ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

נוצות זנב

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
eona20
ביצה
ביצה

נוצות זנב

שליחה על ידי eona20 »

שלום לכלולם בשבועיים האחרונים הגקואית שלי (בת שנה) מורידה כל כמה ימים נוצה מהזנב ורק מהזנב מה זה אומר מריטה או שהיא מחליפה נוצות עי רואים שהתחילו לגדול מעליהם חדשות
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: נוצות זנב

שליחה על ידי eli_lea »

אולי התיאור שלך לא מדויק אבל תוכי לא מוציא לעצמו נוצות אלה הנוצות נופלות ובמקומם גדלות נוצות חדשות, משיכת הנוצות אם זה קיים עלולות להעיד על בעייה, השאלה הנשאלת האם התוכי מוציא נוצות או שבמקרה ש/הנוצה עומדת ליפול הוא תופס אותה.
eona20
ביצה
ביצה

שליחה על ידי eona20 »

זה נראה יותר כמו נשירה התוכי לא מורט משם ולא משחק בזה זה פשוט נופל אחד אחד ונהיה חצי זנב ומעל גודלות ממש קטנות חדשות זה משהו שאמור לקרות(חילוף נוצות בגיל שנה)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אוקיי לא הבנתי את הניסוח של "מורידה כל כמה ימים נוצה" נשמע לי כאילו היא עושה זאת, אני מבין מדבריך שזה נופל לבד ולכן זה טבעי, בהחלפת נוצות יתכן שבאיזור הזנב ההחלפה תהייה מאסיבית יותר ובכנפיים ההחלפה תיעשה בסוף התהליך.
eona20
ביצה
ביצה

שליחה על ידי eona20 »

אלי תודה על העזרה אך עדיין אני צריך אותך, בימים האחרונים היא מורטת נוצות בוודאות היא תולשת נוצה ואחכ משחקת איתה זה מתחיל להדאיג אציין שהיא עברה בעבר בדיקה אצל ווטרינר לכלמידיה אם זה משנה היא אוכלת כופתיות ,תערובת וגרעינים ומידי פעם פירות מה אפשר לעשות?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

1.אין לקשר בין כלמידיה למריטה, אין קשר בכלל בין שני הדברים, נעשים בדיקות הכוללות כלמידיה לשלול מחלות .
עדיין לא נמצא קשר בין מחלה כלשהיא לבין מריטה בוודאות. יכול להיווצר מצב שכתוצאה מרעלים או אחוז מתכותת כבדות בדם או לחילופין טפילים מתחת לעור וכו' התוכי ימרוט אבל אי אפשר לומר בוודאות שאם התוכי יקבל טיפול לממצא מסויים או למחלה שקיימת המריטה תיפסק.

2.אין קשר בין זה שבדקת את התוכי לכלמידיה בעבר, הבדיקה טובה לאותו יום בדיוק במידה ובאת במגע או שהתוכי בא במגע עם תוכי אחר או עם אבק נוצות של תוכי חולה וכו'.

3.אם לא נעשו שינויים באוכל אין סיבה שהאוכל יהיה גורם, לעיתים רחוקות ישנה אלרגריה למזון .

האם יש שינוים בהתנהגות הכללית בסביבת התוכי? פחות או יותר משוחרר, נגרם לו פחד חזק כתוצאה מבעל חיים בקרבתו, ילדים רועשים , חוסר יחס .האם יש תחלופה של צעצועים? אתה רואה פחות עניין בצעצועים ?

לרוב הבעייה הינה בעייה התנהגותית, זה לא אומר שלא צריך לבצע בדיקות כדי לדעת מה מצבו הכללי של התוכי כדי לשלול דברים נוספים שיכולים אולי לגרום להתנהגות כזאת אבל נסה להבין מה הגורם ומה קורה עם התוכי.
זה קשה מאחר ודברים שלנו נראים בסדר וטבעיים לא נראים תמיד כך בעין התוכי.
בשלב ראשון תסב את תשומת ליבו ככל שניתן מהמריטה, אל תתייחס ישירות למריטה או למשחק בנוצות מאחר וזה יגרום לפעולה הפוכה, התוכי ירצה תשומת לב וישיג אותה ע"י מריטה, פשוט מצא משחקים וחומרים שהוא נהנה לכרסם ולשחק, גלילי נייר גזורים,חתיכות עץ, משחקים מחתיכות עיתון וכו'.

Re: טיפים האינדקס

מקלחת יכולה להועיל במידה ומדובר נניח בגירוי בעור וכו'. מקלחת זריאה ובמידה ואתה לא מכריח את התוכי (מה שיכול לגרום לסטרס) אז אפשר לעשות גם אם מעט קריר, העיקר לא לחשוף אותו לרוח.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”