ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גאקו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
מאקו
ביצה
ביצה

גאקו

שליחה על ידי מאקו »

שלום לכולם,
לפני כ 4 ימים רכשתי תוכי ג'אקו והוא בן 3 חודשים ו 14 ימים
ויש לי כמה שאלות עליו.

1. מאיזה גיל התוכי מתחיל לדבר?
2. מתי הוא כבר אמור להתרגל אליי או לבני המשפחה האחרים?
3. מדוע התוכי עושה קולות כמו של כלב לפני תקיפה כשמתקרבים אליו
4. מתי התוכי יתחיל לעלות לי על היד כשאבקש ממנו כי לפי המדריך כאן של האילוף "עלה ו"רד" זה פשוט לא עובד

תודה מראש לכל העונים וסליחה מראש אם זה לא קשור לכאן
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

Re: גאקו

שליחה על ידי uzibu »

שלום רב,

יש קושי לענות לך על השאלות:
1) אין גיל קבוע - הממוצע הוא גיל 8 חודשים. יחד עם זאת, זה תלוי גם בתוכי עצמו (כמו ילד שמתחיל דבר בגיל שונה מהאחר) ותלוי גם במגדל. כמה דיברו איתו, כמה תיקשרו איתו?
2) שבוע? חודשיים? - מה בני המשפחה עושים בכדי שהתוכי יתרגל אליהם? מה אתה כמגדל עושה עם התוכי ובני המשפחה בכדי להרגיל אותם?
3) בנוסף לקולות מה עוד הוא עושה? האם הוא "מתנפח"? בורח אחורה? רץ קדימה? יכול מאוד להיות שהוא מאוד מפחוד ויכול להיות שהקולות שאתה שומע זה קולות של "בקשת האכלה".
4) שום דבר זה לא מטה של קסם. התוכי אצלך 4 ימים ואתה כבר מעוניין שהוא יעלה וירד, ידבר, יתרגל לכולם וכו'... תן לתוכי את הזמן שלו. להכיר את הסביבה שלו, לרכוש את הביטחון מהמקום ומהאנשים.

ושוב ושוב, רוכשים תוכים ולא מקבלים הדרכה...
חברים שיעורי בית עושים לפני רכישה. לומדים אודות התוכי, יכולות, זמנים, דרישות, התנהגות, כלכלה כל מה שצריך וכמובן מבצעים רכישה אצל מישהו שמלווה ומסביר. אני לא אומר שילווה יד ביד אבל את המינימום הנדרש לפחות.

בל מקרה, תן לנו פרטים נוספים:
קצת לא ברור לי כיוון שאתה רושם מתי הוא יתרגל אליכם ומצד שני נשמע שיש תרגול של עלה רד.
האם אתה מרים אותו? האם בני המשפחה מרימה? אם כן כיצד אתם מרימים ואיך הוא מגיב?
איך המצב היה אצל המגדל? הוא הרים וליטף אותו? שיחק איתו? התוכי היה רגוע? האם הוא נתן לך להרים אותו?
כמו כן, מה התוכי אוכל?

מחכה לתשובתך
וכמובן מאחל לכם הצלחה רבה והנאה מגידול של תוכי מדהים.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
מאקו
ביצה
ביצה

שליחה על ידי מאקו »

שלום לך עוזי ותודה על תגובתך

לשאלותייך הנה התשובות שלי

1. הבנתי מהמגדל שהוא והעוזר שלו מדברים המון עם הגוזלים ומתקשרים איתם המון עד למכירת אותו גוזל ללקוח

2. אני אישתי והילדים שלי כל הזמן משחקים איתו מתקרבים אליו מדברים איתו מתקשרים איתו כמובן שרק אני זה שמחליף לו אוכל ומים ומנקה לו את הכלוב, אבל כל בני המשפחה מתעסקים עם התוכי.

3. הוא רק מתנפח אבל לעיתים ולא הוא לא רץ לא קדימה ולא אחורה פשוט עומד במקום ועושה רעש של כמו של "כלב לפני שתוקף שפותח את הפה עם השיניים".

4. לפי מה שהגבת לי ואני מצטט "שום דבר זה לא מטה של קסם. התוכי אצלך 4 ימים ואתה כבר מעוניין שהוא יעלה וירד, ידבר, יתרגל לכולם וכו'... תן לתוכי את הזמן שלו. להכיר את הסביבה שלו, לרכוש את הביטחון מהמקום ומהאנשים."
אז אני שואל שוב מאיזה גיל או זמן אתה חושב שאני צריך לאלף אותו ? להזכירך התוכי בן 3 חודש

5. כן אנחנו מרימים אותו כולנו, אני אישית דוחף אותו מהבטן עד שהוא מרים את הרגליים ולאט לאט עולה אליי ורואים שהוא עם חוסר ביטחון
והאישה לפעמים עושה את אותו הדבר כמוני ולפעמים פשוט מרימה אותו רגיל ועם ידה השניה משחררת לו את הרגליים שהוא מחזיק בכלוב
התגובות שלו הן שהוא רוצה לנשוך אותנו ולפעמים מנסה לברוח
אצל המגדל הוא הרים וליטף ונתן לנו להחזיק אותו וישר הרגשנו שאותו אנחנו לוקחים כי ליד המגדל הוא היה רגוע עלינו ושקט
התוכי אוכל כופתיות של פארטיבירד "אני מקווה שאני אומר את זה נכון חחח"

תודה מראש
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

8962 כתב:2. אני אישתי והילדים שלי כל הזמן משחקים איתו מתקרבים אליו מדברים איתו מתקשרים איתו כמובן שרק אני זה שמחליף לו אוכל ומים ומנקה לו את הכלוב, אבל כל בני המשפחה מתעסקים עם התוכי.
מה הכוונה "מתעסקים" תפרט מה הם עושים. האם יוצרים עימו ממש מגע או רק קשר מילולי?
8962 כתב:3. הוא רק מתנפח אבל לעיתים ולא הוא לא רץ לא קדימה ולא אחורה פשוט עומד במקום ועושה רעש של כמו של "כלב לפני שתוקף שפותח את הפה עם השיניים".
יתכן שניגשים אליו מהר מהר מידי או בצורה מאיימת. נסה להתקרב לאט יותר ועם תנועות איטיות ולא מאיימות.
8962 כתב:4. לפי מה שהגבת לי ואני מצטט "שום דבר זה לא מטה של קסם. התוכי אצלך 4 ימים ואתה כבר מעוניין שהוא יעלה וירד, ידבר, יתרגל לכולם וכו'... תן לתוכי את הזמן שלו. להכיר את הסביבה שלו, לרכוש את הביטחון מהמקום ומהאנשים."
אז אני שואל שוב מאיזה גיל או זמן אתה חושב שאני צריך לאלף אותו ? להזכירך התוכי בן 3 חודש
אפשר להתחיל באילוף התוכי כאשר הקשר טוב. אם התוכי מפוחד יקשה עליך לאלף אותו.

אתה כנראה מתכוון לכופתיות של פריטיבירד והן מעולות.
מאקו
ביצה
ביצה

שליחה על ידי מאקו »

כשאני אומר מתעסקים הכוונה היא להכל גם מגע וגם מאכילים משחקים וכמובן מדברים איתו המון
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

צריך להיות סבלנים ולתת לתוכי להתקדם בקצב שלו. ככל שתהיו סבלנים יותר כך הקשר יתחזק מהר יותר.
ספציפית אפשר להתחיל לאלף מרגע שיש תקשורת טובה והתוכי מתרגל לסביבה.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”