ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

להאכיל גוזלים לזפק טוב או לא טוב ?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ליאור66
בקיעה
בקיעה

להאכיל גוזלים לזפק טוב או לא טוב ?

שליחה על ידי ליאור66 »

אני בטח שיאכיל גוזלים ב"ה שיצאו לי מהתוכים שאני יביא..רציתי לשאול מה אתם אומרים על האכלה לזפק עם צינורית טוב לא טוב ולמה אתם חושבים ככה?תמונהתמונה
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

Re: להאכיל גוזלים לזפק טוב או לא טוב ?

שליחה על ידי uzibu »

למה לאן אתה ממהר? למה לפטם? האכלה היא חלק חשוב בהחתמה (אם לא הכי חשוב), יש להאכיל לאט עם הפסקות תוך דיבור וליטוף הגוזל. האכלה עם צינורית ישר לזפק זה מתכון להחתמה גרועה וסכנת חנק והסיבה היחידה שיכולה להיות היא חוסר זמן והאכלה מסחרית. בכל מקרה, מה שלא יהיה אני ממש נגד ומקווה שלא תאכיל כך.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
Pure
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי Pure »

עדיף לא להאכיל מאשר להאכיל ככה, ממש מוציא את כל הכיף.
סמל אישי של משתמש
טירון
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי טירון »

אחרי שתראה גוזל נחנק לאחר שהכניסו לו את הצינורית
לקנה הנשימה
ואחרי שהצינורית תברח לך לתוך הגרון של הגוזל
לא תרצה להאכיל ישירות לזפק
האכלה איטית לעיתים מעצבנת אך היא חשובה ביותר
בהצלחה
50% ממשהו זה הרבה יותר מ-100% מכלום
החכם לומד מהטיפש יותר משהטיפש לומד מהחכם
ליאור66
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ליאור66 »

עוזי אני מכיר מלא אבל מלא מגדלים שככה מאכילים.אני זוכר שפעם אמרתי למגדל שאני יאכיל עם כפית מכופפת הוא נחנק מצחוק עלי,ובחוות ?מה אתה חושב שמי שיש לו 50 או 100 גוזלים מאכיל במזרק?בכפית?אני ראיתי איך מאכילים בחווה {אני לא יזכיר שם אבל כולם ככה}עם שני כלובים אחד מצד ימן מלא גוזלים אחד בצד שמאל ריק ככה תופסים גוזל מכניסים לו לזפק הופ לכלוב הריק ככה בדיוק אז אני לא שואל סתם כי אני רוצה לדעת מה אתם חושבים שזה נכון או לא?עם אני מאכיל כמה גוזלים אני אשב עם כל גוזלתמונה
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

ראית אותי איפה שהוא משבח חוות גידול? אני אומנם גם לא בדיוק כותב נגדם אבל בטח שצריך לעשות הפרדה בין מה נכון לעשות ומה אחרים עושים. אם ראית אותם עושים ככה זה אומר שזה נכון? אלו אנשים שחושבים מסחרי בלבד, פחות עובדים, פחות זמן ואת מי מעניין איזה החתמה יוצאת בסוף? העיקר השטרות בסוף החודש. אני מבין שיש משכורות ושאר מיסים והוצאות, אך יש דברים שלא יעזור כמה "יבכו" הם עליי לא יהיו מקובלים. צריך לזכור תמיד שמדובר בבעל חיים ולא באיזה מוצר מפלסטיק.

ולשאלתך, כן. לא משנה כמה גוזלים אתה מאכיל אתה צריך להאכיל כמו שצריך להאכיל וזה עם מזרק ושיא הסבלנות והאהבה לגוזל שמקבל ממך יחס באותו רגע. זו דעתי, אתה כמובן בוחר כיצד לנהוג בסופו של דבר, למרות שאם זכרוני אינו מטעה אותי כבר האכלת בעבר והאכלת כמו שצריך.

אגב, אני נגד כפית מכופפת. אתה לא ממש יכול לעקוב אחרי הכמות שהגוזל אכל. לי חשוב לעקוב אחרי משקל הגוזל, כמות מדוייקת שהגוזל אכל בהתאם למשקלו, טמפרטורה מדוייקתש ל האוכל וכו'. לא מבין להמ צריך "לחפף".
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
א.מ.ת
גוזל
גוזל

שליחה על ידי א.מ.ת »

אני נגד זה
כשהיית ילד קטן האכילו אותך עם כפית לא עם צינור שנכנס לך לבטן!
אז למה להכניס לגוזל של תוכי צינור לזפק? גם הוא חי!
תמונהאריאל מאיר תורג'מןתמונה

נחמד להיות חשוב אבל חשוב יותר להיות נחמד
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”