון, ואז תשב קצת במרחק מהם ותנסה להתקרב או לתת צ'ופרים.
אם זה לא עובד במהלך השבוע הקרוב תעדכן ונמשיך לבחון את האפשרויות. בינתיים תכתוב מה קורה כשרק אתה והתוכי לבד בבית, האם יש שיפור ביחס אליך?
דניאל500
ביצה
ביצה

שליחה על ידי דניאל500 »

הקקדו היה אצל משפחה עם ילדים לפני זה רק שבוע התחבר שמה לכולם הבאתי אותו לדירה שרק אני וחברה שלי גרים וכמובן גרקו בן שנתיים וקצת הגאקו כידוע מחובר רק למשהו אחד וזה לי אילו הרקדן היה מחובר אלי מעולה על ההתחלה עוד כשהובלתי אותו לדירה שלי הוא שמח וילה לי על היד אחרי 24 שעות הוא התהפך 360 מעלות ממני ועל גדר השנאה כלפי כשאני אומר שנאה זה... בורח ממני כשאני באיזור מספיק שאני מחליף לו מים ומוסיף אוכל הוא נרתע ממש שאני לידו הוא ילך מסביב לכל הכלוב כדי להכנס אליו העיקר לא לעבור לידי.. וכשאני והוא לבד בבית בלי בת הזוג הוא משתדל ללכת לפינה כדי לא ליצור אישי קשר עין זה ממש לא נראה הגיוני שאחרי יום הוא השתנה ככה... הסיבה לכך היא לדעתי שהוא רואה שאני עם הגאקו היחסים טובים והבת זוג שלי לא יש אפשרות שבגלל זה? קקדו מתחבר לכולם אבל דווקא זה עושה פרצופים שכאילו הבאתי אותו והתעללתי בו סך הכל התנהגות מאוד מוזרה שב 24 שעות היה מחובר אלי יפה עלה היד והכל ואחרי יום הוא השתנה לרעה ככה.
נסעתי כבר כמה ימים שהקקדו ישב על בת הזוג על היד ואני יהיה ליד אז זה מתבטא ברכישות ופחד מהצד של הקקדו ולגבי צ'ופרים אין פה מקום... הביאו לה בעבר עוף לפיצויים ככה שלום לא מעניין את הקקדו אין משהו שאני יכול לפצות אותו הוא אדיש לכל דיבור שלי ולכל תנועה שלי היא רואה אותה כאיום חייב לציין שזה האכלת יד והכל ומאוד מוזר לי היחס הדוחק שלו כלפיי
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ראשית "תוכי של בן אחד" זו סטיגמה, אני יכול להצביע על עשרות אנשים שהתוכי שלהם ( ג'אקו) חברותי לכולם. יש עשרות סוגים ויותר שלא נקשרים לכולם
ובדרך כלל זה בגלל גישה שגויה.
לא נותנים לתוכי לאכול עוף, תוכי זה לא כלב, לא עוף ולא דברי חלב, מוכח מדעית שלתוכי אין אנזימים שמפרקים את המזון הזה וזה גרוע עבורו.
יש מגוון מזונות מצויינים לתוכי כגון כופתיות כבסיס, תערובת זרעים יבשה, השרייה, ירקות ופירות וכו'.

לגבי המצב, לא יודע להגיד לך מה הגורם, התוכי הזה כנראה עבר ממשפחה למשפחה אז קשה יותר לאבחן את התנהגותו.

ההצעה שלי היא כזאת.
תארגן לך סטנד, משהו שכשהתוכי עומד עליו הוא מגיע לך בערך לגובה הטבור.
זו יכולה להיות משענת של כסא או כל דבר כזה שהתוכי יעמוד עליו אבל לא משטח.
את הסטנד תשים בחדר שבו התוכי לא רגיל להיות.
תבקש מבת זוגך להעביר את התוכי לסטנד ולצאת מהחדר.
לאחר מספר דקות תיגש לתוכי, הושט את היד והעלה אותו ליד, כאשר במהלך העלייה ליד אמור לו "עלה".
אתה צריך להיות אסרטיבי ולא מהסס. פשוט להעלות אותו על היד בביטחון.
לאחר מכן החזר אותו לסטנד שוב עם הפקודה "רד" וצא מהחדר, תן לבת זוגך לקחת אותו ולהחזיר אותו למקום הרגיל שלו.

תנסה לבצע את מה שאמרתי ותעדכן אותי איך הסתדר.
שלח תגובה

חזור אל “מאמרים ומדריכים”