ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

2 שאלות (עזרה דחופה)

פורום להצגה בלבד! דיונים בהם ניתן להציג תוכים וציפורים ע"י תמונות ו\או סרטונים. שאלות, הסברים
וכד' יש לכתוב בפורום מגדלים בלבד! פרטים נוספים: כללי הפורום: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
תוכיל'ה
ביצה
ביצה

2 שאלות (עזרה דחופה)

שליחה על ידי תוכיל'ה »

היי לכולם,
לא מזמן אחים שלי (חמישתם+חברה של אח שלי גרים באותו הבית. אנחנו תשעה סך הכל+חברה של אח שלי שכבר כמו בת משפחה אצלינו)
בקיצור הם קנו תוכי בן שבעה חודשים מסוג קוניור גרין צ'יק אננס והוא אצלינו חודש. זה התוכי הראשון שלנו ובכללי החיית מחמד הראשונה שלנו. יוצא לי "לבלות" עם התוכי כל שישי שבת *תמיד* ולפעמים גם בימים רגילים או בימים שאני ישנה אצלם בבית...
בקיצור, פעם ממש פחדתי מתוכים ולא הסכמתי להתקרב אליו (ועוד יותר-היה לו אופי נשכני (גם בחנות אמרו לנו שהוא יותר נשכן מבדרך כלל) אז פחות רציתי להתחבר אליו) אבל אחרי בערך חצי חודש כבר רציתי שיהיה לי על הכתף(:
מאז ממש התחברנו ורק אותי ואת עוד שני אחים שלי הוא אף פעם לא נשך (אבל מה שכן רק לשני אחים שלי הוא "מרשה" ללטף אותו)
ובקיצור בליל הסדר, יום שישי הוא עלה לי לראש (הוא עושה את זה מלא) וכשניסיתי להוריד אותו פעם ראשונה הוא נשך אותי אז הבאתי כפפה ופשוט הורדתי אותו אבל לא חשבתי שזה עכשיו יהפוך למנהג...
היום רציתי להוריד אותו מהכתף שלי והוא שוב נשך וגם האכלתי אותו ביד ואז רציתי שהוא יעלה והוא שוב נשך ואחרי כמה זמן התיישבתי על הספה איתו בטלפון ולא הייתי כלכך מרוכזת בו אבל כן פעם מידי חמש, עשר דק' נתתי לו את מלוא צומת ליבי והערות טובות והאכלתי ונתתי לו לשתות וכו' ובקיצור ליטפתי אותו בזנב שלו שתי ליטופים וראיתי שהוא הסתובב כי הוא לא אהב את זה אז הפסקתי ואחרי בערך 2, 5 דק' הוא נתן לי נשיכה הכי חזקה שלו עד עכשיו.
יש לי כמה תת שאלות למה זה קרה..
א. קודם כל אתם יכולים לחשוב על סיבה?
ב. האם זה יכול לקרות כי ליטפתי אותו למרות שעבר כמה זמן והוא לא מיד נשך ומיד הירפיתי?
ג. האם זה יכול לקרות בגלל שעד יום שישי בליל הסדר הייתי עם כפפה ואז הורדתי ואז פתאום הוא מרגיש שיש לו כוח? (כי פתאום מכל נשיכה כואב לי וכו').
ד. איך אפשר לגרום לו לאהוב יותר ליטופים ופחות לנשוך? אני מבינה שכל תוכי והאופי שלו (ואני מכירה חיות מקרוב כמו כלבים, חתולים וסוסים אז אני ממש מבינה את זה) אבל תמיד אפשר להגיע לתוצאה שהוא לא יהיה כזה תוקפני..
ה. האם הוא מסוג התוכים שנקשרים לאדם אחד או לכמה בודדים צפציפיים?
ו. אני יודעת ש-99%+ שזה לא זה אבל האם יכול להיות שהוא התחיל לנשוך בגלל שמיום שישי (ליל הסדר) התחלתי לראות סרטונים של תוכי לידו וגם סוגים מאותו הסוג שלו ואחרים? האם יכול להיות שהוא מקנא וכך מפנה את תצומת הלב אלי?
ז. איך אני אמורה להעניש אותו על זה? אני יודעת טוב מאוד שאלימות פיזית לא טובה אבל מה אני אמורה לעשות כי בטוח יש עונש אם אני לא מצליחה להתעלם מנשיכה חזקה ואני מוציאה קול (אני יודעת שהכי טוב להתעלם אבל בטוח יש עוד משהו)...
ויש לי עוד שאלה-
אמא שלי ראתה אותי ממש נקשרת אליו ושאני מתחילה ממש לאהוב תוכים, לקרוא עליהם ולקראות סרטונים עליהם וכו' והיא שאלה אותי אם בא לי תוכי ואני לא כל-כך יודעת מה לענות לה...
מה אתם הייתם ממליצים לי?
תוכיל'ה
ביצה
ביצה

Re: 2 שאלות (עזרה דחופה)

שליחה על ידי תוכיל'ה »

ומי שלא הצליח להבין הם קנו אותו שהיה בן שבעה חודשים,
כיום הוא בן 8 חודשים.
תוכיל'ה
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכיל'ה »

אה ועוד שאלה..
מאיזה גיל אפשר לאלף תוכים?
אילפתי אותו למשהו ממש קטן שהיה כבר בן 7 חודשים שבכל פעם שהוא רואה שאני באה לתת לו אוכל הוא הולך לנדנדה שלו ואוכל שם אבל אני מדברת על אילוף כמו "עלה" "רד" "בוא" ושיעשה את הצרכים שלו בפקודות וכו'..
האם כבר אפשר לאלף אותו עכשיו?
תוכיל'ה
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכיל'ה »

אפשר בבקשה עזרה??
תוכיל'ה
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכיל'ה »

אפשר בבקשה עזרה????
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

התוכי הזה מאוד חברותי ונוטה להקשר לכמה אנשים, עכשיו את צריכה להבין שאת לא איתו בשיגרה היומיים והוא רואה אותך באה והולכת, דבר נוסף הוא הגיע אליכם אחרי זמן מה שהוא היה רגיל אולי למישהו אחר או שרגיל היה לבדו, או עם תוכים אחרים,רוב הסיכויים שהוא לא הוחתם לבני אדם בצורה הכי טובה או שהוא קיבל הרגלים רעים, דבר שאפשר לשנות אצל תוכים אבל מצריך עבודה עיקבית וסובלנות, הוא צריך להתרגל למקום ולהרגיש בנוח עם האנשים שאיתו, יש תוכים שמקבלים אופי קשוח ולא אוהבים להיות משחק של כל אחד, הדבר הכי חשוב שאת צריכה לדעת שתוכי לא מענישים, בטח ובטח שלא מכה על המקור או משהו בסיגנון, גם בגלל שזה לא עובד ככה וגם בגלל שזאת אחת החיות הכי טהורות שאת יכולה להחזיק , אין בהם רוע רק הגנה, אני הייתי ממליץ לך לנסות להתחבר אליו דרך הכלוב אם זה בצופרים אם זה בצומת לב, תנסי לשנות לו את התזונה למשהו יותר בריא מגרעי חמניה וככה תשמרי את הגרעינים לעבודה משותפת שלך ושלו, אחרי שהוא התרגל לתזונה אחרת (אני ממליץ על כופתאות) את יכולה לשחד אותו לעשות בשבילך דברים, בהתחלה להאכיל אותו דרך הכלוב בגרעינים ושהוא יבין שאת ״הדרך לאושר״ ואחר כך להגיע איתו לשלבים אחרים שזה ללכת ממקום למקום בשביל לקבל גרעין ואז לאכול מהיד מחוץ לכלוב גרעין ואז את מושיטה לו גרעין ושמה אצבע אחרת לפניו עד שהוא מבין שהוא צריך לעלות על האצבע בשביל לקבל גרעין, שהגעת לרמה הזאת השמיים הם הגבול, יש לך תוכי מדהים את יכולה ללמד אותו הרבה דברים, ככה אתם מתחברים טוב הוא נעשה יותר פעלי וכולם יכולים להנות ממנו, עכשיו עוד דבר מאוד חשוב, זה שאתם הרבה אנשים זה יתרון ענקי בשביל התוכי, כל אחד יכול להתחיל לעשות את השלבים שציינתי בתורו והתוכי פעיל יומית ולא מוזנח עד שאתם תתחברו טוב הוא כבר יהיה פעלולן אז כדי לעשות תוכנית או קבוצה בואטספ של הבני משחה שרשאים לטפל בו ולהחליט מי עושה מה, מקווה שנתתי כמה רעיונות...
שלח תגובה

חזור אל “תוכים וציפורים כללי - תמונות \ סרטונים”