ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ציפור שתארח חברה לקוקטייל האכלת יד

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ben98
ביצה
ביצה

ציפור שתארח חברה לקוקטייל האכלת יד

שליחה על ידי ben98 »

יש לי קוקטייל האכלת יד ואין לי הרבה זמן בשבילו. אני רוצה לקנות ציפור שתארח לו חברה. חשבתי על פינקים, כי הן ציפורים קטנות אז הגודל של הכלוב יספיק לתוכי שלי ולפינק. האם זה אפשרי? האם כדאי לקנות עוד ציפור?
natalina3
בקיעה
בקיעה

Re: ציפור שתארח חברה לקוקטייל האכלת יד

שליחה על ידי natalina3 »

פינרים הם ממש קטנים , ואני בטוחה שהם יוכלו לצאת בקלות רבה מאוד מהסורגים .
וגם דרך חורים קטנים אחרים ..

לרוב שמים ביחד עם קוקטיילים או קוקטיילים אחרים או תוכונים ..
תראה\י אם יש באפשרותך לקנות תוכון , יש הרבה אנשים שמגדלים קוטייל ותוכון והם מסתדרים .
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: ציפור שתארח חברה לקוקטייל האכלת יד

שליחה על ידי שירלי87 »

קודם כול הם אולי קטנים, אבל כשאתה מכניס תוכי או ציפור חדשים לכלוב של ציפור/תוכי אחר - התוכי הוותיק ירגיש שפולשים לו לטריטוריה
ועלול לתקוף או להיות אגרסיבי. שנית, הם אולי קטנים אבל שניהם פעילים וזקוקים למרחב מחייה, מרחב תנועה - אחרת יהיו חיכוכים.

תוכי עלול לפצוע ציפור, מה גם שציפור פוחדת מאדם וכל פעם שתתקרב לכלוב היא תשתולל ותלחיץ את התוכי
לכן עדיף לקנות תוכון או קוקטייל (אפשר לקנות קוקטייל מאותו מין שיש לך, כדי שהם לא יתרבו)

בשלב הראשון תצטרך לשים אותם בכלובים נפרדים, גם כדי שלא יריבו וגם כדי שהתוכי החדש יתרגל אליך קודם ולא יפחד ממך.
אחרי כמה ימים שהם נמצאים בכלוב אחד ליד השני, אפשר לשחרר אותם לשחק יחד בהשגחה
ואם תרצה שהם יהיו יחד בכלוב אחד, תצטרך קודם כול לספק כלוב גדול מספיק לשניהם, עם שני כלי אוכל כדי שלא יהיו מריבות/חיכוכים
ותוודא שהם מסתדרים - משחקים יחד, מנקים זה לזה נוצות.
אם הם רבים או מנקרים זה את זה או מתרחקים זה מזה - אי אפשר לשים אותם יחד באותו כלוב
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”