דף הבית / ביקורות / פארק אוטופיה

פארק אוטופיה

utopiaבאחד החיפושים אחר המונח "תוכים" במנוע החיפוש גוגל, הופיעה בפניי פרסום ממומן של פארק אוטופיה "פארק יער גשם המשלב שלל אטרקציות, תוכים ועופות אקזוטיים לכל המשפחה"!  בשבילי העובדה שציינו שיש תוכים הספיקה לי בכדי להתקשר לזוג חברים ולארגן טיול משפחות אל המקום. לכן, ביום ראשון האחרון יצאנו משפחתי ומשפחת שלומי כהן (מהאתר) מוקדם בבוקר נרגשים וסקרנים אל הפארק.

בסיקור זה אביע את דעתי בשילוב תמונות בעיקר בנושא התוכים, סוגי התוכים, תנאי מחייה ועוד.

 

 כבר בכניסה לפארק אוטופיה באזור התשלום הציבו, תוכי ארה בלו אנד גולד כאטרקציה למבקרים. מסביב לארה הייתה כמצופה התקהלות של מבקרים רבים, במיוחד ילדים שניסו להרים ו\או ללטף את הארה. הארה מצידה אומנם לא נראתה מפוחדת אבל גם לא היססה לפתוח מקור מול כל יד ולאיים. באותו הרגע חשבתי לעצמי מדוע לא היה שם ליד הארה עובד מהפארק, עובד שתפקידו היה לקבל את פני המבקרים, בנוסף היה משגיח על התוכי ובגישה נכונה היה מעביר את התוכי לאנשים שרצו להצטלם עם התוכי. מהר מאוד הבנתי שזה הרע במיעוטו, לארה שמו כלוב בגודל A19 שזה בהחלט בסדר במידה והכלוב משמש לשינה, אך הכלוב לטעמי היה מלוכלך, כתמי הלשלשת על דפנות הכלוב ובסורגים העידו כי הניקוי לא התבצע לעיתים תכופות והיה ניקוי יבש. כמו כן מקלות העמידה היו זרוקים בתחתית הכלוב, הלשלשת על הכלים הסגירו כי הם מונחים שם כבר זמן רב ואפשרו לארה לעמוד על סורגי הכלוב בלבד. בנוסף, המזון שנתנו לארה היא לא פחות ולא יותר תערובת לתוכים קטנים כגון קוקטיילים.
utopia1

 

דבר נוסף שמשך את עיניי היה מצב הנוצות של הארה. סיקרן אותי האם נוצות התעופה נראות כך בגלל שהתוכי כרסם אותן בשל תסכול כזה או אחר או שמה מדובר בקיטום לא מוצלח. אחרי מספר דקות שבהן תיקשרתי עם הארה הצלחתי להגיע לאמון ובטחון הדדי והארה לא היססה להעלות על ידי ולאפשר לי לבחון אותה כראוי, יתרה מכך, הארה הקלה עליי ופרסה כנפיים שאפשרו לי להתבונן בקיטום (אם אפשר לקרא לזה כך). לצערי הרב נחרדתי לגלות כי מדובר בכיסוח ולא בקיטום. לכל אורך הכנף בוצע קיטום ללא כל מחשבה, כאילו נאמר "בואו נוריד כמה שיותר, מה שבטוח, בטוח". נוצה כן, נוצה לא, נוצה בגודל כזה ובגודל אחר בלי התחשבות לפחות שבשני הכנפיים המצב יהיה מאוזן.


utopia2

 

מהר מאוד שכחתי שפארק אוטופיה הוא גם פארק שמכיל בתוכו דברים נוספים חוץ מתוכים. מצב הארה סיקרן אותי לדעת מה מצב התוכים בתוך הפארק. עם המון חששות, תהיות ותוך תקווה כי בפנים הכל יהיה שונה נכנסנו לפארק אוטופיה. בקומה השנייה מצאנו ווילירים יחסית מרווחים (יאמר לזכותם) עם קקדואים, ארות, אקלקטוסים ועוד.. כאשר התקרבתי מהר מאוד הבנתי שכגודל הכלובים כך גודל האכזבה. הכלובים בנויים מפרופילים ורשת ריבועים. למרות חוסר ההגיון בחסכון לשים רשת ריבועים לזני התוכים השונים הנמצאים בכלובים לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל דברים חשובים הרבה יותר שבלטו וגרמו לי להזדעזע, בפרוש כך.


רשתות הווילרים היו מלאי חלודה

utopia3

כלי המים "השקופים"
utopia4 utopia5

בהמשך הדרך היו וולירים קטנים יותר. בפנים היו קוקוטיילים, דררות, ציפורי אהבה ועוד.. בכל הקומה העליונה המזון היחידי שראינו היה גרעינים. לא מצאנו סימן לפירות, ירקות או סימן למזון יבש אחר.
דררה מתעסקת עם רשת חלודה בסכנת הרעלת מתכות ופציעה מחיתוכי הרשת.

למידע נוסף בהרעלת מתכות לחצו כאן.

utopia6

באותה קומה נמצא כלוב, אומנם ללא תוכי אבל בשלב זה כבר עניין אותי לראות את תנאי המחייה. כשהתקרבתי לא ידעתי האם לשמוח שסוף סוף מצאתי רמזים לכך שישנם תוכים שמקבלים מלבד גרעינים גם פילפל חריף, בננה מיובשת, בוטנים או להתהות מדוע התוכי לא שם? אולי נגרם לו נזק לנוכח התנאים המחפירים?
כמעט ולא רואים רשת. כמה טוב שיש כונסי ליכלוך.

utopia7

 

בשלב הזה, שלומי ואנכי היינו זקוקים להפסקה. יצאנו לפארק החיצוני, אפשרנו לילדים לשחק במתקני השעשועים ודנו בנושא. היינו המומים כיצד ניתן להגיע לרמה כזו של הזנחה. מגדל פרטי יגדל מספר תוכים בודדים והוא כבר ידרש לתת דין וחשבון, מחלות, תנאי מחייה לתוכים וכו'. אז כיצד עסק כזה מגיע לרמה שאין פיקוח? הרי לפי רמת ההזנחה שם רואים ללא כל ספק שתנאים אלו הם התנאים המקובלים כבר זמן רב ולא מדובר בהזנחה של תקופה קצרה לפחות על פי כמות הלשלשת בכלובים והשאר. האם ביקור הרשויות הינו חד פעמי? האם ישנו ביקור בכלל? על שאלות אלו ועוד רבות ננסה לענות לאחר שניצור קשר עם הרשויות המתאימות ונעדכן.
לאחר שנרגענו מעט פתחנו את המפה של המקום בכדי למצוא מקום שבו נוכל לשכוח מעט את כל מה שראינו וקצת להנות, הופתענו לגלות שישנו מקום נוסף עם תוכים "היער הקסום", באותו רגע ממש כבר לא ידעתי אם אני רוצה ללכת. הספיק לי כל מה שראיתי אך יחד עם זאת הסקרנות והתקווה שאולי שם הדברים יראו אחרת ונוכל לסגור את הסיקור עם בקשה נרגשת שישפרו את תנאי התוכים בכל הפארק לפי התנאים "ביער הקסום".

היער הקסום – פארק אוטופיה מרחוק נראה כנקודת האור של המקום. ווילרים מרווחים מסביב, באמצע כלובים גדולים כגודל ה-A19 וגם זיהינו מהר מאוד עובד תאילנדי שעוזר למבקרים להרים את התוכים ולהצטלם.
utopia8

 

לצערי כשהתקרבנו הדברים נראו אחרת. הכל היה דומה למה שראינו עד עתה ואפילו יותר גרוע. בווילרים היו סממנים של גרעינים בלבד. ציפורי אהבה, דררות, קוקוטיילים, זה כל מה שהם קיבלו. גרעינים שחורים.
באמצע כפי שציינתי היו תוכים האכלת יד. בכל פעם שמישהו מהמבקרים רצה להצטלם עם תוכי ולא הסתדר הגיע אותו עובד תאילנדי ולקח את התוכי בפראות ללא התחשבות בלחץ בו התוכי היה שרוי. לא פעם ראיתי את התוכים נושכים את אותו עובד והוא היה ממשיך "בשלו", מושך את התוכים ומניח על המבקר, מה שחשוב זה החוויה של המבקר, איך התוכי מרגיש כנראה שזה פחות חשוב וראינו את זה לאורך כל הביקור בפארק אוטופיה ובכל פינה. ואיך הכלובים נראו? שום דבר חדש מלבד שפה גם רשת כבר לא רואים:

utopia9

utopia10

הדבר המזעזע ביותר שראינו היה תוכי קוקוטייל פצוע. סימני הדם על התוכי ועל מקלות העמידה והתנהגות התוכי הראתה כי מדובר בפציעה שמצריכה בידוד ובדיקת וטרינר. בפארק אוטופיה כנראה חושבים אחרת. הדבר היחיד שהם החליטו לעשות זה פשוט להשאיר את התוכי בכלוב. ולא רק "סתם" בכלוב, אלא בכלוב מזוהם מליכלוך מה שמגדיל את הסיכוי של התוכי לחלות בגלל פציעתו.

זום על פציעת הקוקוטייל:
utopia11

סימני הדם גם על הסביבה:
utopia12

התנאים בהם נמצא תוכי פצוע:
utopia13

 

אנו תקווה כי הנהלת אוטופיה תקרא סיקור זה ותקבל סיקור זה כביקורת בונה.
כמו כן, אנחנו נשמח לקבל הזמנה לאחר שיפור התנאים במקום בכדי שנוכל לעדכן סיקור זה בסוף טוב.
בנוסף, אנו נשמח לייעץ לגורמים המתאימים במקום במידת הצורך בכל עת.
חשוב: פנינו לאוטופיה תוך צרוף קישור לסיקור זה ואנו כמובן נעדכן בכל תגובה באם תהיה כזו.

באחד החיפושים אחר המונח "תוכים" במנוע החיפוש גוגל, הופיעה בפניי פרסום ממומן של פארק אוטופיה "פארק יער גשם המשלב שלל אטרקציות, תוכים ועופות אקזוטיים לכל המשפחה"!  בשבילי העובדה שציינו שיש תוכים הספיקה לי בכדי להתקשר לזוג חברים ולארגן טיול משפחות אל המקום. לכן, ביום ראשון האחרון יצאנו משפחתי ומשפחת שלומי כהן (מהאתר) מוקדם בבוקר נרגשים וסקרנים אל הפארק. בסיקור זה אביע את דעתי בשילוב תמונות בעיקר בנושא התוכים, סוגי התוכים, תנאי מחייה ועוד.    כבר בכניסה לפארק אוטופיה באזור התשלום הציבו, תוכי ארה בלו אנד גולד כאטרקציה למבקרים. מסביב לארה הייתה כמצופה התקהלות של מבקרים רבים, במיוחד ילדים שניסו להרים ו\או…

Review Overview

תנאי מחיה

לא אהבנו

סיכום: פארק אוטופיה כאטרקציה לכל המשפחה יש גם תוכים, לדעתי היה עדיף אם לא היו, שיתמקדו במה שהם מבינים... בצמחים (גם זה נתון לויכוח, אבל למען הסר ספק). ברור לי שמבקרים נהנו שם גם מאטרקצית התוכים. השאלה הנשאלת היא מי נהנה? האם מדובר באנשים שלא מבינים? אולי באנשים שפשוט לא אכפת להם? והאם זה מקנה להם את הזכות לתת תנאים אלו לבעלי החיים. לפני הנסיעה לפארק אוטופיה אמרתי לאשתי שאולי זה המקום לקנות צמח טורף במידה ויש ואפשר, ביציאה לא עברתי דרך החנות. לא הייתי מוכן להסתכל ובטח שלא לתת כל סכום נוסף למקום. ההרגשה שלי בשורה התחתונה הייתה ששילמתי ממיטב כספי בכדי לראות התעללות בתוכים.

דרוג הגולשים: 2.08 ( 9 הצבעות)

אודות תוכיאינפו

תגובה אחת

  1. פשוט עצוב לקרוא את התגובה העלובה של מנהל המקום! איזה תירוץ של "אינטרס|" של אתר מסויים! לפחות תביא תירוץ יותר אמין…
    התמונות מדברות בעד עצמן ואני כאוהבת תוכים מצער אותי לראות את היחס הדוחה לבעלי חיים! נשרף הלב… ומה לא תעשו בשביל כסף! גם בחנויות חיות אני רואה תוכים שמביאים להם מזון דל כי הוא זול רק זרעים או רק גרעינים , העיקר שלא יבזבזו על מזון עשיר כמו שמגיע להם! רוע לב של המין האנושי! להחרים מקומות כאלו ! תוכי פצוע שככה מוזנח זה פשוט רוע לב! אין לו פה לדבר ולספר כמה כואב לו וכמה הוא סובל! עצוב שיש אנשים כמוכם שאין להם לב!

השאר תגובה