דף הבית / מאמרים תוכים / בריאות / מקלחת לתוכים

מקלחת לתוכים

אחד הדברים הכי חשובים לבריאות הציפור שלנו הנה המקלחת ,רחצה טבעית לציפורים. זה עוזר להם בשמירה על הנוצות שומר על ניקיונם, מסלק אבק, מרחיק נוצות רופפות ורסיסים מנוצות חדשות, שומר על לחות העור, מחדש את בידוד הנוצות שלהם ועוד. ציפורים בעת עונת הריבוי לעיתים קרובות מתרחצות כדי ללחלח את נוצותיהם כך הם שומרות על לחות נכונה בתוך תא ההטלה, בבתים היכן שהאוויר מאוד יבש כתוצאה מחימום בחורף העור יכול להיעשות מאוד יבש והרחצה נעשית חשובה ביותר. ציפורים רבות מעולם לא ראו ציפורים אחרות מתרחצות אך באופן טיבעי מתרחצות ואף נהנות מכך, ציפורים אחרות היו צריכות להתבונן בציפורים מתרחצות כדי להתחיל ולהתרחץ.

הרחצה מעבר לניקיון הינה פעילות טובה, ישנם ציפורים ששורקות משימחה בעת הרחצה פושטות את כנפיהם כדי שגופם יחשף למים ככל שניתן, הציפורים בדרך כלל יתנו לנו להבין שהן רוצות להתרחץ, הציפורים הקטנות יותר ישתדלו להתרחץ בקערות המים שלהם, בזמן שאחרים היותר גדולים ישפכו את המים מהקערה לריצפה עם מקורם ואז ירחצו, כשם שציפורים שונות באישיותם הם גם שונות בדרך בהם הם נהנים לרחוץ, ישנם כאלה שאוהבים לרחוץ בקערה חלקם במקלחת וחלקם אוהבים להיות מרוססים, חלקם אוהבים מקלחות בתדירות גבוהה חלקם אוהבים מקלחות ארוכות וחלקם אוהבים לטבול במים, נסה את מגוון השיטות כדי למצוא את המקלחת העדיפה על הציפור שלך.
השתמש במים מעט פושרים לאמבטייה, אולם רוב הציפורים מעדיפות מים קרים, מקלחות רטובות מאוד מתאימות לתוכים מסוג קוקטייל גאקו וקקדו שמיצרים הרבה אבק נוצות, רחצה שיטחית יכולה לגרום לאבק לעלות ולהתייבש על הנוצות.
אין להשתמש בסבון, סבון יוריד את השמנים הטבעיים שמצפים את הנוצות ומייבש את העור, במקרה שציפור מתלכלכת ואין ברירה יש לשטוף ולנקות רק באופן מקומי ובחומר עדין ביותר, לאחר מכן שטוף היטב, בזמן מקלחת וודא שהחדר בטמפרטורה נוחה ולא קר, אפשר גם לעזור ולייבש את הציפור, אפשר לייבשו על ידי עטיפתו במגבת ולייבש בעדינות מירבית את הגוף ( בכיוון שהנוצות צומחות ). אין להשתמש במייבש שיער או מאוורר לייבוש, לא רק שעלולים לשרוף את הציפור אלא רבים מהמכשירים מכילים טפלון שעלול להיות רעיל בעת חימום, שיטה נוספת היא הנחת קערה לא עמוקה של מים על החלק התחתון של הכלוב, כך הציפור יכולה להתרחץ כאשר היא רוצה, ציפורים יותר גדולות גם נהנות מקערה עם מים, הכי טוב לסלק את הקערה בלילה כאשר יותר קריר וגם חשוך, מדי פעם כל אחד מהציפורים שלנו השתמש בקערות המים שלהם בשביל להתרחץ, אם הציפור מפחדת דבר אליה בזמן שאתה מרסס, עשה זאת בהפסקות גדולות, לאחר כל ריסוס שבח את הציפור והבע שימחה, ישנם ציפורים שפשוט לא אוהבות להיות מרוססות ולא צריך להכריח אותן. רחצה בכיור הינה דרך טובה, קל לכוון את טמפרטורת המים והזרם בברז, אפשר להשיג גם לברז הכיור ראש ריסוס, קחו בחשבון שהמים לא ישארו בכיור ויתפזרו מסביב ,רוב הציפורים יפשטו את הכנפיים שלהם לאפשר למים להגיע לחלק העליון והצדדים התחתונים של נוצות הכנף וגם לנוצות הגוף מתחת לכנפיים.

כדי שהציפור שלכם תהיה בריאה ושמחה הקפידו על מקלחות בתדירות גבוהה.

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה