ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

האחד מדבר והשני שותק, למה?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

האחד מדבר והשני שותק, למה?

שליחה על ידי אביבה »

יש לי שני תוכי ג'אקו הנמצאים בכלוב משותף.
לולי מדבר בלי סוף ויויו אינו מוציא הגה.
זה מה שחשבתי עד ש....
לפני מספר שבועות הפרדתי ביניהם ליום שלם בגלל אילוצים מסויימים
ומתברר שגם ליויו יש אוצר מילים למכביר.
כל אותו היום הוא לא הפסיק לברבר ולקשקש.
כשהחזרתי אותם לכלובם המשותף, יויו שוב חזר לשתיקותיו.
היום כשהפרדתי ביניהם שנית, התופעה חזרה על עצמה.
שמתי לב שיויו מדבר רק כשלולי לא נמצא לידו ואינו רואה אותו כלל.
אני לא מאמינה שיש כאן בעיה של פחד, היות ואין תוקפנות האחד לשני.
מה לדעתכם מרתיע את יויו?
סמל אישי של משתמש
עידו
פלומה
פלומה
שם פרטי:: עידו

Re: האחד מדבר והשני שותק, למה?

שליחה על ידי עידו »

כנראה שאת לא רואה פחד אבל יויו כנראה מפחק מאוד מלולי
עם את אומרת שהוא מדבר רק שאת מפרידה אותם אז זה כנראה מפחד או אולי ביישנות מתוכי אחר.
תנסי אולי לשים אותם בכלובים שונים אבל קרובים אחד לשני או רק שיראו אחד את השני בלי להיות צמודים ותראי מה קורה.
ככה אולי תוכלי לאבחן את ה"בעיה" וככה תוכלי לפתור אותה.
תמונה
סמל אישי של משתמש
יהודה גבריאל
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יהודה

שליחה על ידי יהודה גבריאל »

היה לי את אותו בעיה אצל זוג קוואקרים אחד היה מדבר בלי סוף והשני היה שותק ולצערי הרב הקוואקר שהיה מדבר בלי סוף מת, למחרת אני קולט שהקוואקר השני מתחיל לדבר יותר מהתוכי שמת
תמונה
הולך אדם הולך והוא כנר דועך
ואין שואל ואין יודע למה זה ואיך
עצב בעינייו ועצובים שיריו
קרב יומו זאת יודע והוא סופר ימיו
קורא ואין עונה לאלוהים פונה
עד אנא יתענה.

עמוק בלב יודע דבר לא יעזור
עמוק בלב יודע כי אין כי אין מזור.
נוי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי נוי »

למה תוכים מדברים בשפת בני האדם?
הם מדברים כדי ליצור איתנו קשר.
אני מעריך שכשיויו נמצא עם לולי, יש לו מספיק חברה ולכן אין לו צורך למשוך את תשומת לבך והוא שותק.
כשאת מפרידה אותו, הוא מתחיל לדבר כדי למשוך תשומת לב.

מצד שני, תוכי חייב לתרגל את אוצר המילים שלו, ולא יכול להיות שביום אחד הוא מתחיל לדבר. לכן סביר להניח שהוא דיבר גם עד היום, אבל לא בנכחותך.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

עידו אין כל קשר לפחד , כפי שנוי ציין כל זמן שהייתה לו חברה הוא לא היה זקוק לתקשורת מן הסוג הזה .
אני מאמין שיויו יותר "תלותי" לעומת לולי שהוא יותר דומיננטי.
אפשר גם לשים לב שישנם הרבה מקרים בהם שואלים מדוע כשאני נמצא עם התוכי הוא ממעט לדבר או בכלל לא מדבר
אבל כשאני עוזב את החדר הוא מקשקש בלי סוף,האם הוא ביישן או פחדן?התשובה היא שהוא לא זקוק לתקשורת קולית
מאחר ובן זוג לצידו.
כתבתי בעבר שרוב התקשורת בטבע נעשית על מנת לוודא ששלומו של בן הזוג כאשר הוא מחוץ לטווח הראייה בסדר.
בצורה זו בעצם בן הזוג יודע בוודאות שבן הזוג למשל לא נטרף והוא באיזור.
כדאי מאוד לנסות ולתקשר עם התוכי גם מחוץ לחדר ,זה מדרבן את התוכי לדבר ובדרך כלל זה עובד והתקשורת היא מאוד חיובית.
עוד סוג תקשורת נוצר כאשר התוכי מופרד מתוכי נוסף או מטווח הראייה שלו או של בעליו וזו כמובן הבעייה הנפוצה והיא בעיית הצרחות.
התלונות על צרחות התוכי כאשר הבעלים יוצא מהחדר רבות,מבחינת התוכי זוהי בסך הכל דרך תקשורת עם הבעלים/בן הזוג על מנת
לוודא שהכל בסדר וכמובן הרצון להיות קרוב אליו ובחברתו.לכן נכון להרגיל את התוכי עוד בתחילת דרכו שלא לכל צעקה או צרחה אנו רצים
אליו וכשגם אנו לא בטווח הראיה שלו הכל בסדר.
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אווה »

לי יש ג'אקו תמנה שגידלתי בבית יותר מחמש שנים. יש לה יופי של אוצר מילים. כשהוצאתי אותה לכלוב גדול במרפסת המשיכה לדבר , אבל מאותו רגע שהכנסתי לה זכר הפסיקה להשמיע מילים. כשהיו שואלים אותי למה עכשיו היא כבר לא מדברת? הייתי עונה שהיא לא זקוקה כבר לשפה של בני אדם היא עכשיו כבר מדברת תוכית. וזה נכון.הם מתקשרים ביניהם ולא זקוקים לשפה זרהתמונה
עם זה כשאני אומרת להם לילה טוב לפני שמכסה את הכלוב לקרת הלילה, הם עונים לי לילה טוב, או היא אפילו שואלת מה השעה? תמונה
כאילו "מה כבר הולכים לישון?"תמונה
תמונה
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אביבה »

אלי, יש ממש בדבריך.
אכן, לולי הרבה יותר דומיננטי מיויו.
יוי יותר "עדין" ורגוע מלולי ונהנה ממגע לעומת לולי
שחושד בכל תנועה ומקורו תמיד בהיכון...
האם יש כאן עניין של "מנהיג בלהקה"?
האם בכלל קיים דפוס התנהגותי של "מנהיג בלהקה" בהתנהגותם של בעלי כנף, כפי שקיים
ביונקים למשל?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אביבה ככל שקוראים יותר וחוקרים הופכים לבובלילים יותר (השגיאת כתיב בכוונה לא לתקן אותי תמונה) ישנם כל הזמן
מאמרים שסותרים מאמרים ,לאחרונה תירגמתי מאמר שמפריך את הטענות למשל של דומיננטיות על פי גובה , תמיד דיברו
על כך שכשהתוכי גבוה מאיתנו הוא חש מעלינו או עלול לחוש מנהיג , במאמר שתרגמתי מדובר על נושא זה ועל מחקרים שנעשו גם על ידי
צפייה התנהגותית של התוכים בטבע והעניין נשלל , מה שכן מדובר על אגרסיביות טריטוריאלית מאחר ולולי הרבה יותר דומיננטי הוא
זה אשר לוקח את הפיקוד להגן על הטריטוריה.
לדוגמה:
כשאני ניגש לכלוב בו מצויים זוגות (פרא ) מן הסתם הזכר הוא הדומיננטי , זה מתבטא בהגנה על הטריטוריה על ידי סימור נוצות ,
התנפחות תוך כדי נידנוד הגוף והשמעת ציקצוקים , ובמקרים מסויימים הכל נעשה תוך כדי צעידה על המקל.
במקרים אחרים כשהתוכי נמצא בתוך הבית (מין התוכי לא משנה במקרה זה ) יכולים למצוא את אחד ההתנהגויות שציינתי או יותר.
כך שאנו רואים שאין כאן עניין של מנהיגות מאחר והתוכי לבד וההתנהגות האגרסיבית נובעת משמירה על הטריטוריה.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”