ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זוג תוכוני אהבה בבית

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
tomy669
ביצה
ביצה

זוג תוכוני אהבה בבית

שליחה על ידי tomy669 »

ןהתחדשנו בזוג תוכוני אהבה יפיפיים.
נשמח לדעת מה הדרך הנכונה לגדלם אוכל מומלץ- ירקות, פירות? קנינו אוכל rio ודוחן יש אבן מינרלים. איפה הכי טוב למקם הכלוב- גובה, צל, שמש, מרפסת סגורה, בית? האם לכסות אותם בלילה?
הם בני חצי שנה לפי המוכר.
אנחנו מאוד רוצים להרגיל אותם לידיים, האם זה אפשרי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: זוג תוכוני אהבה בבית

שליחה על ידי eli_lea »

נקראים ציפורי אהבה,

בסיס תזונה - תערובת זרעים עשירה ( דוחן זה שם של זרע ) המכילה מגוון זרעים ואף כופתיות, אפשר לראות תערובת כזאת ואת התכולה שלה בקישור הבא:
תערובת זרעים לקוקוטילים וציפורי אהבה

בנוסף, פירות וירקות מותרים, אפשר לתת הכל מלבד אבוקדו, עגבנייה, שום, בצל, מאכלים המכילים קפאין, מזון מעובד כגון חטיפים ומזונות המכילים חומרי שימור ומלחים.
יש לתת במינון נכון ובכמויות קטנות, לגוון ככל שניתן.

מאמרים כלליים בנוגע לתזונה של תוכים

מאחר ומדובר בזוג ציפורי אהבה שאינם מוחתמים העדיפות היא למקם אותם במקום שקט יחסית, מקום שבו תוכלו לצפות ולהנות מהם אך גם מקום שאין יותר מידי מעבר ותנועה בצמוד אליהם.
את הכלוב יש למקם במקום גבוה יחסת על מנת שהציפורים יחושו בטוחים יותר.
אם יש אפשרות שחלק מהכלוב יהיה חשוף לשמש זה מעולה, תמיד לדאוג שלציפורי האהבה יהיה מקום מוצל בכל מהלך שעות היום. יש לדאוג שהשמש לא תכה על תא הטלה אם נמצא ועל כלי האוכל והמים.

אין צורך לכסות את הציפורים או התוכים בלילה, במיוחד אם הם נמצאים בתוך הבית. מחוץ לבית יש לדאוג לכך שהם ימוקמו תחת גג או
שהכלוב יהיה מוגן ע"י גגון.
מחוץ לבית בימי חורף סוערים במיוחד אפשר לכסות את הכלוב מכל צידיו והשאיר את החזית פתוחה על מנת למנוע רוחות ישירות.

ההרגלה לידיים לא יכולה להיעשות בשלב זה. הרגלה צריכה להיות מוקדם ככל שאפשר עוד כשהגוזלים מקבלים מזון.
בשלב זה הניסיון להרגילם ליד יגרמו להם לפחד ולחץ מיותר. אני לא בעד. אם ברצונכם להרגיל אליכם ציפור אהבה כדאי לחכות לגוזלים ואותם להרגיל אליכם.

בהצלחה.
tomy669
ביצה
ביצה

שליחה על ידי tomy669 »

תודה.
איך אוכל לבדוק אם הם באמת זכר ונקבה, יש סימני זיהוי חיצוניים שאפשר לראות או שחייבים לבדוק?
אני רוצה לבנות כלוב שחצר ואשמח לרעיונות. עץ יש לי בשפע אשמח לקבל תמונות של כלובים ותהליכי בניה כדי לקבל רעיונות.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

9655 כתב:איך אוכל לבדוק אם הם באמת זכר ונקבה, יש סימני זיהוי חיצוניים שאפשר לראות או שחייבים לבדוק?

יש לבצע בדיקה לזיהוי מין.
9655 כתב:אני רוצה לבנות כלוב שחצר ואשמח לרעיונות. עץ יש לי בשפע אשמח לקבל תמונות של כלובים ותהליכי בניה כדי לקבל רעיונות.
כדאי שתציין על איזה גודל חשבת. איפה הוא ימוקם ( אפשר תמונה)..איזה סוגי עצים יש לך ( תמונה, מידות). אילו סוגים אתה מתכוון כרגע לשכן בכלוב ואילו בעתיד.
tomy669
ביצה
ביצה

שליחה על ידי tomy669 »

01.jpg
מאחורי הנדנדה, משהו כמו 2*1 עם אופציה ליותר. בינתיים לגדל רק ציפורי אהבה ואולי להפוך את זה לפינת חי קטנה לילדים (אוגרים וארנבים). החזית של הכלום תהיה לכיוון מערב.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

המקום נראה מצוין.
בסך הכל אתה יכול לבנות כלוב בכל גודל שמתאים לך. מה שחשוב זה שהכלוב יהיה מקורה.
אם תבצע חיפוש באתר תמצא הרבה חומר בנושא, אני מצרף לך קישור לדוגמה של כלוב בבנייה מעץ.
בניית וולייר מעץ
סמל אישי של משתמש
aliav56
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי aliav56 »

אתה לוקח בחשבון שציפורי אהבה הם רעשנים מאוד כקבוצה ....
tomy669
ביצה
ביצה

שליחה על ידי tomy669 »

סוף סוף סיימתי ואיכלסתי את הוולייר
קבצים מצורפים
63.jpg
452.jpg
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בהצלחהתמונה

הוקפץ לאחרונה על ידי eli_lea בתאריך 07 אוגוסט 2016 18:46.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”