ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מותר לתת צנון .

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ALOONN
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

מותר לתת צנון .

שליחה על ידי ALOONN »

רציתי לדעת האם מותר לתת לתוכי לאכול צנון ,
וגם תפוח אדמה מתוק אפוי בתנור.
תמונה

סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: מותר לתת צנון .

שליחה על ידי שירלי87 »

כשעברתי על התגובות בפורום לצורך "שאלות נפוצות" מישהו כתב שלא מומלץ צנון, מישהו אחר כתב שהוא נותן מעט כי התוכים לא אוכלים ממש. אז ככה או ככה לדעתי כדאי לתת משהו אחר, לא חסר ירקות שמותר והם אוהבים לאכול

תפוח אדמה לא מומלץ לתוכי, אפוי או לא אפוי (מה זה מתוק? תפ"א אדום? או מומתק? בכל מקרה קראתי שלא מומלץ, ומתוק אסור)

זה ממה שלמדתי מהפורום, בכל זאת חכה לעוד תגובות תמונה
סמל אישי של משתמש
ALOONN
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ALOONN »

עד היום אני כן ידעתי שמותר גם תפוח אדמה מתוק וגם צנון .
רק בגלל מה שרשום בקישור פו :

האכלת הציפורים שלנו ,מה בטוח ומה מזיק.
ido_m2
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ido_m2 »

אני חושב שאלון היתכון לבטטה שאמר תפוח אדמה מתוק...
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אם רשום שבטוח אז בטוח, כלומר לא רעיל, אבל שים לב להערות:
55 כתב:
[RIGHT]כל המזונות הרשומים מעלה נחשבים בדרך כלל כמזונות בטוחים אבל האכלה בכמויות גדולות עלולות בכל זאת לגרום לציפור בעיות. זכור כי המפתח הוא מתינות , האכל את הציפורים מעט מאוד מכל סוג בכדי למנוע בעיות מיוחדות. כמויות גדולות עלולות לעכב אנזימים במערכת העיכול והגוף עלול להפחית את היכולת לעכל חלבונים ולגרום לבעיות בלבלב.
[/RIGHT]
בטטה וצנון מותר במידה.. כנ"ל תפוח אדמה מסתבר.

אז פרט לרעילים, מותר הרבה סוגים של מזון כל עוד זה בכמות קטנה.. לא לשכוח שהגוף של התוכי קטן, ולשים לב כמה הוא אוכל.

תמונה
סמל אישי של משתמש
ALOONN
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ALOONN »

4007 כתב:אם רשום שבטוח אז רשום. שים לב להערות:
55 כתב:

[RIGHT]כל המזונות הרשומים מעלה נחשבים בדרך כלל כמזונות בטוחים אבל האכלה בכמויות גדולות עלולות בכל זאת לגרום לציפור בעיות. זכור כי המפתח הוא מתינות , האכל את הציפורים מעט מאוד מכל סוג בכדי למנוע בעיות מיוחדות. כמויות גדולות עלולות לעכב אנזימים במערכת העיכול והגוף עלול להפחית את היכולת לעכל חלבונים ולגרום לבעיות בלבלב.
[/RIGHT]

בטטה מותר במידה.. כנ"ל תפוח אדמה מסתבר.

אז פרט לרעילים, מותר הרבה סוגים של מזון כל עוד זה בכמות קטנה.. לא לשכוח שהגוף של התוכי קטן, ולשים לב כמה הוא אוכל.

תמונה

תודה שהדגשת את זה בשבילי קראתי את זה מזמן ,זה ברור מאוד שכל דבר שנותנים צריח לתת במתינות ובמינון הנכון .
השאלה היא אם אני לא עושה טעות שאני נותן את אותם ירקות .
כי פעם רשום שמותר :האכלת הציפורים שלנו ,מה בטוח ומה מזיק.

ופעם רשום שאסור ואף רעילים : שאלות נפוצות - בריאות, סכנות, אופי, מזון, כלובים, רבייה ועוד
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

שים לב באשכול שאלות נפוצות, מה שבאדום - רעיל, ומה שבשחור - לא מומלץ\אסור.

יש אנשים שתגיד להם שזה בסדר, או מותר, וישימו פרי\ירק שלם ליד התוכי ולא ישגיחו כמה הוא אוכל, גם בלהקות.
לכן מאכלים מסויימים שבריכוז גבוה עלולים להזיק, כתובים ב"לא מומלץ\אסור"

שלחתי בקשה להוסיף את הקישור הראשון (המאמר של אלי) לאשכול "שאלות נפוצות" ככה שכל מי שיקרא יבין יותר טוב

בכל מקרה נראה לי שעדיף לא לתת מאשר לתת משהו שלא בטוחים לגביו, וטוב ששאלת כדי לחדד לכולנו לגביי מינון נכון תמונה

עריכה: אתה אומר שאתה שם לב למינון, אם כולם בריאים אני לא יכולה להגיד שאתה עושה טעות

אני באופן אישי חושבת שתוכי בטבע לא היה אוכל צנון או תפוח אדמה, בטח לא אפוי
ואם הם על כופתיות יש להם כל הויטמינים ומה שצריך, כך שלא קריטי לגוון עם יותר מדי פירות וירקות
כמו שאמרתי זו רק דעתי, לפי המומחים מותר במידה מועטה, תחכה לעוד תגובות בנושא תמונה
סמל אישי של משתמש
ALOONN
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ALOONN »

4007 כתב:

אני באופן אישי חושבת שתוכי בטבע לא היה אוכל צנון או תפוח אדמה, בטח לא אפוי
אז מה גם אני לא ראיתי שתוכי בטבע אוכל השרייה !תמונה

ואם הם על כופתיות יש להם כל הויטמינים ומה שצריך, כך שלא קריטי לגוון עם יותר מדי פירות וירקות

כמו שאמרתי זו רק דעתי, לפי המומחים מותר במידה מועטה, תחכה לעוד תגובות בנושא תמונה

תודה רבה שירלי . אז מה שאני יעשה אני יפסיק לתת לא את אותם ירקות עד שהתשובה תהיה ברורה יותר .
כי עד היום כן נתתי. ומקווה שלא גרמתי נזק .כי אני אוהב את התוכי שלי מאוד מאוד מאוד .

שוב פעם תודה רבה על הכל .תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בואו נעשה סדר בדברים.

במאמרים שונים על תזונה תמצאו פרטים והוראות שונות לגבי סוגי המזונות שיכולים להזיק בכמויות גדולות.
לרוב המגדל יבחר מהמאמרים השונים את מה שמתאים לו ומה שהוא חושב שטוב לתוכי שלו.
אם ניקח את עצמנו לדוגמא גם אנו בוחרים ממגוון עצום של מוצרים את המוצרים שאנו חושבים שהם יותר טובים לנו ולעיתים
גם בוחרים את המזונות שלא כל כך טובים (בידיעה מראש) כי הם טעימים ואנו נמשכים אליהם, את אלו אנו משתדלים לאכול במינון נמוך.
במאמרים השונים תמצאו שימוש במוצרי חלב ללא לוקטוז ומיני סוגים שונים של ירקות ופירות, הבחירה בסופו של דבר נתונה בידכם.

אם תשאלו אותי באופן כללי אני מנסה להישאר במסגרת של מזון טבעי מוכר וידוע כלא מזיק, פשוט לא מחפש יותר מידי מזונות ש"אינם בטוחים" מאחר ובמגוון מזונות שיש לתוכים שלי הם מקבלים ללא ספק את כל אבות המזון, אם כך מדוע אני צריך לתת לתוכי לאכול דברי חלב לדוגמא כשמחקרים הוכיחו שלתוכי אין אנזמים המפרקים את החלב וזה מזיק? נכון שהתוכי זקוק לסידן אך הוא יכול לקבל אותו בצורה אחרת כגון בסבידה וכו'.

לרוב תזונת התוכים הבינונים גדולים מבוססת על כופתיות, במקרה זה בכלל אין בעייה של חוסרים .
אם רוצים להוסיף ולגוון זה טוב וכדאי ,תוספת של פירות ירקות בטוחים בתוספת תערובת זרעים השרייה (למי שרוצה) ואתם מכוסים מעל ומעבר. לזוגות עובדים אפשר להוסיף מזון ביצים לפני העונה ובמהלך גידול הגוזלים.

אגב, וטרינרים שונים ממליצים על תזונה שונה קראתי וטרינרית ממליצה על דברי חלב, עצמות, קציצות, לאכול עם התוכי מהשולחן...ואחרים הרבה יותר ממוקדים ומדברים על כופתיות כבסיס פירות ירקות (מלבד אבוקדו כמובן) זרעים הנבטה/השרייה וסידן .

בנוגע להשרייה, בטבע בוודאי שיש "השרייה" ויש הנבטה,תירס, אפונה חומוס זרעים וכו' נושרים לקרקע ונובטים , מה שבטוח שאין
בטבע אם כבר זה כופתיות תמונה.

אגב תפוח אדמה מתוק (בטטה) אינו רעיל ואפשר לתת במינון נמוך , לא הייתי ממליץ על אפייה אבל אשר לבשל מעט על מנת לרכך.
שוב, ישנם הרבה מזונות מוכרים שנחשבים לבטוחים יותר וכדאי להיצמד אליהם.

והכי חשוב, מה שנראה לכם לא בטוח לא ידוע אם טוב או לא או שיש לכם חשש כלשהוא פשוט אל תתנו, זה שהתוכי אוהב ורוצה מאוד זה לא אומר שזה בריא. אולי לא תראו את התוצאות באופן מידי אך בטווח הרחוק תיתכן פגיעה ואפשר שאנו מקצרים את חייו של התוכי.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”