ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תוכונים חדשים

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

george
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

תוכונים חדשים

שליחה על ידי george »

אז אחרי המקרא הנוראי האחרון שקרה לי עם הפינקים החלטתי להמשיך ולא לוותר או להיתייאש והבאתי זוג תוכונים חמודים שישבו על 6ביצים לפני שהבאתי אותם השאלה שלי היא עם שהפינקים היו אצלי כל צעד קטן היה מפריע להם ויכל לגרום להם לפחד כלכך חזר שהם היו שוברים או הורגים את הגוזלים גם אצל התוכונים זה ככה?גם הם נבלים ככה?וכרגע הם שקטים עומדים על המקל אכלו קצת ושתו זה טבעי?ומתי לשים להם את התא הטלה כי הם היו בסבב שלקחתי אותם?
קבצים מצורפים
20140421_193214.jpg
תמונה
מאור79
בקיעה
בקיעה

Re: תוכונים חדשים

שליחה על ידי מאור79 »

הם יבהלו כמו הפינקים זה נורמלי שהם אוכלים ושותים אבל הם עדיין מפחדים מהמקום החדש תא הטלה תשים עוד שבועיים
george
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי george »

אפשר עוד תגובות?
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אם הם ישארו מפוחדים אות לא תלוי כמה הם היו בקרבת בני אדם. לי היו זוג תוכונים במשרד שכשהבאתי
אותם פחדו לזוז מהמקל ותוך שבועיים שלושה כבר היו באים לקבל אוכל מהסורגים. מאחר והם היו כל היום בסביבת בני אדם הם התרגלו מהר ולא הייתה להם בעייה להתרבות ולגדל גוזלים עם כל הפעילות מסביב.
ככלל התוכונים פחות חשדנים ויותר נינוחים.
אתה יכול לשים את התא אבל אתה "מסתכן" בכך שהם יבלו בו בכל פעם כשתגיע לידם. לכן אני מציע שתחכה קצת, תן להם להכיר את הסביבה למשך שבוע שבועיים ולאחר מכן תחבר את תא ההטלה.
אני עדיין חושב שיש להחליף את הכלוב לכלוב יותר מרווח ומתאים, קח כלוב ריבוי במידות של 46*46*77אורך שמותאם לריבוי וכך כשיצאו הגוזלים מהתא לא תהיה בבעייה של מקום.
מאחל לך הצלחה בגידולם.
george
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי george »

וזה שהם דגרו על 6ביצים לא אומר כלום?והם עדיין שקטים לא עושים רעש לא זזים מהמקל אז טבעי גם?
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

טבעי בהחלט, התנהגות טבעית לתוכים שעברו ממקום למקום, לא רק זה, מדובר בתוכים שהפסיקו את תהליך הדגירה שלם שזה
מלווה בלחץ כפול. תן להם את הזמן, הם ישתחררו בהמשך ויהיו פעילים.
george
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי george »

אני מתקין את התא הטלה למטה מבחוץ הם יכנסו.?כי ראיתי בכמה כלובים שהכניסה שלהם למטה והם עשו חור למעלה בשביל להתקין את התא זה בסדר לעשות חור למעלה או שלהשאיר למטה?ובזמן הקרוב הם לא יכנסו לתא?ועם הם עשו כמה סבבים ויצאו גוזלים טובים אז זה אומר שהם כבר מנוסים?ולא יהיה בעיות כמו אצל הפינקים?ולמה איאפשר לשים עכשיו את התא?
תמונה
מאור79
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי מאור79 »

אם הם עשו סבבים מוצלחים אז הם מנוסים.הכלוב קטן מידי ולא מתאים לרבייה של תוכונים.את תא ההטלה שמים במקום גבוה ולא נמוך אם התא יהייה נמוך הם לא ייטילו בו ביצים משום שבטבע הם מטילים גבוה ולא נמוך בגלל שיש על הקרקע טורפים
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אפשר לשים את התא כבר עכשיו אין מניעה, אבל לדעתי כדאי לפני כן לתת להם להתרגל לסביבה ולהתאקלם.
מאור ענה לך נכון לגבי מיקום תא ההטלה.
george
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי george »

עם אפשר להיתייחס לנושא של המיקום תא הטלה?
תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”