ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

בן זוג לתוכי שהיה חולה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
שרה שרה
ביצה
ביצה

בן זוג לתוכי שהיה חולה

שליחה על ידי שרה שרה »

יש לנו זוג קוקטיילים ששהו בכלוב יחד, +++ והנקבה חלתה ולפני שהספקנו להגיע לווטרינר היא מתה *cry *cry ככה שאין לנו מושג אם היא מתה ממחלה או מפגיעה כלשהי. כלומר, אנחנו לא יודעים אם הזכר שהיה איתה נדבק.
כזה זמן צריך להשאיר אותו בבידוד כדי לדעת שהוא בסדר?
אחרי התקופה הזו אפשרי לשים אותו עם תוכים נוספים בלי בדיקת ווטרינר? (אם הוא נדבק ממנה הוא אמור לחלות גם? ואם לא - אז הוא לא ידבק?)
אשמח לתשובה דחופה כי החורף כבר מגיע וזה מסבך את הבידוד (הוא במרפסת ואין לאן להעביר אותו... בכל מקום יש עוד תוכים)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: בן זוג לתוכי שהיה חולה

שליחה על ידי eli_lea »

שלום רב,
תוכים יכולים למות מסיבות רבות, גם כאלה שאינן קשורות ישירות למחלה, למשל ביצה כלואה או פגם גנטי.
בכל מקרה, מומלץ במקרים כאלה ואם ניתן להעביר את התוכי לכלוב אחר, את הכלוב בו שהתה הנקבה לנקות היטב ולחטא אותו, את האוכל
להחליף, החיטוי צריך להיעשות עם אקונומיקה, כוס אקונומיקה לדלי מים ( זה היחס לא צריך כזאת כמות) לשטוף את הכלוב וכלי האוכל, להשאיר לחמש דקות
ולאחר מכן לשטוף היטב.
מומלץ להשאיר את התוכי בנפרד 45 יום על מנת לוודא שהוא אינו מפתח תסמיני מחלה.

אילו סוגי תוכים את מחזיקה? אולי שווה לך לבדוק באופן מדגמי שהתוכים בריאים.
שרה שרה
ביצה
ביצה

שליחה על ידי שרה שרה »

יש לי קוקטיילים. כולם היו במגע עם כולם. כל אחד הגיע ממקום אחר... התוכית שמתה לי היתה במקום אחר מכולם בשבועיים לפני שמתה ככה שהחשש זה רק על בן הזוג שלה. איך הולכת בדיקה מדגמית? הכוונה זה שצריך לבדוק תוכי אחד ולפי זה יודעים על כולם? אם יש תוכי שהוא נשא למחלה הוא עלול להדביק את השאר? או שרק אם הוא חולה הוא מדבק? כלומר, אם אחד נשא של מחלה ובודקים תוכי אחר יראו את המחלה או שעדיין תמיד אפשר לחשוש שעלולה להתפרץ מחלה אצל מישהו?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בדיקה מדגמית הינה בדיקה של כ 10% מהלהקה. במידה ובבדיקה נמצא שהתוכים חולים או נשאים של מחלה מתייחסים את הלהקה כולה כאל נושאת המחלה.
לעיתים מחליטים לבדוק עוד מספר פריטים על מנת להיות בטוחים.
תוכי נשא מחלה עלול להדביק את השאר ע"י הפרשת החיידק או הוירוס במגע פיזי או במזון ואף באויר.
עדיין לא בהכרח שתוכי חולה ידביק את האחרים. יתכן שבבדיקה ימצאו פריטים שהם נשאים ואחרים לא נשאים.
בדרך כלל כשמתפרצת מחלה בלהקה זה לא מסתיים במוות בודד ורואים שתוכים נוספים חולים.
במקרה שלך זה לא המצב ולכן תמתיני ותראי מה קורה בהמשך. במידה ויהיו חלילה סימנים קחי את התוכי שמראה סימנים לבדיקה. אם מדובר במחלה שניתן לטפל בה הטיפול ינתן ע"י הוטרינר לכל הלהקה.

הוקפץ לאחרונה על ידי eli_lea בתאריך 16 ספטמבר 2017 20:03.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”