ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מתלבטת בין 2 זוגות סנגל

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
אדיר_10
גוזל
גוזל
שם פרטי:: אדיר

Re: מתלבטת בין 2 זוגות סנגל

שליחה על ידי אדיר_10 »

אני הייתי הולך על מוחתמים
מסכים עם אלי שזה לא צריך להיות השיקול המרכזי שלך
תבחרי לפי התוכים שנראים הכי טוב,בריאים(ולא לוותר על בדיקות מין),אם יש הוכחות להטלות וסבבים קודמים
חוץ מזה שהיו לי גם פראיים שאכלו לי מהיד דרך הסורגים
ככה שזה לא כזה ביג דיל...
תמונה
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אלמוגי »

תודה לכולם על הייעוץ, את המגדל עצמו אני מכירה גם דרך האינטרט כך שידוע לי שלזוג היו סבבים מוצלחים. (הזוג פרא הוא זה שרק הזכר עבד ולכן חוששת לקחת סיכון שמא יהיו חלילה בעיות עם הנקבה) בכל מקרה קבענו שבעוד כשבועיים (בתקווה שלא יקדימו אותי, תחזיקו לי אצבעות!) אני אסע לראות את שני הזוגות, אתרשם ואחר כך אקנה.

ובקשר לרמת ההחתמה, לא זה מה שאני מחפשת בהם אלא פשוט שבזמן שיש ביצים שלא יהיו היסטריים כשאני נגיד מתקרבת לכלוב...
תמונה
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי jhony_bravo »

לכי על מספר שתיים מאחר ובסנגל לא כל כך משנה אם בני הזוג האכלת יד או לא מבחינת ריבוי אז עדיף ללכת על האכלת יד
היתרונות הם שהם יהיו יותר רגועים מבחינת האכלה וטיפול בהם ומכאן יותר מאושרים ופחות ייבהלו כשתיגשי לטפל בכלוב ומכאן גם יותר פוריים
בנוסף מדובר בזוג שעובד כבר עכשיו ולא בזוג שעוד לא עבד ביחד מה שאומר שבאביב תוכלי להתחיל להרבות אותם
ומבחינת הגיל בטיפול טוב צפויות לך איתם מעל 30 שנה לפחות אז אין לך מה לדאוג בעניין
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
נטליקי
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי נטליקי »

לדעתי תמיד טוב שהם יהיו גם מוחתמים.. לכן הייתי ממליצה לך גם ללכת על המוחתמים- אך את ההחלטה הסופית תחליטי אחרי התצפית הקטנה, תראי איך הם מתנהגים וכו' ולאחר מכן תחליטי.
בהצלחה תמונה
תמונה

Music it's my all lifeתמונה

~*Don't worry be happy*~תמונה
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אלמוגי »

מצטערת על ההקפצה.. אבל בעזרת ה' במוצאי שבת אני כבר אסע לקנות את הזוג המדובר.
היום דיברתי עם המגדל בטלפון והוא אמר לי שהיתה תקופה שהנקבה מרטה את עצמה והזכר גם מרט אותה, הוא לא ידע להגיד לי למה.
כששאלתי על תזונה הוא אמר שהם מקבלים תערובת ופירות וירקות.
בכל מקרה כרגע מבחינת ניצוי לפי מה שסיפר לי היא לא נראית טוב אבל מתחילות לגדול נוצות.
אם אני אעביר את הזוג לכופתיות ואספק להם יותר ענפים וצעצועים לכרסום יש סיכוי שהמריטה תיפסק? והנוצות גדלות, נכון?
אני ממש ממש רוצה את הזוג המוחתם ולא רוצה שזה מה שימנע ממני לקנות אותם.
הזוג השני, הפרא, הם די היסטריים לפי מה שהוא אמר...

*ואולי דווקא כי היא מרוטה בא לי לקנות אותה, כי אני יודעת שאני יכולה לנסות לעזור לה, מה שלא בטוח שמגדל אחר שיקנה יעשה...תמונה
תמונה
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי jhony_bravo »

אלמוג מריטה יכולה להיגרם ממחלה טפילים ואפילו מחסור תזונתי כלשהו ואם הזכר מרט לה ככל הנראה בזה מדובר
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מה השתנה מלפני מספר ימים כשהצגת בפנינו את הזוגות אחד כפרא ואחד כמוחתמים? אז לא היו מריטות?

מריטה על בסיס התנהגותי אינה נפוצה בתוכים קטנים יחסית ובמיוחד לא כשמדובר בתוכים
שחיים בזוגות. צריך לראות את התוכי ואת רמת המריטה על מנת לקבל אינדיקציה לגבי המצב .
כמו שארז אמר מריטה יכולה להיות ממגוון סיבות אבל אין קשור לכך שהזכר מורט לנקבה מהסיבות שציין.
שוב, הכל תלוי ממה נובע המצב, כמובן שתזונה טובה אספקת חומרים ללעיסה וכו' יעזרו אבל אל תשכחי שמדובר בסופו של
דבר לזוג שמיועד לריבוי ולא כחיית מחמד בבית .
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אלמוגי »

אלי רק אתמול דיברתי איתו בטלפון אז הוא אמר לי על המריטה. בכל מקרה אני לא אקנה על עיוור. במוצ"ש אני אלך לראות את שני הזוגות.
יש איזשהו "מצב מריטה" שבו אתה יכול לומר לי שבוודאות לא כדאי לקנות אותם?
אם אני אקנה את המוחתמים אז בהתחלה בכל מקרה אגדל אותם בתוך הבית בכלוב של האכלת יד, במטרה להרגיל אותם לכופתיות תחת השגחה, אז את אוכל לנצל את זה על מנת לטפל בנקבה.
רק כשאהיה שם אוכל לראות מה תנאי המחיה שלהם ואולי להעריך שבגלל זה נבעה המריטה.

שאלה נוספת: האם כלוב מדגם B423 כפי שמופיע בתוכישופס יכול להתאים לגידול זוג?
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אם כתצאה מהמריטה ישנם איזורים (או איזור) חשוף לגמרי כלומר שיש עור בלבד ללא פלומה אל תקחי את הזוג.
אני אומר זאת מאחר ומצב בו המריטה "עמוקה" היא מסווגת בעיני כבעיית התנהגות שקשה לתקן, כלומר דחף והרגל למריטה.
זה יכול להתחיל ממדוון סיבות, שיעמום, לחץ, תיסכול מיני , בעיות בריאות וכו' אבל התוצאה כמעט זהה.
יש סיכוי סביר לתיקון המצב עם הרבה אהבה והשקעה , במקרים של מחלה זה קשה הרבה יותר.
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אלמוגי »

אוקיי, אז אם הבנתי נכון, עם יש קרחות שרואים עור - לא לקחת. אם זה במצב של פלומה לבנה (הוא אמר לי שאפשר לראות שמתחילות לצמוח נוצות) אז אפשר לקחת ולהתחיל לטפל בה?

ומה בקשר לשאלה על הכלוב?
תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”