ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תוכי חדש קוואקר

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
שלומי ארז
ביצה
ביצה

תוכי חדש קוואקר

שליחה על ידי שלומי ארז »

שלום לכולם לאחר שנה וקצת לאחר שברחה לנו קוקוטיל נקבה החלתי לעלות מדרגה ולרכוש לילדים ולי תוכי חדש העונה לשם סקייפ מיזוג קוואקר אשמח לעזרה ממי שמבין היות ולי אין יותר מידי רקע בתוכים ומבדיקה בפורומים בחרתי בקוואקר למרות הסיכון מהרעש הוא מאד חמוד יפה והבנתי ידידותי התוכי בן 3 חודשים גמול כמובן ותוך 3 ימים הוא כבר עולה על הידיים של כולם ומטפס לבד מהכלוב החוצה
מאד חברותי נכון לעכשיו הוא שבוע בבית וכבר הרגלתי אותו לכופתיות
כמה שאלות:
מתי הוא אמור לדבר
מתי אפשר לאלף אותו
ושהוא רואה אותי הוא מנענע את הראש ומפקפק כמו ברווז הבנתי שהוא מבקש אוכל ובכדי להרגיל אותו אלי כל פעם אני מפנק אותו בשקד או אגוז
האם צריך להפסיק כי לא תמיד הוא מעוניין לעלות על האצבע
נראה לי שהוא התחבר אבל עדיין רחוק ממאה אחוז אי לכך אני מבין שלא כדי לאלף אותו השאלה באיזה גיל
ו

דבר אחרון הוא מטפס לבד על הכלוב ועולה למעלה שם הנחתי ענף אקליפטוס ושרוכים שישחק הוא המון בחוץ ואולי זה לא טוב..??
אשמח ליעוץ ותודה מראש לחברים בקבוצה מחכה לתשובות ...
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

Re: תוכי חדש קוואקר

שליחה על ידי uzibu »

ברוך הבא.

1. מתי ילד אמור לדבר\ללכת? אין לזה גיל קבוע או ביטחון כלל. אבל סביב גיל השנה, שם אפשר בדרך כלל לצפות.
חשוב לדבר עם התוכי המון (לא סתם לחזור על מילים), ממש כמו אל ילד, לקשר לו דברים לדוגמא: כשביאים לו לאכול גרעין לציין לדוגמא "סקייפ רוצה גרעין"
2. גם התהליך שאתה עושה כרגע (הקרבה) נקרא אילוף. אפשר להתחיל ממש מרגע שהתוכי נכנס הביתה וזאת כל עוד התוכי משתף פעולה. לא בכוח שיניב תוצאות הפוכות.
מומלץ באילוף לעשות זאת בשעות אחר הצהריים, מקום קבוע ונטול הסחות דעת. במקום קבוע גם אדגיש שכדאי שזה יהיה מקום שונה מהמקום שבו הוא לן ובמשך היום - הכלוב.
הייתי מעביר אותו לשולחן \ מעמד ומתרגל איתו כ-15 דקות בכל יום בהתחלה. אגב, מתחיל בעלה ורד כמו שאתה בעצם עושה עכשיו תוך צי'פור כל שהוא והמטרה היא להפסיק בכדי שסקייפ ילמד לבצע זאת ללא הפרס בסיומו.
3. אין בעיה שיהיה בחוץ הרבה זמן. הבעיה, שבתחילה מתלהבים נותנים המון יחס ואפשרויות לתוכי ולאחר מכן זה פוחת ובכך גורמים לתוכי לסטרס. צריך לתת לתוכי יחס שניתן לעמוד בו ברוב הזמן המוחלט.

שים לב!:
1. שהענף נקי
2. שהשרוכים עמידים, ללא פלסטיקים סופיים שעלולים לחנוק אותו ו\או הסתבכות של התוכי

המון בהצלחה וצרף לנו קצת תמונות :)
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
שלומי ארז
ביצה
ביצה

Re: תוכי חדש קוואקר

שליחה על ידי שלומי ארז »

תודה רבה על התשובה
וברוך הנמצא
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”