ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ארומה ת"א נגד ציפורים

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

ארומה ת"א נגד ציפורים

שליחה על ידי אלמוגי »

(רץ בפייסבוק)
****ארומה תל-אביב, לא ארומה ישראל, למי שמעוניין:

אתמול בצהריים, יום שבת, 31.8 הסתובבתי ברמת החייל, כשציפור הדרור שעמדה על המדרכה לא ברחה כשהתקרבתי. מצאתי שאני יכולה להרים אותה. היא לא נראתה פצועה, וגם לא הייתה גוזל, אבל לא יכולה הייתה לעוף.
חשבתי לקחת אותה אלי הביתה, להאכיל אותה ובתקווה לגלות שהיא סתם הייתה חלשה..

נכנסתי לארומה הסמוכים ע"מ לבקש שקית נייר להניח בה אותה עד הבית.
המוכר הצעיר שראה את הציפור ביד שלי, ענה שזו לא היחידה. הוא סיפר שהמעסיק פיזר רעל בחוץ ע"מ שלא יכנסו לתוך הסניף ויאכלו מהקוראסונים שנמצאים על המדפים.

אני יוצאת לשולחנות בחוץ ונדהמת לגלות עשרות ציפורים על הרצפה, לא מסוגלות לעוף, חלקן לא מסוגלות עוד ללכת, ואף כאלו שלא מצליחות לעמוד.
גוססות למוות לאיטן.

אני לא יודעת אם זה בכלל חוקי, או מדוע סגירת דלת הסניף \ מציאת מקום סגור לקוראסונים לא היו הפתרון ההגיוני למניעת הנזק... אבל זה היה מראה עצוב ומזעזע.

מעבר לכך, אני לא יודעת אם חתיכת הלחם שאתם רואים בתמונה מורעלת, ואם לא כך אז איך פוזר הרעל, אבל התהיה הזאת גרמה לי לחשוב- אם הייתם באים עם הכלב שהיה אוכל איזו ציפור מורעלת או שתיים, או גרוע מכך, אם חתיכת לחם מורעלת הייתה מוצאת את דרכה לפיה של הילד הקטן שלכם...

אני יודעת שאני אישית מחרימה את המקום, והייתי רוצה להאמין שזה לא חוקי ולא יעבור ככה בשתיקה, אבל אני לא בקיאה בעניינים האלה.. אשמח אם תשתפו ואם מעניין אתכם ואתם יודעים כיצד לקחת את זה מפה הלאה, אתם יותר ממוזמנים לעשות זאת.

הפרסום במאקו:
http://www.mako.co.il/news-israel/local ... page_jumbo
קבצים מצורפים
1175469_1111373319721_1603340677_n.jpg
תמונה
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

Re: ארומה ת"א נגד ציפורים

שליחה על ידי uzibu »

לא להאמין.... פשוט גועל נפש של אנשים :(
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בהחלט לא חוקי, אפשר ורצוי לערב את צער בעלי חיים ובמקביל להגיש תלונה במשטרה. אני מקווה שזה מה שיעשה
והזכיין ועובדיו ישלמו עבור מעשיהם השפלים. אני רק מקווה שבגלל שמדובר בדרורים ולא בבזים או נשרים
הטיפול יהיה רציני. אבל אני די בספק. אני בטוח שאם היה מדובר בבזים או נניח בתנשמות הייתם רואים של שמורת הטבע
על כל ציודם פותחים בחקירה ואוספים ראיות.
מה שכן אני לא הייתי משאיר את טיפול המקרה בידי ארומה ת"א.
בינתיים ראיתי שהמקרה פורסם בעמוד הרישמי של משטרת ישראל ואף בוואלה חדשות.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שימו לב למה התכוונתי, מתוך כתבה שפורסמה בנושא בוואיינט ואני מצטט:

דרורי הבית: מוגדרים כמזיקים בחוק
דרורי הבית הן ציפורי שיר שמקננות וחיות בסמוך למגורי אדם. ריבוי המזון הזמין במיוחד באזורי ממכר מזון מאפשר לדרורים גישה למזון זמין בקלות רבה. באזורים חקלאיים, הדרורים מוגדרים מזה מספר עשורים כמין מזיק לחקלאות, דבר המאפשר להדבירם באמצעי הדברה ורעל המורשים בחוק ולבעלי אישור הדברה. ברשות הטבע והגנים מציינים כי גורם שמדביר דרורים חייב להיות בעל הסמכת הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה וכן אישור להדברה מטעם משטרת ישראל.

קישור לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4424930,00.html

זה מצחיק לראות כתבות על שמורת הטבע והגנים ומשרד החקלאות שמלווים בצלמים מקצועיים כאשר הכתבה נסובה על הצלת בעלי חיים דורסים ועוד. אף פעם לא הבנתי איך דרור הבית שווה פחות מחוחית. למה את דרור הבית אפשר להרעיל ולהרוג אבל מי שלוכד חוחית יסתכן במאסר.
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אלמוגי »

גם אם דרור הבית "מזיק" לפי איזה חוק (טיפשי לגמרי, לדעתי)
להדביר אותו??? זה לא איזה מזיק כמו ג'וק או עכבר!!
אפשר לחשוב שלארומה תל אביב חסר כסף בשביל להתקין איזה כיסוי למאפים שלהם או משהו כזה....

מעבר למזעזע זה פשוט מכעיס!
תמונה
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”