ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זמני האכלות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: זמני האכלות

שליחה על ידי eli_lea »

ראיתי. לגוזל יש בעייה . זה לא משהו שקשור לגילו, לגוזל שלך יש בעייה ברגליים. אני לא יודע אם קיבלת אותו כך ( מה שנראה לי סביר יותר) או שזה משהו שהתפתח אצלו. בכל מקרה הוטרינר שראה אותו בהחלט לא מבין מה הוא רואה.
אני מציע שתיקח אותו לוטרינר של תוכים שיאבחן את הבעייה.
בינתיים אני מציע שתשים אותו בכלי שיתמוך אותו בצדדים.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

דיברתי עם עדי גנץ והוא אמר שהוא לפי דעתו צריך קיבוע...איך אני עושה את זה??
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ירין אתה לא יכול לעשות את זה. לך לעדי גנץ שיקבע לו את הרגליים אם צריך ויבדוק יותר לעומק מה מצבו.
התוכי עלול להישאר נכה ללא טיפול.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

אלי אני לא יכול עכשיו להוציא על טיפול כסף לצערי ..מי שרוצה יכול לבוא לקחת אותו עכשיו גם שיטפל בו אני לא יודע מה לעשות תמונה
אלי אני מרדים אותו בסוף ניראלי.תמונה
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני יכול להגיד לך שלדעתי אתה לא אשם. לדעתי התוכי היה בבעיה כלשהי כבר בהתחלה והבעיה התפתחה אצלך לממדים שאנחנו רואים.
אני לא יודע להגיד לך אם יש צורך להרדים אותו אבל צריך לבדוק האם אפשר לשקם את התוכי ואיך הוא יחייה. אם הוא לא יתפקד יש צורך להרדים אותו עם כל הכאב.

למה הגעת למסקנה שצריך להרדים אותו?
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

כי הוא לא ילך טוב גם שהוא יגדל הוטרינר אמר לי וחבל שהוא סתם יסבול בחיים שלו מה הוא כבר עשה עדיף לו למות מאשר לסבול ,לא ?
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ירין אני לא יודע להגיד לך, עם כל הרצון לעזור אני לא יכול לאבחן את הגוזל מרחוק. אני יכול רק להגיד שיש לו בעייה. כמה היא חמורה אני לא יודע וכדאי שוטרינר יקבע. אני לא יודע איפה אתה גר אבל נס לפנות לבית חולים לחיות בר בבית דגן, אומנם הם מטפלים בחיות בר אבל עם קצת שיכנוע יתכן שילך. הטלפון במוקד הסביבה 6911*

http://www.wildlife-hospital.org.il/%D7 ... D7%9D.html
סמל אישי של משתמש
bambokit
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי bambokit »

היי חברים,
קשה לי לעקוב ולקרוא כל יום את הפוסט ולא להגיב...

ירין, כמו שאלי רשם לך אתה לא אשם במצבו של התוכי, אני מאמינה שרצית לעזור לתוכי ולגדל אותו באושר.
אני מבינה שקשה לגדל גוזל בלי ניסיון ושהדבר דורש הרבה צומת לב הרבה עזרה וטיפול מסור!
אני רואה שאת כל הדברים הללו כן יש לך, אך לצערי זה לא מטיב עם התוכי.
אני קוראת כל יום את השתלשלות הדברים וקשה לי לשמוע
שלפעמים לא יוצא לך, שכחת, לא שמת לב, לא ידעת ושינית דברים שמאוד חשובים לגידול התוכי
כמו שוב שאלי רשם לגלות בגרות זה מצויין ושאתה חכם ונבון.

לא נשכח שיש לך תוכי (לא הגוזל) שאתה מטפל בו במסירות ומעניק לו אהבה ומלמד אותו דברים
שהתוכי שלי לא מגיע לרמה כזאת.
לכן לדעתי אל תחשוב על להרדים, או להוריד במנות, או כל דבר שרשמת פה.
תנסה להיעזר באחד ההורים אולי תצליח למצוא מישהו שמבין ושמגדל ושיודע טוב לטפל בגוזלים
כדי שיוכל להמשיך לטפל בו ולהאכיל אותו כמו שהוא צריך, שיקבל את הטיפול הנכון ברגליים, וכל דבר שיעזור לו להתפתחות.

אני בטוחה שנקשרת אליו ואתה אוהב אותו, אבל תחשוב רגע עליו ועל העזרה שהוא צריך, ולא הפיתרון בלהרדים, הרי הוא עדיין גוזל ויכול להיות שאפשר להציל אותו (כמובן שאין לי ניסיון בזה ויכול להיות שאני טועה אבל אני ממש מאמינה שמגדל טוב יוכל לטפל בו בצורה המדוייקת שהגוזל צריך)

אשמח לשמוע בשורות טובות על מצבו של התוכי וכמובן לשמוע שנעזרת בוטרינר מתמחה בתוכים שיוכל להדריך אותך או לעזור לך למצוא מקום קבוע לא אצל משפחה אלא אצל אדם שיודע ומבין ומגדל תוכים ויודע איך לטפל ולהאכיל גוזל.
תקשיב לעצות של אלי, הם באמת מבין, הוא יודע מה הוא אומר לך,
חשוב לנהוג בבגרות בכל זאת זה חיה!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אגב תיקון למה שרשמתי קודם. מדובר על הספארי ברמת גן ולא בבית דגן ששם נותנים טיפול וטרינרי בתשלום.

בינתיים עד שמוצאים לו סידור תפעל כמו שהצעתי. מצא לו קופסה מתאימה שתתמוך בו בצדדים כדי שלא יפול הצידה.
כשהתוכי ימצא בקופסה שתתמוך בו והוא לא יצטרך לשמור על שיווי משקל יהיה לו הרבה יותר קל לאכול. אפשר להשתמש בקופסת פלסטיק ואם היא גדולה יותר אפשר לצמצם את המקום ע"י הכנסת עיתונים מקופלים בעמידה . פשוט לארגן לו מין "קן " שתומך בו כך שהוא יהיה על הרגליים אבל לא יפול לצדדים. זהו מן קיבוע זמני לגוף ולרגליים.

בדוק לו מחר בעדינות את הרגליים, האם יש לו נפיחות כלשהיא שאתה רואה, האם קשורות לו לאצבעות או לרגליים שערות או חוטים שעוצרים לו את הדם? תבחן לו את הרגליים טוב טוב ותוודא שאין משהו חיצוני שמפריע לו.
אם הבדיקה תעשה לפני האוכל ולא כשהזפק מלא.
המשך להאכיל אותו בצורה שהאכלת. נראה שיש לו תיאבון בריא וזה טוב. לא צריך למהר. אומנם התוכי לא עומד או הולך אבל
הוא לא אפטי ונראה חזק מההתרשמות שלי הראשונה מהתמונות שהעלית.

עדיין לא הבנתי איך עדי קבע שהוא צריך קיבוע? הוא בדק את הגוזל? ואם הוא לא בדק האם אתה יודע על סמך מה הוא קבע?
אם יש לך תשובה אשמח לשמוע.

bambokit בהחלט צודקת. הדיון הזה מתווסף לדיונים לא מעטים בהם קשה להישאר אדיש. גם לגוזל וגם למי שמטפל בו ורוצה
בסך הכל בטובתו.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

אני ממש רוצה להשאיר אותו אצלי אבל לא חבל אני ישקיע בו עוד ועוד ועוד ובסוף אני יודע שהוא יסבול כל החיים שלו אז למה לגרום לו לסבול עכשיו עוד יותר ,אני ינסה לתת אותו למישהו שרוצה כל מי שיבוא לקחת אותו מוזמן אני יתן לבן אדם גם דייסה של פריטי בירד חדשה רק שיטפל בו כמו שצריך תמונה
ועדי מכיר את המצב הזה והוא מכיר תוכים כאלה ודיברנו בטלפון.
ההאצבעות שלו רוב הזמן מסובכות בנוצות וברגליים וסגורות.
תמונה
התוכי של יריו (:
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”