ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: שאלה

שליחה על ידי eli_lea »

שלום לך BAGOY וברוכה הבאה, *פרח
אנסה לענות על שאלותייך בקצרה,

גאקו מגיע לבגרות מינית בגיל 4 שנים בערך,אין זה אומר כמובן שמייד יהיה זיווג הטלות וגוזלים.

צבע הזנב אינו משקף את מין התוכי ,לתוכי אברי רבייה פנימיים ואין כל אפשרות לקבוע את מינו ע"י מבט באיזור הזנב.

ישנם מגדלים אשר מניסיונם הרב יכולים לקבוע את מין התוכי אך גם לא בוודאות מוחלטת,קביעת מין התוכי נעשית ע"י בדיקת דם D.N.A או לחילופין בדיקה אידוסקופית,
את בדיקת הדם עושים אצל וטרינר אשר מוציא דם ושולח למעבדה,או אצל מגדל מנוסה.
הבדיקה האינדוסקופית מתבצעת לאחר הרדמת התוכי,בבדיקה זאת מחדירים מכשיר שדרכו אפשר לזהות את אברי הרבייה ולקבוע בוודאות את מין התוכי,בבדיקה זאת
להבדיל מבדיקת דם אפשר לראות את מצב השחלות והאם התוכי כשיר לריבוי.

בנוגע לשאלתך האחרונה אכן כן,התופעה ידועה ושני תוכים מאותו מין יכולים להתנהג כזוג,הם יכולים להאכיל אחד את השני,לנקות אחד את השני ואף להזדווג.
שאלי את אביך על מה מבוססים דבריו לגבי מין התוכים.

לגבי מימון הלימודים אני מציע לך ליישם את הצעתך ולהתחיל לחפש עבודה,גידול זוג גאקו לא יממן את לימודייך בוודאות.
אני מאחל לך הצלחה במציאת עבודה,בלימודים וכמובן בגידול הג'אקו

בקרוב יפורסם באתר בפורום "מאמרים ומידע" מאמר בנושא ריבוי הג'אקו ,תזונה נכונה וטיפים לגידולו.
את מוזמנת להמשיך לשאול וכמובן להתעדכן במאמרים בנושא ובנושאים אחרים.
סמל אישי של משתמש
BAGOY
ביצה
ביצה

שליחה על ידי BAGOY »

תודה רבה לכם על התשובות, סוף סוף פורום רציני שעונה גם לאלה שלא מבינים כ"כ. *מלך
סמל אישי של משתמש
טובה
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי טובה »

אני פשוט המומה מהשאלה.(עם זו לא מתיחה)האם היה לך ניסיון קודם בגידול תוכים
??? .הנה מאמר על גאקו.

Grey Parrot אפרור , ג'אקו

נכתב ע"י אסף טל

אפרור – ג'אקו African Grey Parrot
הג'אקו, תוכי אפריקאי אפור בגודל בינוני החי הלהקות גדולות
מגיע אלינו מ-Distribution: southeast Ivory Coast east to western Kenya and south to northern Angola, southern Congo and northwest Tanzania; islands of Fernando Poo and Principé; possibly isolated population in Kilimanjaro area, Tanzania.

ישנם 2 סוגים של ג'אקו:
1. Grey Parrot (קונגו וקאמרון)
2. Timneh Grey Parrot

הקונגו והקאמרון דומים מאוד, הדבר היחיד שמבדיל אותם הוא צבע הנוצות,
הקונגו בעל זנב אדום לוהט וכל שאר הגוף בצבע אפור כהה, בניגוד לקאמרון שזנבו זהה לזה של הקונגו, אבל שאר נוצותיו בצבע אפור בהיר ושניהם באורך 35 ס"מ.
התימנע שונה משניהם, הוא באורך של 30 ס"מ, גופו צנום יותר משל שני קרוביו.
צבע נוצותיו כאפור כהה, מקורו חצי שחור וחצי ורדרד וזנב סגול כארגמן.

בטבע מתעופפים להם בלהקות רעשניות ואפורות של 20-150 פרטים.
בטבע ניזונים מזרעים שונים, פירות, אגוזים, נקטר פירות (צוף) חרקים וזרעי שמן מעצי הדקל.
תמיד יחיו באזור שיש מים, הלקה תמיד תרד יחד לאגם בשביל לשתות ולאכול, בזמן השתייה \ רחצה \ אכילה הלהקה תדמום ולא תוציא הגה, בשביל שלא להסגיר את עצמם טורפים.

רביה: עונת הרביה משתנה בין אזור המחיה שלהם,
באוגנדה וקונגו הג'אקויים מתרבים בין יולי לספטמבר.
בליבריה וניגריה מתרבים בין דצמבר לאפריל.
בארץ הקודש מתרבים כמעט בכל השנה.
צריכים תא הטלה במידות 30*30*60, עדיף בצורת L מכיוון שמדובר בתוכי ביישן במיוחד, מתי שיראה בני אדם,
יעוף בשיא מהירותו לתא ההטלה בבהלה ואלול לשבור את הביצים, לכן צריך תא הטלה עם תחתית רחבה.
אחרי שהזוג יתאקלם ויגיע לבגרות המינית, הזכר יחזר אחרי הנקבה בשריקות ,ריקוד והגדלת וניפוח גופו,
הנקבה תטיל 3-4 ביצים שיבקעו אחרי 26 ימים, הגוזלים יעזבו את הקן בגיל 10-11 שבועות וישארו צמודים להוריהם כ-2-3 שבועות אחרי עזיבת הקן.

בתוכי האכלת יד לבית, מדובר בחקיין קולות מצוין, בין הטובים שיש, לומד לדבר מהר מאוד,
לג'אקו יש נטייה להקשר רק לבנאדם שמטפל בו, אבל אם יורגל מגיל צעיר להרבה ידיים, לא תהיה בעיה שישחק גם אם אנשים אחרים.
הוא תוכי ביישן וחשדן מאוד, לכן יכו להיות שייבהל הרבה פעמים מדברים חדשים או מבעלי חיים אחרים בבית (עד שיתרגל אליהם אם הזמן)
בנוסף לזה זהו תוכי מאוד קנאי, חבר חדש לבית אם זה בן אדם או בעלי חיים יגרום לג'אקו לפעמים להיות אגרסיבי מאוד כלפי כולם, כי הוא רוצה את מלוא צומת הלב.
הצליחו ליצור מוטציות שונות בג'אקו כגון אלבינו, פיידים מסוגים שונים, ווייט-טייל ועוד
סמל אישי של משתמש
BAGOY
ביצה
ביצה

שליחה על ידי BAGOY »

היי טובה, למה את המומה מהשאלה? חשבתי שזה פורום פתוח ושגם מי שלא מבין יכול לשאול ולכתוב... אין לי ניסיון בגידול ג'קואים (אבל גידלתי פעם כלב,חתול ועכבר) ותודה על המאמר...השכלתי.. :shock:
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

אני מקווה שלא גידלת את כולם ביחד... ))
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
BAGOY
ביצה
ביצה

שליחה על ידי BAGOY »

חחח...ברור שלא גידלתי את כולם ביחד! העכבר שלי היה מה זה תוקפני! הוא אמנם היה עכבר מבויית (מצאתי אותו באמבטיה),אבל התנהג כמו פרא! בכל מקרה, הוא מת בסוף ומה זה עצוב לי לדבר עליו..קראו לו צ'ימפו.אולי אני אעלה תמונה.(אני לא יודעת אם מותר כי זה פורום של תוכים,אז נראה כבר...) :cry:
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אביבה »

BAGOY כתב: אבל אולי אחד מהם הומו או לסבית, זה יכול להיות? התופעה הזאת קיימת אצל תוכים מהסוג הזה? תודה.
התופעה הזאת קיימת רק אצל התוכים עם הזנב האדום!!!...............
יתכן בהחלט שיש להם נטיות חד מיניות...נסי אולי פונדקאות למימוש גוזלים... :lol:
בכל אופן, כרגע נראה לי שעבודה היא האפשרות היחידה למימון לימודיך.... חבל. :cry:
אגב, תנחומי על צ'ימפו....עצוב לקרוא. האם גם לו היה זנב אדום?
סמל אישי של משתמש
טובה
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי טובה »

BAGOY כתב:היי טובה, למה את המומה מהשאלה? חשבתי שזה פורום פתוח ושגם מי שלא מבין יכול לשאול ולכתוב... אין לי ניסיון בגידול ג'קואים (אבל גידלתי פעם כלב,חתול ועכבר) ותודה על המאמר...השכלתי.. :shock:

זה נכון שהפורום נועד לכל מגדל באשר הוא ,אבל הישתוממתי שקראתי את שאלתך. בדרך כלל רוב המגדלים
שאני מכירה ,עשו שיעורי בית לפני שפנו לגדל תוכים גדולים ,ובמיוחד שהכוונה היא רבייה שלהם. חבל מאוד
שאביך לא בדק את הנושא לעומק .מאחלת לך הצלחה בהמשך ,כי לגדל תוכים ובמיוחד גאקו צריך המון תשומת לב וסבלנות .ולא בטוח בכלל שיהיו לך גוזלים ,זה תלוי בהרבה גורמים .אני מכירה מגדל מנוסה שגידל זוג 8 שנים ולא היו לו גוזלים ,בסופו של דבר מכר אותם.
sapir25
ביצה
ביצה

שליחה על ידי sapir25 »

הלכו הלימודים......... :P :P :P
תמונה
סמל אישי של משתמש
BAGOY
ביצה
ביצה

שליחה על ידי BAGOY »

היי טובה. לא עשיתי שיעורי-בית לפני,זה נכון. זה בגלל שאבא שלי הביא לי אותם. בכלל לא ידעתי...זו הייתה הפתעה. ביקשתי ממנו שיממן את הלימודים שלי והוא אמר:"נראה לך שאני עובד אצלך? שאלה יעבדו בשבילך,לא אני!" כנראה שהוא לא עשה את שיעורי הבית,אבל הכוונה הייתה טובה. בכל מקרה,למרות שהבנתי מכם שההפרייה תקח זמן רב,אין זה אומר שלא אתייחס אליהם ואוהב אותם ואשרוק איתם ואשחק איתם...בכל זאת נקשרתי אליהם.

לספיר-תודה רבה על העידוד ;) ובקשר למי ששאלה אותי על צ'ימפו שלי והאם היה לו זנב אדום...איזו מן שאלה זאת? נשמע לך הגיוני? פעם אפילו דרכתי לו בטעות על הזנב ועדיין הוא לא נהיה אדום! :shock:
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”