ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

הטלת יתר של קוקטיילית- סכנה! כנסו...

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

shirshir25
ביצה
ביצה

הטלת יתר של קוקטיילית- סכנה! כנסו...

שליחה על ידי shirshir25 »

שלום,
אני מגדלת זוג קוקטיילים כבר למעלה מ-6 שנים.
הם חיים ממש טוב,מקבלים תנאים של 5 כוכבים דה לוקס, עם ניקיון ומזון ברמה גבוהה. מדובר בנקבה וזכר אך הם לא מזדווגים- אין כימיה. הם לא יכולים אחד עם השני ולא אחד בלעדי השני...
מיקי מטילה באופן סדרתי ביצים ריקות, כמו של תרנגולת ,היא כבר הטילה קרוב למאה ביצים במשך השנים..
אני לתומי חשבתי שזה בסדר, כמובן שפינקתי אותה מדי יום! במזון עשיר בסידן כגון גבינה צהובה, מזון פרימיום, ביצים וכו.
אך לפני כשבוע מיקי נראתה כאילו היא גוססת, זה קרה בפתאומיות.. היא לא יכלה ללכת.. לקחתי אותה למרכז לחיות המחמד בהרצליה, שם יש רופא במתמחה בציפורים.
שימו לב- לא כל וטרינר מבין בציפורים, לכן חשוב שיהיה בהישג ידכם וטרינר מומחה לציפורים, כמו זה בהרצליה, עם זמינות של 24 שעות ביממה.
הוטרינר אמר לי שסיכויי לחיות קלושים והיא במצב לא טוב עקב ביצה שנתקעה בתעלת ההטלה מכיוון שלא יתקשתה מספיר- בגלל חוסר סידן.
כשתוכיה מטילה הרבה, הסידן שהיא מקבלת מהמזון ואבן הגיר אינו מספיק אף פעם וזה מסכן אותה, ועלול לגרום לסיבוכים ובעיות קשות.
החלטתי להרדים אותה למנוחת עולמים כדי שלא תסבול.
אך לסיפור יש סיום טוב... רגע לפני שמיקי קיבלה את הטשטוש וההרדמה, הרופא המדהים החליט שאין מה להפסיד, ושיחק לה באיזור פתח ההטלה, תוכן הביצה יצא החוצה, ומיקי הרגישה הרבה יותר טוב.
היא אושפזה ליום שלם באינקובטור ע"מ לאזן אותה, כיוון שנחלשה מאוד מהכאבים ומכך שלא יכלה לאכול.
נתתי לה בהוראה הרופא טיפול אנטיביוטי דרך המקור + קלציום (סידן) במשך שבוע, והיא שבה לכוחותיה.
המסקנה רבותיי, לא לעודד הטלה כזו.
הוצאתי מיד את תאי ההטלה, שיניתי את מיקום הכלוב והעלתי את מס' שעות שנת הלילה של התוכים. במקום 9 שעות, הם ישנים 11 שעות בלילה או יותר.
הפעולות הללו הם למעשה שינוי סביבתי והתנהגותי ע"מ שמיקי המתוקה תפסיק להטיל- היא מסכנת את חיה.
תשמעו, אחרי שמגדלים כ"כ הרבה שנים תוכים, אני כבר מכירה אותם כ"כ טוב ופשוט קוראת אותם, בגלל זה הם בריאים ושמחים.
כשמיקי היתה על סף מוות הרגשתי כאילו אני מאבדת מישהו כ"כ קרוב... ופשוט נשבר לי הלב.תמונה
בגלל זה אני כותבת לכם, כדי שתדעו מה לעשות כזה קורה, וכדי למנוע את זה לפני שזה קורה.
תא הטלה יכול להיות עיסוק ממש טוב לתוכים כשאתם לא בבית, אך בדיעבד, גם סכנה...

תנו לתוכים שלכם חיים טובים, דאגו לכלי אוכל נקיים, למים טריים ולכלוב נקי.
אני מציעה לפרוס בתחתית הכלוב עיתון שלם פתוח באמצע ובכל יום לתלוש את הדף האמצעי, כך תקבלו מצא נקי כל יום.
לא לשכוח אבן גיר, תוספות כמו: חסה שטופה, סלרי, ביצה קשה, ספגטי ללא רוטב, אטריות, פופקורן, גרגערי תירס, אורז.
להימנע תמיד: עגבניה, פטרוזיליה, שוקולד, אבוקדו ומזונות עם הרבה מלח.

כל שאלה תיענה ברצון,
שירליתמונה
קבצים מצורפים
אריק בארוחת הפינוקים
אריק בארוחת הפינוקים
phantomf4
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: אלון

Re: הטלת יתר של קוקטיילית- סכנה! כנסו...

שליחה על ידי phantomf4 »

כל הכבוד סוף סוף הכל טוב עם המון לקחים
לעתיד ושלא נדע עוד סבל לחיות
תמונה
השמים אינם הגבול
סמל אישי של משתמש
חזי
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי חזי »

אני שמח בשבילך ,
תמונה
נוי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי נוי »

שלום שירלי,
אני לא רוצה להשמע תוקפן, אבל..
נכנסתי הבוקר לפורום ואני רואה שתי הודעות ממך על תוכים שכמעט מתו, כיוון שאת לא מנעת מהם להגיע למצב הזה.
פעם אחת התוכי התחשמל בגלל כרסום כבל ופעם אחת הטלות מרובות. אלו הם שני נושאים שנדונים הרבה בפורומי תוכים למינהם (כמו גזירת נוצות תעופה וחמורים רעילים).
מחובתנו, המגדלים, לקרוא ולהפנים וללמוד מה מזיק לתוכים שלנו, בדיוק בשביל זה יש אתרים כמו זה.

אני מקווה שתביני שאני כותב כדי לעזור לך ולגולשים אחרים ולא כדי לתקוף.
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

נוי אני מבין כוונתך ואני מקווה שסיפורים נוספים אלו בהחלט יחסכו המון צער מאחרים.
לצערי יש אין ספור סיפורים דומים והרבה לומדים לאחר מעשה. כפי שציינת זו בהחלט המטרה המרכזית של האתר - ללמוד.
יש המון בעלי כנף שלא מספרים את סיפורם מהפחד "שירדו" עליהם שהם חסרי אחריות וכו' מה שגורם לאחרים לעבור דברים
אלו גם כן.

שירלי, ראשית כמובן כיף לשמוע את סוף הסיפור ואני מקווה שמעתה תדעו רק חוויות טובות.
שנית, תודה רבה על פרסום המקרה בתקווה שאחרים אכן יפיקו לקחים.

יום מקסים לכולם.
תמונה
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
zehavi
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי zehavi »

האמת היא שהופתעתי מזה שהשארת את תא ההטלה באופן קבוע.
ככל הידוע לי צריך להוציא את תאי ההטלה לתקופות התאוששות.
אנחנו מוציאים את התא אחרי כל מחזור הטלה ושומרים על 2-3 מחזורים בשנה ועד עכשיו זה די מצליח.
קוקוטיילים, קקריקים, מזמרים, בורקסים, בנגלזים אבל תכלס, אין כמו תוכונים...
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ראשית ברוכה הבאה שירלי,

הרצון שלך לעזור והאהבה לבעלי הכנף ניכרים היטב , התופעה שלך הטלות חוזרות ונישנות מוכרת ואכן בסופו[
של דבר יכולים לגרום לביצה כלואה בדיוק כפי שתיארת.
הפיתרון הוא לא לקחת את הביצים מאחר וזה מדרבן את הקוקטילית להמשיך ולהטיל,משאירים את הביצים ונותנים
לקוקטיל לדגור.יש נם עוד מספר צעדים שאפשר לנקוט על מנת להפסיק או לצמצם את ההטלות ואני אפרט.

1. מיקום התוכי במקום אפל מגביר את ההטלה לכן יש להסיר את תא ההטלה , לעיתים התוכים החופשיים בבית יחפשו תחליף
כגון ארון ופינה חשוכה לדוגמה מתחת לספה, יש להשגיח על תוכי שמסתובב חופשי בבית ולעקוב אחר מעשיו במקומות אלו.

2.יש לדאוג לכך שהתוכי יישן מוקדם , בטבע יום ארוך גורם לתוכים להתכונן להטלה .

3.אין לשתף עם התוכי פעולה כאשר הוא מפגין סימני חיזור ,סימנים אלו כגון ניסיון האכלה, הרמת הזנב וחיכוך בחפצים שונים מעידים
על חיזור ומוכנות לרבייה.אין ללטף את התוכי בגב ומתחת לזנב מאחר ופעולות אלו מתפרשות כחיזור מצידך.

4.אין להשליך את הביצים שכבר הוטלו,יש לאפשר לתוכי לדגור עד שהוא מאבד עניין.

5. ישנם זריקות הורמון שהוטרינר יכול להזריק לתוכי אשר יקטינו או ימנעו לחלוטין המשך התטולה , יש לבדוק עם הוטרינר האם הוא מכיר
סוג טיפול כזה.

לסיכום את יכולה לציין את שמו של הוטרינר כדי שנדע למי מגיע הכבוד.

תודה לך על השיתוף ובהצלחה בהמשך.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אגב זהבי לעיתים הורדת או הוצאת תא ההטלה אינו פותר את הבעייה, התוכי כל כך להוט להמשיך ולהטיל כך שהוא
מטיל בקופסאות המזון או בריצפת התא,כמובן שיש להוריד את התא אך לא תמיד זהו הפיתרון.
shirshir25
ביצה
ביצה

שליחה על ידי shirshir25 »

היי,
תודה על התגובות שלכם, אני שמחה שגיליתי את האתר הזה, עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא...
אני חושבת שמעבר לדברים הברורים והידועים, לתוכים יש אופי אישי, מזג מסויים וייחודיות כמו לבני אדם.
אני רואה איך השניים שלי שונים זה מזה בהעדפותיהם ובמזגם. לכן, אני משתדלת להקדיש להם את מלוא המשאבים ותשומת הלב על מנת שיהיו שמחים ובריאים.
לצערי למדתי על בשרי במקרים שציינתי אך לא ידעתי את הדברים האלו ולא נתקלתי בהם במאמרים שקראתי.
הכלוב של התוכים שלי תמיד פתוח. הם האכלת יד ומשתגעים כשאני סוגרת אותם בכלוב, הם לא סובלים את זה. זה המצב כבר 6 שנים. לכן בהתחשב בעובדה הזאת, אני מנסה למזער את הסכנות למינמום בסביבתם, ולמנוע את נגישותם לחפצים מסוכנים. כמו תינוק שמתחיל ללכת ומרימים את כל הבית למעלה...
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שירלי זה כל כך נכון שלכל תוכי יש אופי משלו,אני מגדל גוזלי ג'אקו מבקיעה אצלי במדגרה וכמעט מהיום הראשון
אפשר להבחין בשוני ביניהם.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”