ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

אשכול תמיכה ועזרה בנושא עופות הנוי - קרקע ומיים

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

peleg10000
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

אשכול תמיכה ועזרה בנושא עופות הנוי - קרקע ומיים

שליחה על ידי peleg10000 »

שלום לכולם!!

כאן אפתח אשכול העוסק בעופות הנוי למיניהם : פסיונים,תרנגולים,שלווים,ברווזים,ברבורים,חוגלות וכדו'..

אסביר על עופות גזעיים למיניהם וגם על עופות מעורבים[היברידים] כן כן יש גם תרנגולות גזעיות ולא תאמינו כמה ואיך!!!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

Re: אשכול תמיכה ועזרה בנושא עופות הנוי - קרקע ומיים

שליחה על ידי eli_lea »

נשמע מעניין מאוד, אני אשמח לקרוא ומאמין שלא מעט חברים. תמונה
סמל אישי של משתמש
ben.m
גוזל
גוזל
אזור מכירה: צפון

שליחה על ידי ben.m »

פלג שלום,

בקשר לעופות משי: אשמח אם תכתוב מה ההבדל בין אלו עם ה-5 אצבעות לאלו הרגילות עם ה-4 אצבעות ??

(לפי מה שאני יודע, משי בלי 5 אצבעות הוא לא גזעי).
תמונה
peleg10000
בקיעה
בקיעה

אני אעדכןמחר את הנושא לעומק ומשי עם 4 אצבעעות הוא כמו שתגיד בוקסר שאחד מהוריו מעורב אך עדיין רוב צורתו כשל בוקסר;))
peleg10000
בקיעה
בקיעה

אתמול הורי ישנו אז לא כתבתי תשובה מעמיקה יותר לגבי המשי [אלי לא הצלחתי לערוך אחרת הייתי עושה זאת]

אז ככה מבחינת צורה יכול להיות שלמשי מעורב יש צורה כשל משי רגיל והוא גם מנוצה בצורה קטיפתית וכל שאר הקרטריונים של הגזע אך אחד הקרטריונים שלא מעבירים עליהם בכלל הוא מס' האצבעות לכן אם אתה רוצה לגדל משי עם 4 אצבעות בשביל היופי יכול להיות שהוא יהיה זהה לכל משי אך לתערוכות למיניהם[ויש כאלו בארץ לפעמים] לא תוכן להכניסו.

_____________________________________________________________________________________

אשכול עופות הנוי ~ קרקע ומים

באשכול זה אסביר את סיבת הגזעיות גזעים מיוחדים שברוך ה' מתפתחים בארצנו בזמן האחרון וזנים שמאוד היינו רוצים לראותם בכמויות...

פסיונים

הפסיונים הינם עופות שדומים מאוד לטווסים במבנה גופם[לא בצורה מדויקת אלא במבחינת הזנב והנוצות המיוחדות..] ולתרנגולים בגודלם יש הרבה סוגי פסיונים והנפוצים בארצנו הם :
◘פסיוני הצייד.
◘פסיון זהב אדום.
◘פסיון זהב צהוב.
◘פסיון ליידי.
◘פסיון סווינו.
◘פסיון מלכותי.

אני מחזיק בפסיון הליידי פסיון מדהים ביותר שדומה לפסיון הזה מבחינת הצורה ואופי החיזור זהה רק הצבעים שונים.. פסיון הזהב ופסיון הליידי יכולים להוציא אפרוחים והם גם יהיו פורים לעומת פישרים ופרסונטות שהגוזלים יהיו עקרים... הבעיה הזאתי שהם יכולים להתערבב גורמת להרבה בעיות בארצנו הקטנה;
◘מכיוון שכמות פסיוני הליידי הגזעיים שהיו בארץ הייתה קטנה ערבבו אותם עם פסיוני הזהב וכך יצרו היברידים שאינם גזעיים! לכן היום כאשר אדם מעוניין לקנות פסיון מאחד הזנים הללו שיבדוק טוב מאוד אם הוא גזעי או לא[אסביר על כך למי שירצה]..

תרנגולים

התרנגול ידוע בכל העולם כבע"J אשר נוצר בשביל 2 סיבות בלבד: בשר וביצים. אך מסתבר שלא!! אנשים בעבר וגם היום יוצרים גזעיים לתערוכות!! לגזעים אלו יש קריטריונים מפורטים אך הם אמורים להראות: גודלם, צבעם, צבע אפרוחיהם, צבע רגליהם וכדו' היום ישנם כמה סוגים של תרנגולים שהם בין הנפוצים בארצנו והם:

• משי~ אמור להיות: בעל ניצוי משיי, בעל מעין עור מעט כחול באיזור הראש, כרבולת מעוגלת ובעל 5 אצבעות בכל רגל.
•ברהמה~ תרנגול גדול מאוד מאוד, מנוצה רגליים צהובות ניצוי ברגליים כרבולת קטנה ומעוגלת.
•קוצ'ינים בנטם [ויש כאלה המחזיקים פקינים שהם הגרסה הארופאית,אני מחזיק בפקינים..]~ תרנגול מאוד מנוצה לקוצ'ין אין תיאור גזע מדוייק רק שיהיה קטן ובעל הרבה נוצות ברגליים ובגוף מעין מעוגל אך לפקין דרישות יותר נוקשות: נראה כמעין כדור גדול והוא הרבה יותר יפה ומיוחד..
•פולני~ תרנגול בעל כרבולת רק מנוצות שמכסה את ראשו כמעין כדור לרוב אינו מצליח לראות טוב בגלל זה יש מגדלים אשר שמים לציצית ראשו גומייה כמו של הילדים לתפוס את נוצותיו בשביל שיוכל לראות :)

גזעי תרנגולות חדשים בארצנו בתקופה האחרונה

ישנם כמה גזעים שהצליחו להכניס ארצה גזעים אלו עכשיו נכנסו עכשיו לרשימת הגזעים שניתן למצוא מכיוון שהם מיוחדים כל אחד בדרכו :

•רוד איילנד~ תרנגול בעל צבע מהגוני שבחודשים האחרונים נכנס קו דם לארץ ששיבח את הלהקות המעורבות יחסית , מטיל ביצים חומות בהירות גדולות, בעל רגליים צהובות,תרנגול יחסית גדול.
•אראוכנה~ תרנגול לא גדול כל כך, המטיל ביצים כחולות-ירוקות, חסר עצם זנב, בעל רגליים כחולות ירוקות, בעל כרבולת קטנה ומעוגלת,ניצוי אוזניים לרוב או נשאות, בקיצור זן אקזוטי ביותר.
• פאברול~ זן גדול מאוד בעל ניצוי עדין מאוד ברגליים בעל זן שמסתיר את הדילדולים[האדום שמתחת למקור אצל תרנגולים] אופי מעולה זן פשוט מדהים ביופיו פירוש שמו הוא: הטווס של התרנגולים בזכות צבעיו המדהימים!!

זהו פחות או יותר לבנתיים אשמח להארות/הערות שאלות ובקרוב תמונות;)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כמובן שנשמח לצירוף תמונות (כדאי להוסיף לכל תמונה את שם בעל הכנף ) כדי שנוכל להתרשם.
כמו שציינת עופות הנוי בשנים האחרונוות תופסים מקום חשוב ובתי הגידול שלהם מתפתחים ללא הפסקה.
אני נהנה לקרוא ולהעשיר את הידע בנושא ולכן מבחינתי האשכול מבורך.
אני חושב שיש הרבה מאוד מידע שכולל את הסוגים השונים דרכי הטיפול טיפים למגדלים מתחילים ואפילו בנושאי הדגרה וגידול אפרוחים.
יתכן שבעתיד ניתן לעופות הנוי מקום בפני עצמו וזה תלוי כמובן בכמות החומר ובכמות המתעניינים.

קראתי לא מזמן על גידול עופות נוי שחלקן לא מאושר לגידול בארץ. גם בנושא זה המידע חשוב לחברים שמעוניינים לגדל סוגים שונים.
אם יש מידע זמין זה יהיה מעולה.
peleg10000
בקיעה
בקיעה

אלי לגבי האיסור אתה צודק, הרט"ג דואגים לכיסם ושמעתי על כניסות שלהם על בתי גידול של אנשים מסויימים לא שתיפת ידיים והחלפת בגדים לאחר שביקרו בבתי-גידול אחרים וכתוצאה מזה הרבה עופות חלו וחלקן גםסיימו את תפקידן בעולם הזה.. צריך אישור מיוחד וצריך לשלם אגרה של כ200 שקלים בערך אך אדם שרוצה לסחור בעופות הללו צריך אגרה של כ750 שקלים בערך בשביל תרנגולים לא צריך לשלם אגרה אך פסיונים,טווסים,שלווים,חוגלות וכדו' צריך לשלם אגרה... אני יחפש תמונות של כל סוג ואשמח לעזור לכל אחד ואחד!!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מעולה תמונה
peleg10000
בקיעה
בקיעה

הגדל
לחץ להגדלה
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... easant.jpg[/tmbb]
פסיון ציד בוגר

___________________________________________________________________________________
הגדל
לחץ להגדלה
http://ferrebeekeeper.files.wordpress.c ... pictus.jpg[/tmbb]
פסיון זהב אדום בוגר

___________________________________________________________________________________
הגדל
לחץ להגדלה
http://www.avianweb.com/images/birds/Go ... ation2.jpg[/tmbb]
פסיון זהב צהוב בוגר

הגדל
לחץ להגדלה
http://www.townsendsornamentals.co.uk/d ... herst6.jpg[/tmbb]
פסיון ליידי בוגר

הגדל
לחץ להגדלה
http://www.thefarmatwalnutcreek.com/ima ... easant.jpg[/tmbb]
פסיון שובל מלכותי בוגר

הגדל
לחץ להגדלה
http://www.townsendsornamentals.co.uk/d ... ilver1.jpg[/tmbb]
טריו פסיון כסף בוגרים

הגדל
לחץ להגדלה
http://www.townsendsornamentals.co.uk/d ... inhoe3.jpg[/tmbb]
וז פסיוני סווינהו בוגרים
נערך לאחרונה על ידי peleg10000 ב 01 מרץ 2012 16:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי jhony_bravo »

פלג כדאי להוסיף לקריטריונים של המשי שהם לא יכולים לעוף משי מעורב לא פעם יכול לעוף
לגבי חוקים יוצא חוק חדש (כרגע בהצבעה) המאפשר לפקחים להיכנס ללא הודעה מוקדמת וללא אישור לכל בית גידול שהם רוצים
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”