ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מוות פיתאומי ללא סימני מחלה .

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ליאור
בקיעה
בקיעה

מוות פיתאומי ללא סימני מחלה .

שליחה על ידי ליאור »

ד"ר עדי שלום רב !

ליפני כשלושה חודשים הוצאתי מההורים 5 גוזלי ג'אקו כאשר הגדול היה בן 20 יום לערך ...
כל הגוזלים התפתחו נפלא למעט אחד שבמהלך כל תקופת ההאכלה התרוקן לאט יותר מכולם והתפתח קצת יותר לאט ...
הגוזל היה אנרגטי מאוד ואכל בתאבון רב בכל ארוחה ופשוט היה מקבל קצת פחות דיסה משאר האחים כדי להגיע לריקון עם כולם .
הוא התפתח קצת יותר לאט אבל לא הראה שום סימנים לבעיה או פטריה ( טופל גם בנסטטין ) או כוויה או כל דבר אחר .
ליפני כשבוע בערך הורדו מספר הארחות והגוזלים התחילו בגמילה , הגוזל המדובר כבר כשבוע קיבל 2 ארוחות ביום והכל היה בסדר גמור עד אתמול בערב .
הגוזל אכל יפה ותפקד והיה פעיל ולא הראה חולשה או סימני עיפות בההאכלה האחרונה ( 12 בלילה , אתמול )
היום בבוקר הוא היה גוסס וכעבור כ- 4 שעות מת . ( הגוזל כרגע בן שלושה חודשים )
יש סיבה למוות פיתאומי ללא סימני קלינים ( הפרשות מהעיניים , נחיריים , שלשול ) ?
יכול להיות שבגלל שבקעו 5 גוזלים אחד פשוט יצא חלש יותר ???

אני חייב לציין שלא אני מאכיל אלא חבר שלי שהוא מגדל מקצועי מאוד ואני עובד איתו כבר זמן רב , הוא האכיל עשרות גוזלים מסוגים שונים ומצוייד בכל הציוד הדרוש .
הפרטים שנרשמו כפי שנמסרו לי ...
הבחור אחראי מאוד ואני מדעדכן איתו פעמיים בשבוע על מצב הגוזלים ומבקר אצלו אחת לחודש והייתי מודע לכל התפתחות ...
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: מוות פיתאומי ללא סימני מחלה .

שליחה על ידי Dr.Gancz »

הי ליאור,
מוות פתאומי הוא תמיד "חידה בלשית" שקשה לפתור. במקרה הזה זה לא ממש פתאומי כי היו סימנים כמה שעות קודם, ובכלל, אני לא בטוח שהבחור הזה היה בריא מראש. יכול למשל להיות שהיה לו זיהום טבורי (שק החלמון) מגיל אפס שהלך והחמיר. אם רוצים סיכוי לאבחנה - חייבים לקחת גוזל כזה לנתיחה מלאה ומקצועית מוקדם ככל האפשר אחרי המוות. לפעמים מוצאים משהו חד משמעי ולפעמים לא.
עדי
ליאור
בקיעה
בקיעה

Re: מוות פיתאומי ללא סימני מחלה .

שליחה על ידי ליאור »

תודה רבה !!!
זיהום טבורי לא ניראה לי שהיה , כשהוצאתי את הגוזלים מהאמא הבטן שלהם היתה ללא שום סימני זיהום , אני בודק בכל פעם את הטבור לאחר ההוצאה מהתא .
ניראה לי שזיהום אם היה היה הורג אותו בשלב מוקדם .
בכל מיקרה אין תשובה חד משמעית וגם לא תהיה כי הגוזל כבר ניקבר אתמול בצהריים .
תודה רבה !
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”