ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

עם חליפות טיסה לא תתעסקו בקקה ובמריטה?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
דרור.פ
ביצה
ביצה
שם פרטי:: דרוד

עם חליפות טיסה לא תתעסקו בקקה ובמריטה?

שליחה על ידי דרור.פ »

משעשע הסלוגן (לא יודע כמה הייתי משתמש בו למוצר שלי אבל משעשע). חבר סיפר לי שהתוכית שלו הייתה מורטת נוצות מקדימה והוא שם לה חליפת טיסה וככה היא הפסיקה. מה דעתכם? חליפת טיסה יכולה להיות פתרון למריטה? אולי חליפת טיסה תגרום גם לתוכים שמורטים מהנוצות להפסיק כי הם יתעסקו בחליפה? או שאולי דווקא ההפך ולא מומלץ בכלל לתוכי מורט חליפה?
אוהבת_תוכים
גוזל
גוזל

Re: עם חליפות טיסה לא תתעסקו בקקה ובמריטה?

שליחה על ידי אוהבת_תוכים »

הבנתי שיש דגם מסויים שמיועד למורטים ויש אותו לפי האתר ממה שהסתכלתי לפני כמה חודשים בסגול ובכחול. אולי הוסיפו עוד דגמים.
ונראה לי שזה אינדוידואלי לתוכי
יתכן שאחד יתעסק בלחבל בחליפה ואז ישכח ממריטה
ויתכן שאחר מרוב שיתעצבן ממנה ינסה לתלוש אותה כמה שיותר מהר ואחכ ימשיך לתלוש את עצמו.
אבל אלו רק השערות שלי
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אם התוכי הפסיק למרוט כי הוא מתעסק עם החליפה עכשיו, כנראה שהייתה חסרה לו תעסוקה..

לפני שמנסים לרסן את התוכי ולמנוע ממנו פיזית למרוט, צריך לנסות למצוא את הסיבה למריטה.
אולי התוכי חולה, אולי התוכי משועמם, מתוסכל, אולי הוא חשוף לחומרים מסוכנים כמו מתכת רעילה או עשן סיגריות וכד'

אם התוכי מורט כנראה שמשהו לא בסדר איתו, פיזית או מנטאלית. יכול להיות גם שהתוכי קיבל יחס כשמרט (חיובי\שלילי) ולכן ממשיך
במריטה.. זה יכול להיות מאינספור סיבות.
בקיצור צריך קודם לנסות למצוא את הגורם ולנטרל אותו. לבדוק שיש לתוכי מספיק תעסוקה, תזונה נכונה, מקלחות סדירות,
אם אתה לא מוצא את הסיבה ופשוט מונע ממנו פיזית לפרוק את התסכול שלו, אתה לא פותר שום בעיה, רק מחמיר..
זו דעתי בנושא.

הרי בטבע התוכים לא מורטים. זה קורה בשבי, מסיבה מסוימת.
לפעמים אנשים שוכחים שמדובר בבעל חיים אינטיליגנטי שזקוק לגירויים ופעילות פיזית.
אם התוכי סגור בכלוב כל היום ללא צעצועים, מרחב תנועה, ודרך לשעשע את עצמו, להעסיק את עצמו, הוא יהיה מתוסכל.
סמל אישי של משתמש
דרור.פ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי דרור.פ »

הוא לא משתמשת בחליפה מיוחדת גם אנחנו לא ידענו שיש כזאת. שירלי87 כל מה שכתבת מאוד הגיוני אבל לא כדאי כעזרה ראשונה כן לשים חליפה בכדי למנוע מריטה? זה לא מסוכן לתוכי שהוא מורט? תודה רבה לכם על התגובות!
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אי אפשר לומר "עזרה ראשונה" כי זה לא שאתה קונה חליפה ומיד מלביש על התוכי.. החליפה מצריכה הרגלה.
תוכי מפוחד שינסו בכוח להלביש אותו, יהיה אגרסיבי וינשך רוב הסיכויים.. לא יודעת כמה זה עוזר אם לא מחמיר את המצב.
אז עד שהתוכי מתרגל לחליפה ונותן לך להלביש אותו, זה לא נחשב ממש עזרה ראשונה\מיידית.

לדעתי צריך לנסות למצוא את הגורם ולא מיד לחשוב על פתרון קל. כשאתה מונע ממנו פיזית למרוט, ולא נותן לו את האופציה להפסיק
בעצמו - איך תדע שפתרת את הבעיה? איך תאתר את הבעיה?
צריך לבדוק את התנאים בהם התוכי חי, לראות מה חסר, מה מפריע, לבדוק אם יש טפילים, אם היו שינויים ביחס, ולבדוק את כל הדברים
שצריך לבדוק. כל מה שלא בסדר - לשנות, ולראות אם זה עוזר או משפיע על התוכי.
צריך לנסות כמה שאפשר להגיע לפיתרון מבלי לאלץ את התוכי.

לי אישית היה בעבר תוכון שמרט את עצמו, כי היה בודד (תוכי פרא, בזמנו לא הייתה לנו מודעות, והסתמכנו על ידע של מוכר בחנות
חיות...) חיברתי את הכלוב של התוכון על הכלוב של הארנב שהיה לי, והתוכון חזר לחיים.. היה מאושר, שיחק עם הארנב, ניקה אותו,
רדף אחריו.. זו דוגמה אחת קטנה
אני מתארת לעצמי שזה מאוד קשה למגדל שהתוכי שלו מורט, ולפעמים אין סבלנות, אבל צריך לדעתי לנסות כמה שאפשר, לפני שפונים
לפתרונות כמו חליפות, קולרים, תרסיסים וכד'. הרי התוכי לא יהיה מרוסס או לבוש בחליפה לנצח.. אז מה יהיה שתוריד את החליפה?
אם הוא ימשיך למרוט?.. הבעיה לא נפתרה

בקשר לסכנה, אם התוכי מגיע לרמה שהוא פוצע את עצמו והוא מדמם ברור שאין מה לחכות, צריך ללכת לוטרינר ולשים לו קולר מתאים עד
שהפצע יחלים. אבל זה לא קורה ביום, תהיה בטוח.. ברגע שהתוכי מתחיל מריטה, צריך לפעול ולאתר את הגורם\ים כדי שהמצב לא
יתדרדר. ובמקרה שהתוכי הגיע למצב כזה ושמים לו קולר עד שהפצע יחלים, שוב, צריך בזמן ההחלמה לראות מה חסר לו, מה יכול להפריע
לו, לבדוק אם הכל תקין מבחינה בריאותית, ואם הכל תקין בתנאי המחייה שלו וביחס שלנו אליו.
סמל אישי של משתמש
דרור.פ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי דרור.פ »

נכון! בכלל לא חשבתי על הדברים האלה ככה. הסיבה שיכולה להיות אולי זה בגלל שינוי שעות של יחס? בתחילה החבר היה עובד ביום, עכשיו הוא עובד לילה ובכך גם השעות שהתוכית שלו הייתה ומקבלת יחס. כרגע החליפה משמשת כקולר למניעת מריטה. תודה רבה על התגובות!
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

יכול להיות.. אם היא הייתה רגילה ליחס מסויים והמצב השתנה אולי היא חשה תסכול.. ככה תוכי מבטא את התסכול שלו
לשים חליפה אולי מונע ממנה לתלוש נוצות וזה טוב, אבל אם אין לה תעסוקה או פורקן היא עדיין מתוסכלת וזה לא טוב..

תמסור לו שינסה למצוא לה תעסוקה לשעות שהוא לא נמצא איתה.. צעצועים, מקומות טיפוס, החבאת מזון וכד'..
אפילו ענפים טבעיים עם עלים מעץ הדר\אקליפטוס\זית מהווים דרך מהנה לתוכי להעביר את הזמן..
הם מפרקים את העלים והענפים בכיף, רק שישטוף את הענפים עם סבון ומים לפני שמכניס לכלוב תמונה
סמל אישי של משתמש
דרור.פ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי דרור.פ »

היא כבר 3 ימים בלי חליפה והיא לא מורטת נוצות. קיבלתי הצעה לקנות ממנו אותה כדאי? או שלא כדאי בכלל להתקרב לתוכי שמורט? אני האמת לא ממהר לקנות רק שאותה ספציפית אני מכיר ואוהב וגם הוא יוכל לראות אותה הרבה כי אנחנו מאוד קרובים.
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי jhony_bravo »

לא קראתי את כל השרשור אבל לפני שמתחילים להתעסק עם חליפות יש לוודא שהמריטה איננה בגלל בעיה רפואית או טפילים
לאחר מכן יש לוודא שיש לתוכי מספיק תעסוקה כדי שיוכל להוציא את התסכולים שלו על משהו אחר
ורק אחר כך כדאי לרכוש לו חליפה נגד מריטות החליפה נגד מריטות היא חליפה שונה מחליפת הטיסה
היא קשיחה ולא מאפשרת לתוכי לכרסם אותה בניגוד לחליפת הטיסה בנוסף אפשר להשתמש בסטופאיט כדי למנוע ממנו למרוט נוצות
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

93 כתב:היא כבר 3 ימים בלי חליפה והיא לא מורטת נוצות. קיבלתי הצעה לקנות ממנו אותה כדאי? או שלא כדאי בכלל להתקרב לתוכי שמורט? אני האמת לא ממהר לקנות רק שאותה ספציפית אני מכיר ואוהב וגם הוא יוכל לראות אותה הרבה כי אנחנו מאוד קרובים.
מה סוג התוכי? סתם סקרנות..

אם אתה אוהב אותה ומכיר אותה, למה לא.. תוכי מורט יכול להשתנות ויכול להיות שהשינוי יבוא עליה לטובה
עם זאת תהיה מוכן לאופציה שהיא תמרוט שוב.. הכל יכול להיות..
אבל אם זו לא בעיה בריאותית אני מאמינה שאם יהיה לה טוב היא לא תמרוט..
אולי חבר שלך לא אוהב אותה כבר ולא נותן לה יחס כמו בעבר יכול להיות שזה חלק מהעניין של המריטה.. אולי קשה לה עם זה

בקיצור אתה מכיר אותה יותר טוב, אם אתה אוהב אותה ואת האופי שלה, ואם אתה יודע שהיא בריאה וזה רק עניין של התנהגות אני בעד
לתת לתוכי הזדמנות שנייה. תעדכן תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”