ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

בניית כלוב רבייה לג'אקו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
שרוןןןן
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

בניית כלוב רבייה לג'אקו

שליחה על ידי שרוןןןן »

שלום לכולם רציתי להתייעץ בנוגע לבניית כלוב רבייה של גא'קו אני מעוניין בכמה זוגות בודדים .יש לי שטח בחצר ואני רוצה לנצל אותו

הבעייה היא שאני גר בבניין בדירת גן אז התייעצתי מה אפשר לעשות לגבי הרעש ויש פנלים שמבודדים רעש מסיבי עץ רציתי לדעת איך לתכנן את הכלוב והאם הגודל שקבעתי הוא מתאים

נגיד שלהתחלה אני יביא 3 זוגות אז יהיו שלש כלובים לפי הגודל שאני קבעתי האורך הכללי שלהם יהיה 4.20

והרוחב 3.60 לחלק אותו ל3 כלובים כמו בתמונה האם לבנות כלוב ממש מרשת פלדה ועליו חיפוי של העץ המבודד רעש

או פשוט לבנות אותו רק מעץ ולהשים להם ענפים גדולים שיוכלו להיות עליהם

ולגבי הפתחי איוור אני לא סגור איך בידיוק מצד אחד אני צריך לבודד רעש ומצד שני צריך שיהיה להם אווייר אז כמה גודל של פתח איוור אני צריך לדעת ...

תודה רבה לכל העוזריםתמונה
file.png
תמונה
סמל אישי של משתמש
שרוןןןן
גוזל
גוזל

Re: בניית כלוב רבייה לג'אקו

שליחה על ידי שרוןןןן »

תמונה של הפנל המובדד רעש
קבצים מצורפים
panel (Medium) (Small).png
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

היי שרון,

הכלובים צריכים להיבנות מרשתות מתאימות. בדרך כלל משתמשים ברשתות קשיחות שמגיעות במידות 1*2מ' כאשר החוטים עשויים מחוטים בעובי 2מ"מ מחוזקים בחוטים 3מ"מ.

בין כלוב לכלוב מפרידה מחיצה העשוייה בדרך כלל מפח על מנת שהזוגות לא יראו זה את זה ויתעסקו ביניהם.

לא הבנתי למה הגובה של 2.5מ'. בכלובי רבייה אין צורך להיכנס לכלוב. גובה הכלוב יכול להיות 1-1.2 מ' וזה מספיק.
את הכלובים מגביהים מפני השטח לפחות לגובה של 1.20מ'.

אתה לא יכול לבודד את התוכים. התוכים זקוקים לאיוורור. אתה יכול לבודד את המבנה בו הם שוהים.
אגב, פנל העשוי מסיבי עץ טבעיים בשילוב בטון או מלט אולי מבודד אבל בטח שלא יהיה עמיד בפני התוכים.

איזה מבנה יש לך בחצר בו אתה מתכוון לשים את התוכים. כיצד הוא בנוי ומה המידות?
סמל אישי של משתמש
שרוןןןן
גוזל
גוזל

שליחה על ידי שרוןןןן »

זהו שאין מבנה חשבתי ליצור עם העץ שמבודד מין סוג של מבנה יש לך אולי רעיון אחר משלי מה אתה הייתה עושה
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

לצערי הרב אני מודע לבעיית הרעש והפיתרון לא פשוט. שלושה זוגות עושים רעש איום. ביום יום הרעש הינו בשעות הבוקר המוקדמות מיד עם שחר ולקראת השקיעה. בתקופת הריבוי הרעש בהחלט הופך בילתי נסבל ומלווה בצרחות איומות.
מניסיון, גם מבנה מבודד אינו מונע את הרעש. ישנם פנלים מבודדים בעוביים של 50-75-100מ"מ כאשר הם בנויים מבידוד ועליהם פלטות פח. ממש כמו שבבתי קירור. מבנה כזה יכול לפתור במעט את הרעש אבל למבנה כזה כבר צריך רישיון.
אם אני לא טועה בעבר היו לך בעיות עם השכנים כשהחזקת קקדו. לכן האיזור והמקום שבו אתה מעוניין לגדל מאוד בעייתי.
הכי קל להביא זוגות ולמקם אותם. הכי קשה לפרק ולהיפרד מהזוגות. לכן, תעשה את מה שאתה עומד לעשות חכם ולא בפזיזות.
בכל מקרה. אם תחליט שאתה בכל זאת מחליט ללכת על מבנה מאחר וזה מה שנחוץ אמשיך לפרט בעניין.
סמל אישי של משתמש
שרוןןןן
גוזל
גוזל

שליחה על ידי שרוןןןן »

אלי עם אני יקנה מחסן מפח או מפלסטיק ויוסיף את העץ הזה + צמר זה נראה לך יכול לעזור?
קבצים מצורפים
3_2_1_181243_20130723130736.jpg
3_2_1_181243_20130723130736.jpg (60.64 KiB) נצפה 3517 פעמים
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

המחסן יהיה מבודד במידה מסויימת אבל תצטרך פתחי איוורור גדולים. בקיץ המחסן יתחמם מאוד.
פתחי איוורור די גדולים לאוורר את המחסן ולתחלופת אויר יבטלו את בידוד הרעשים.
אם כבר תרכוש מבנה עם פנלים מבודדים ולא מחסן פח. בכל מקרה תצטרך להשאיר את החלק החזיתי לפחות פתוח
לאיוורור. לדעתי אתה צריך להתייעץ עם בעל מקצוע בנוגע לאקוסטיקה, במקביל לחשוב כיצד אתה שומר על טמפרטורה סבירה
בתוך המבנה שהוא נראה די צפוף ועל איוורור נאות.
אי אפשר להכניס 3 זוגות למקום בגודל הכלובים כמעט ולסגור מכל הכיוונים עם חומרים מבודדים. התוכים זקוקים למקום מאוורר.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”