דף הבית / מאמרים תוכים / גמילת גוזלים

גמילת גוזלים

אני נורא נורא מבקשת לא לקבוע את התחלת גמילת הגוזל לפי הגיל בימים. האם גם את התינוק אמא שלו מתחילה לגמול כשהוא מגיע לגיל חצי שנה בדיוק??
זה אחד הדברים שבגללו אני אף פעם לא מוכרת גוזל לא גמול כולם צריכים להבין שתקופת הגמילה היא ממש הכי חשובה בהתפתחות הגוזל.
זה יכול לקבוע אם הוא יהיה שקט, רגזן, נשכן, עקשן. אם לוחצים אותו, ומכריחים אותו להזדרז להגמל מהדייסה, אפשר להרוס את חיי התוכי לכל החיים, אני מאוד מבקשת מכל מי שעושה האכלת יד, להתייחס לתקופה הזאת במלוא הרצינות הגוזל בתקופה הזאת צריך להיות כבר בכלוב אישי. אפשר לשים על תחתית הכלוב נייר עיתון ולפזר עליו זרעונים וכופתיות שיתחיל לנקר לחפש ולטעום אבל, עדיין יקבל דייסה שלוש פעמים ביום. כך אנחנו מזינים אותו.הוא עדיין לא שותה לבד מים, צריך לדאוג שיקבל נוזלים ואת זה מספקים לו בדייסה, כשרואים שהוא אוכל ממש ,( מתצפתים ) גם אפשר לממש לו בזפק אם יש שם כבר גרגירים כדי לעורר את תאבונו לזרעים אפשר להקטין בקצת את הכמות הדייסה בשלוש הארוחות.
רק כשרואים שהזפק מתמלא בדרך כלל לקראת הערב אפשר לתכנן להוריד ארוחה לראשונה מורידים את ארוחת הצהריים,כל הזמן עוקבים אחרי הגוזל. אם יש אפשרות רצוי אפילו לשקול אותו. בתקופה הזאת הם נוטים להפסיד במשקלם וצריך להיות ערניים מה קורה.
אם אחרי כמה ימים מתחילים להרגיש שהגוזל ירד יותר מידי במשקל, רצוי לחזור לתת דייסה אפילו לחזור לשלוש ארוחות. אם מרגישים את עצם החזה כמו סכין, דק, סימן שהזדרזנו בגמילה.צריך לעשות צעד אחד אחורה ארוחה שנייה להורדה היא ארוחת הבוקר
ורק שכבר הגוזל באמת מתמלא בזרעים מפסיקים את  ארוחת הערב.ההיגיון להשאיר את הארוחה הזאת לאחרונה הוא בזה, ששעות הלילה הם הכי ארוכות בין ארוחה לארוחה, וזה עוזר לו לעבור את הלילה  ולא להיות רעב אם לא מספקים לגוזל את הדייסה, כשהוא עדיין קטן מדי לגמילה, הוא ישתמש במנה המצומצמת רק לחימום הגוף ולא לגדילה= יירזה, ויחלש יכול מאוד להיות שיהיו גוזלים שיתחילו את הגמילה אחרי 5 שבועות, אפילו 6 או יותר.
אסור להאיץ בהם, הם צריכים לקבוע את הקצב אם למישהו אין את הזמן ואת הסבלנות להשקיע בתוכי שלו, עדיף שיקנה גמול.לגוזל זה יהיה הרבה יותר בריא,צריך הרבה סבלנות כדי להגיע לתוצאות טובות.
בהצלחה לכולם

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה