ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גרין צ'יק חדש

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

linoy
ביצה
ביצה

גרין צ'יק חדש

שליחה על ידי linoy »

ערב טוב לכולם
קיבלנו במוצאי שבת גרין צ'יק חדש מחמותי לילדים זיהיתי אותו לפי תמונות מהאינטרנט והמוכרת אמר לה שהוא חברותי עם ילדים ועם אופי נוח
עכשיו אחרי שקצת קראנו ראיתי שעשינו טעות כי מיד בעלי ניסה לתפוס אותו והתוכי נשך אותו נשיכות וירד לו דם חשוב בעלי ניסה בבוקר ושוב ננשך .מאז עזבנו את התוכי ורק פינקנו אותו בצ'ופרים היום שוב בעלי הכניס את היד עם צ'ופר וחיכה שהתוכי יעלה לו על היד והפעם התוכי לא השתולל בהיסטריה בכלוב אלא בחן אותו כל הזמן אבל לא עלה על היד בסוף התייאשנו השארנו את הצופר וסגרנו את הכלוב.

סליחה על האורך של ההודעה אבל כתבתי את כל הפרטים על מנת שתוכלו לעזור לי בבקשה.

בנוסף אני מפחדת שהתוכי ינשך חזק ככ את אחד הילדים שלי
מה אפשר לעשות?
תודה לעונים
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: גרין צ'יק חדש

שליחה על ידי eli_lea »

לא הבנתי, קיבלת מחמותך? כלומר חמותך קנתה עבורכם? המוכרת אמרה שהוא חברותי עם ילדים....זה לא חייב להיות ככה.
את צודקת כשאת מפחדת על הילדים. לצערי אי אפשר לאבחן דרך האתר את אופיו של התוכי, האם מוחתם כראוי, האם מתאים לילדים ואינו חושש מהם...
כשתוכי מתחיל לנשוך נשיכות כאלה חזקות זה יכול להיות מתוך פחד, זה יכול להיות מתוך זה שאינו אוהב מגע, זה יכול להיות שהוא ינשך גם בהמשך.
אם חמתך קנתה ממגדלת אפשר לפנות למגדלת ולספר לה שהתוכי נושך. להגיע אליה עם התוכי שתראה לכם איך היא מרימה אותו איך הגישה הנכונה אליו.
אם זה לא הולך אז אפשר לנסות דרכים אחרות ביחד או להחליף את התוכי.
כשרוכשים תוכי צריכים לוודא שהתוכי בריא ואם אין לו בדיקות יש לקחתו לוטרינר לביצוד בדיקות למחלות הנפוצות, מחלת הכלמידיה ( מחלה זאונוטית שעוברת לבני אדם) ומחלת המקור והנוצות. איזה כלוב יש לכם לתוכי, אם את יכולה לצלם תמונה ברורה של הכלוב ושל התוכי זה יכול לעזור.
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

בוקר טוב ותודה על העזרה
כן חמותי קנתה לילדים אותו מחנות חיות בבת ים אחרי המלצה מהמוכרת .
לבנתיים התוכי קצת התרגל אלינו ומוכן לצאת רק בעזרת מקל מהכלוב ואח''כ עובר לזרוע הוא כבר לא נושך והוא יכול להיות ממש מתוק שהוא על בעלי
עדיין הוא לא ממש חברותי אבל זה מובן כי הוא עדיין חדש ולא מכיר.
אבל אני עדיין מפחדת על הילדים מנשיכות (בשבילי תוכי זה תוכון לילדים אז ברור למה הזדעזעתי שנשך בצורה כזאת) ורוצה לדעת האם אפשר כן שהילדים יהנו ממנו ? (אני מקווה מאוד שכן)יהיה לנו מאוד עצוב להחזיר אותו אבל אם הילדים לא יוכלו להנות ממנו לא אוכל להשאיר אותו
תיכף אנסה להעלות תמונה שלו
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

חמותי חיפשה להם תוכי צבעוני שיוכל לעלות להם על הכתף ושישחקו איתו
הוא באמת מאוד יפה השאלה אם מתאים עם ילדים
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

הצלחתי להעלות את התמונה של התוכי ושל הכלוב
קבצים מצורפים
IMG-20171110-WA0045.jpg
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

עוד תמונה
קבצים מצורפים
IMG-20171110-WA0044.jpg
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כל סוג של תוכי שמוחתם היטב מתאים גם לילדים. השאלה אם התוכי מוחתם היטב ובאמת מתאים.
כשרוכשים תוכי יש לבדוק את ההתאמה, להיות עם המגדל, לראות כיצד מעלים את התוכי ליד, כיצד לגשת לתוכי וכו'.
אני מבין שהתוכי גזור נוצות ( תקני אותי אם אני טועה ) ולכן אפשר לנסות ליצור עמו מגע ע"י כך שתאפשרו לו לצאת החוצה לבדו, לאחר מכן לנסות ולהרימו ולראות כיצד הוא מגיב, בדרך כלל מחוץ לכלוב הם יותר נינוחים. כדאי בהתחלה לנסות ולהרימו כשאין מסביבו ילדים ורעש. הכי מתאים שאחד ממכם יעשה זאת.
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

תודה לך!! אכן התוכי גזור נוצות ובאמת עשיתי מה שאמרת ופתחנו את הכלוב הערב הוא לא יצא ממנו וגם לא לחצנו עליו לצאת .
מחר נפתח לו שוב בבוקר שהילדים לא בבית ואני מקווה שיתרגל
שהוא היה על בעלי הוא היה נראה טוב ורגוע ואני מקווה שיהיה ככה גם עם הילדים!(נראה לי שאם יצא מרצון מהכלוב הוא לא ינשך אני צודקת?)
חוץ מזה נראה שטוב לו אצלנו כי הוא עליז משחק בכל המשחקים ששמנו לו והתקלח לבד בקערה שזה נראה חיובי
גילינו שהוא אוהב מאוד תפוח ומוכן לעשות בשביל לקבל אחד הרבה אז חשבתי להשתמש בזה בשביל להוציא אותו מהכלוב.
מקווה שכבר מחר יהיה שיפור ושוב המון תודה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שמח לשמוע, אני מציע שהמגע עם הילדים יהיה בתחילה בפיקוח של מבוגר שגם יסביר להם כיצד ניגשים לתוכי. (מגע עדין,ללא תנועות מהירות, קולות רמים וכו') דבר נוסף
שכדאי לעשות זה למצוא את הצ'ופרים או המאכלים שהתוכי מאוד אוהב, את הצ'ופרים האלה לתת רק לילדים בתקופה הקרובה לתת, למשל חתיכת שקד לילד מסויים וצ'ופר אחר לאדם אחר וכך הלאה. לתת אותו צ'ופר לאותו ילד. כך התוכי ייקשר את אותו ילד עם צ'ופר שהוא אוהב ואפילו ימתין לו.
linoy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי linoy »

וואו תודה!! גם הבוקר עשינו כמו שאמרת ועדיין הכלוב פתוח והיום הוא הסכים לצאת וכרגע מסתובב בבית
הוא אוהב תפוחים חוץ מזה לא ראיתי שנוגע בעוד משהו אבל אני ימשיך לבדוק
ממש תודה רבה לך על העזרה:)
אעדכן
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”