ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

אלכסנדרין רועש.

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ITAY Z
ביצה
ביצה

אלכסנדרין רועש.

שליחה על ידי ITAY Z »

ערב טוב לכולם.
לפני מספר חודשים קניתי גוזל אלכסנדרין מחווה באיזור הדרום ושלחתי בדיקת דם לזיהוי מין שהתברר לשמחתי כזכר.
התוכי עצמו עד כלפני שבועיים היה די שקט, מעט שריקות בבוקר אבל במהלך היום ללא צרחות וללא רעש מוגזם. עם הזמן הוא למד לחכות כל מיני שריקות שאני שורק לו והכל היה נחמד ויפה.
בשבועיים האחרונים שמתי לב כי התוכי התחיל לצעוק במהלך היום, בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות.
השאלה שלי היא מה הסיבה ההגיונית שפתאום תוכי מתחיל לצרוח? מציין שזה לא כל שעות היום אלא לפרקים בבוקר, צהריים ובערב, בעיקר כשהוא בכלוב אך גם כשהוא על הכלוב ומטייל.
מציין כי התוכי ניזון מכופתיות, מדי פעם פירות, אגוזים וכו.
יכול להיות גיל התבגרות? יכול להיות קור?( אינו חשוף לרוח)? אולי הכלוב לא מתאים פתאום? משחקים?
בנוסף מציין כי בזמן שהתוכי צורח אני מתעלם ולא מתקרב/ מכסה את הכלוב בשמיכה.
אשמח לתשובות, שבוע מבורך.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: אלכסנדרין רועש.

שליחה על ידי eli_lea »

נשמע טבעי ביותר. אם לא אמרו לך אבל אלכסנדרין הינו תוכי רועש. הוא גם יכול לנסות לתקשר עם דררות שיש באיזור.
ITAY Z
ביצה
ביצה

שליחה על ידי ITAY Z »

השאלה נבעה מכך שעד לפני שבועיים הוא היה שקט, ופתאום משום מה בשבועיים האחרונים הוא התחיל לרעוש ולצעוק. ייתכן אולי מחסור במשחקים? שיעמום?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

תוכים בדרך כלל ישמיעו את קולם ויתקשרו בשעות הבוקר המוקדמות ולפני החשיכה.
תוכים משתנים באופיים והתנהגותם ( כולל רמות הרעש ) לאורך השנים.
רמות הרעש וההתנהגות ישתנו לרוב לקראת עונות הריבוי אך גם ישנן השלכות של הסביבה. תץוכי שיגדל וימצא במקום
רועש והומה מן הסתם יהיה רועש יותר.
אם יש מחסור בצעצועים ובגירויים שונים כדאי למלא את החסר ללא קשר לרעש. להגיד לך שזה יפתור את "בעיית" הרעש? זה לא יקרה.

נסה לא להתייחס כשהתוכי רועש, תשומת לב מכל סוג תדרבן אותו להרעיש ואף ביתר שאת.
ITAY Z
ביצה
ביצה

שליחה על ידי ITAY Z »

אז הפתרון היחיד הוא להתעלם עד שהוא מפסיק וכאשר הוא מפסיק להוציא אותו החוצה?
מה לגבי חיסוי הכלוב? האם כדאי לכסות את הכלוב שהוא רועש ולהוציא כשהוא מפסיק?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בדרך כלל רעש חריג מפריע ולכן יש תגובה מצד הסובבים לרעש שהתוכי יוצר. התוכי למד מהר מאוד שרעש מביא מצד בני הבית התייחסות ולכן ממשיך ואף מגביר את הרעש.
הדרך הטובה ביותר היא התעלמות, לעתים כשמחליטים להתעלם התוכי דווקא יגביר את הרעש מכיוון שהוא לא יבין מדוע פתאום מתעלמים.
כשהתוכי שקט אז להוציאו ולשבח אותו.
לגבי כיסוי הכלוב, ישנם שנוהגים לכסות את הכלוב , זה לא ממש מה שיגרום לו לשתוק, הרי אי אפשר להשאיר את התוכי מכוסה מצד אחד ומצד שני יהיה קשה לתוכי
לקשר בין כיסוי הכלוב לכך שהוא משמיע את קולו.
אם התוכי מתחיל מוקדם להרעיש וזה מפריע לבני הבית אפשר להעביר אותו לחדר חשוך ושקט יחסית עד לשעה מאוחרת יותר. כדאי לנסות.
יואב נ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי יואב נ »

אלכסנדרין הינו תוכי רועש (אפילו שניתקלתי באחד שקט מאוד למעט איזו צרחה פעם פעמיים ביום) אבל עם הרבה אימונים אפשר ללמד תוכי לפקודה שקט וכמובן להתעלם שהוא מרעיש ולשבח שהוא שקט
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”