ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זמני האכלות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: זמני האכלות

שליחה על ידי eli_lea »

עדי לא יכול להכיר את מצבו של התוכי מדיבור בטלפון .עדי וטרינר בעל ניסיון רב ואני מאמין שעדי רוצה לעזור אבל זה בלתי אפשרי
לקבוע כך את מצבו.
יתכן שהפגיעה אינה ברגליים ומקורה בחוסרים תזונתיים. אי אפשר לקבוע האם הגוזל יכול להבריא או שלא מבלי לבצע איבחון נדרש מקרוב.

אני מציע שתפרסם הודעת מסירה בפורום קנייה מכירה בה תפרט שהתוכי זקוק לטיפול .
שוב, נסה למקם את התוכי בקופסה ותמשיך להאכילו שלוש ארוחות ביום בין 8-10ML בארוחה.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

לדעתי הגוזל מת היום הוא לא זז ולא בוכה ולא שומעים מממנו כלום תמונה
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

הי יריו, אני מקווה שאתה בסדר. גוזלים מתים וזה קורה... לצערי זה חלק מהגידול. לרבים וטובים מתו גוזלים.

חשוב עכשיו לא לנחש מה היה קורה "אילו" ולצמוח מהמקרה.
ללמוד היכן היינו יכולים לעשות אחרת, למה צריך לשים לב ומה נדרש מאיתנו עוד ללמוד לפני הגידול הבא שלנו.

תעדכן אותנו לשלומך.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

הגוזל לא מת בסוף הוא בסה"כ ישן אז נבהלתי כי המצב שלו לא היה טוב...
איך שקמתי בבוקר נסעתי לחוות התוכים למסור להם את הגוזל כי אני יודע שיש להם את הכלים להציל אותו וטרינרים וכל מה שצריך.
אורי אמר שההוא לא בטוח ישרוד אבל הוא ינסה להציל אותו והוא יעשה לו שטיפת קיבה ועוד כמה דברים שלא הבנתי כל כך מה הם.
עוד שבועיים שאני הולך אם התוכי שלי הס לביקור לגזור נוצות תעופה וציפורניים אני אולי בעזרת השם יראה את הגוזל אם הוא ישרוד תמונה
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שמח לשמוע שהגוזל הועבר לידיים טובות. כמו שעוזי אמר, תלמד מהמקרה. אחרים לבטח ילמדו מהדיון עצמו.
כשמאכילים גוזל הרבה דברים יכולים להשתבש. לא תמיד באשמת המגדל אבל צריך לקחת זאת בחשבון. אני אישית מכיר מספר אנשים בוגרים שהחליטו לגדל גוזל מהסוגים הגדולים ונחלו מפח נפש כשהגוזל מת. אני יכול לספר על בחור שלפני שרכש ממני תוכי סיפר לי שהוא קנה גוזל בן שלושה שבועות להאכלה. לאחר יומיים הגוזל מת. כשסיפר לי הוציא את הטלפון והראה לית תמונה של גוזל לכל היותר בן שבוע. ערום לגמרי ועם עיניים סגורות. המוכר אמר לו שהוא אינו זקוק לחימום. ראיתי הרבה דברים אבל באותו רגע הייתי המום למראה התמונה.

צריך לשים טוב טוב לב מה רוכשים וממי רוכשים. ללכת עם מגדל או חבר עם ניסיון. לדעת מהן המיגבלות שלנו מבחינת שעות האכלה והציוד. כמו כן צריך לקחת בחשבון שהגוזל יצטרך טיפול ושיש לדאוג לכסף עבור זה בצד.

גם אני ראיתי את המסירות בה אתה מטפל בתוכי שלך ואני חושב שבעתיד תוכל להאכיל שוב ללא בעייה עם תנאים מתאימים ולהצליח.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

מקווה מאוד שבעתיד אני יצליח להחתים תמונה
בנתיים אני חוסך כסף להקים משהו רציני ולא כל פעם להביא תוכון או קוקוטייל .
תמונה
התוכי של יריו (:
עומרי
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי עומרי »

לא נורא לומדים מטעויות אני למשל גידלתי והחתמתי עד גמילה קוניורים לורים קוקטיילים קוקרים סנגלים ואף אחד מהם לא מת אך כאשר ניסיתי להחתים תוכון הוא מת... אבל הכל לטובה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”