ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התייעצות בנוגע לסוג התוכי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
tomco94
ביצה
ביצה

התייעצות בנוגע לסוג התוכי

שליחה על ידי tomco94 »

שלום לכולם, אני מתכוון לגדל תוכי ורציתי לשאול בנוגע למספר זנים: קאיק, סנגל ופיונוס.
מה באופן כללי יתרון/חסרון של כל אחד מהם, למה מומלץ לשים לב לפני שרוכשים ומה האופי של כל זן (שקט, מתחבר למספר בני אדם)
אציין שאני סטודנט כך שלא אהיה כל שעות היום בבית ואני אתגורר בבניין קומות כך שעניין הרעש הוא קצת קריטי
אם למישהו יש המלצה בנוגע לסוג אחר אני פתוח להמלצות
בתודה תום
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: התייעצות בנוגע לסוג התוכי

שליחה על ידי eli_lea »

שלום,
שלושת הסוגים לא נחשבים רועשים ברמה גבוה אבל עדיין רועשים. ישנם תוכים מאותו סוג שרועשים יותר ורועשים פחות. תלוי בסביבה בה גדלו ותלוי באופיו של התוכי.
רמת רעש תלויה באוזן השומע, ישנם שכנים שארה לא תפריע להם והצרחות שלה ישמעו כמנגינתו של מוצארט וישנם שכנים שזוג תוכונים יוציאו אותם מדעתם.

בעיקרון אתה יכול לבחור בכל סוג שתרצה, כולם מתחברים לבני אדם במידה והוחתמו כראוי והם חברותיים. כולם יכולים ( כל סוגי התוכים הקיימים ) להיות חברותיים למספר בני אדם אם יטפלו בהם והגישה אליהם תהיה נכונה.

מה שחשוב זה שהתוכי יהיה חברותי, לפחות למגדל בשלב ראשון, לוודא שבית הגידול נקי ומסודר והתוכי בריא.
tomco94
ביצה
ביצה

שליחה על ידי tomco94 »

מודה לך מאוד, אז בעצם אין באמת הבדל משמעותי אם לדוגמה אקח קאיק או סנגל? מבחינת החיבור למספר אנשים בעיקר?
האם יש סממנים שכדאי לשים לב אליהם לפני רכישת תוכי? מבחינת חברותיות וכו?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

tomco94 כתב: 04 אוקטובר 2018 18:53 מודה לך מאוד, אז בעצם אין באמת הבדל משמעותי אם לדוגמה אקח קאיק או סנגל? מבחינת החיבור למספר אנשים בעיקר?
נכון, בעיקרון זה תלוי מאוד בהחתמה בגישה ובחשיפה של התוכי לבני המשפחה או לאנשים אליהם אתה מעוניין שהתוכי יחובר. כדי שזה יקרה על
כולם להיות חלק מגידול התוכי,החל ממתן צ'ופרים וכלה במגע.
ישנה סטיגמה למשל שג'אקו הינו "תוכי של אדם אחד" אבל האמת שאין הבדל בין ג'אקו לקוניור או סנגל, כולם חיים בלהקות וכולם בגישה נכונה יהיו חברותיים
למספר אנשים מוכרים שסובבים אותם.
כמובן שלתוכים כמו לבעלי חיים אחרים תהינה העדפות לאדם כזה או אחר. גם לנו יש העדפות אבל לרוב אנחנו מסתירים אותם. אם ניקח לדוגמה את הכלב שנחשב לחיה המבוייתת מזה אלפי שנים גם לכלב יש העדפות, למשל כשמשפחה מגיעה הבייתה מחופש, הכלב ירוץ קודם לאדם המועדף עליו ורק לאחר מכן יפנה לשאר האנשים.

מה שבעצם אני רוצה להגיד זה שזה לא ממש משנה סוג התוכי, משנה זה אופן גידולו,משנה כמה באמת דאגו לתת לו מגע ואהבה כשהאכילו אותו וכו', וחשוב לא פחות זה בעצם שהגישה לתוכי מצד המגדל ושאר הסובבים אותו תהיה נכונה כך שהקרבה תישמר.
tomco94 כתב: 04 אוקטובר 2018 18:53 האם יש סממנים שכדאי לשים לב אליהם לפני רכישת תוכי? מבחינת חברותיות וכו?

בוודאי, ככל שהתוכי יהיה במפגש יותר חברותי כך הסיכוי שהוא יהיה חברותי יותר בהמשך. לעיתים קרובות תוכים שיפגשו באדם זר עלולים להלחץ, לכן בבחירת התוכי יש להיות סבלני, לאפשר למוכר להציג את התוכי, לאפשר למוכר להרים את התוכי ולבחון את ההתנהגות שלו בפרק זמן. לאפשר לתוכי להתרגל לנוכחות שלך, לנסות ללטף ולהרים ליד. זה בנושא החברותיות.
לא פחות חשוב זה נושא הבריאות. לצערי הרב חלק ניכר מהמגדלים לא יטרחו לבצע בדיקות בריאות לתוכי. במקומות מסויימים כגון חוות או סוחרים גם הבדיקות אם בוצעו לא בהכרח מעידים על בריאות התוכי, לדוגמה, חווה שקונה ומוכרת תוכים למסחר אינה מסוגלת לבדוק את התוכים שהיא רוכשת כלכלית. ישנם תוכים לא מעטים שעלות הבדיקה הינה יותר ממחיר התוכי, אלו התוכים שלרוב נשאי המחלות, כך יוצא שתוכים גם אם נראים כשורה עלולים להיות נשאי מחלה כתוצאה מקרבה לתוכים ממקורות שונים שהגיעו לחווה. לכן, במקרים ומדובר במגדל פרטי, כזה שיש לו בית גידול קטן והוא בדק את ההורים ואת הגוזל ומספק תעודת בריאות אז זה יכול לספק. אם מדובר במקומות אחרים כדאי להעלות את נושא הבדיקות ולקבל לפחות אחריות למספר ימים כך שאם יתברר בבדיקה שהתוכי נשא של מחלה אזי תהיה לך אפשרות להחזירו. הבדיקות המומלצות לביצוע הן - כלימידיה (מחלה זאונוטית שעוברת לבני אדם) ומחלת המקור והנוצות ( מחלה סופנית בדרך כלל ). בדיקה זאת יכולה למנוע הרבה עוגמת נפש אם יתברר בהמשך שהתוכי חולה.

בהצלחה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אגב, לדוגמה ג'אקו שהוא לא "תוכי של בן אדם אחד" יש קישור לסרטון..
http://www.tukinfo.com/forum/viewtopic. ... 0346&hilit
tomco94
ביצה
ביצה

שליחה על ידי tomco94 »

מדהים, תודה רבה לך עזרת לי מאוד.
שבת שלום!
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”