ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

דחוף!! גוזל של מיינה, מוחתם וגמול שנהיה תוקפני מאוד

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ירדןפ
ביצה
ביצה

דחוף!! גוזל של מיינה, מוחתם וגמול שנהיה תוקפני מאוד

שליחה על ידי ירדןפ »

שלום לכולם!
ראשית אציין שמעולם לא גידלתי גוזל, תמיד רציתי להחתים/לעשות האכלת יד לגוזל , אך טרם יצא ..
לפני חודשיים בערך הוטלו בעדן החלון של אבי 5 ביצים כחולות של מיינה..
אבי הבחין ששניים מהגוזלים מתו בזה אחר זה , והציע שאנסה להציל אותם ולגדל אותם בעצמי, אבי חובב חיות מושבע וכאב לו הלב לראות אותם מתים.. אך לא היה לו זמן לגדל תינוק..
קראתי מדריכים רבים ברשת ונעזרתי בידיד מגדל מנוסה..
קיבלתי ממנו דייסה איכותית, לקחתי אלי שניים מתוך שלושת הגוזלים שנותרו (שנראו הכי חלשים , זפק ריק לגמרי ונראה מיובש)
גוזל אחד לא שרד את הלילה הראשון, והשני שיחיה - סימן הקטן (( ידוע שלא ניתן להבחין במיינות בין זכרים לנקבות ועל כן נקרא סימן- סימן שאלה))
חוגג עוד ארבעה ימים חודשיים.
סימן שלי קיבל דייסה במזרק, לאחר מכן בכפית מכופפת, וכשאר התחיל לגלות עניין בפירורים של בונזו, התחלתי לגמול אותו..
סימן שלי נגמל לפני יותר משלושה שבועות .
תחילה היה חברותי ביותר, קפץ לכל מי ששיחק איתו על הראש.. בקלות עלה וירד מהאצבע ולעיתים אפילו התעופף לעברי כשפקדתי "בוא אלי ".
לאחרונה ( שבוע וחצי לערך) , סימן שלי נהיה תוקפני..
יש לציין שהוא נותן לי ללטף אותו בכל הגוף, עולה על האצבע ומתעצבן כשצריך לחזור לכלוב..
אך בימים האחרונים הוא מנסה לנשוך במטרה להכאיב, הוא כאילו נאחז דיבוק ומתחיל לצווח ולנשוך ..
אמרו לי לנסות להוריד את האצבע כשהוא נושך ( מעין רעידת אדמה ) , ואם לא עוזר לתפוס לו את המקור .
אני אוהבת את הקטן הזה אהבת אמת((ככה זה כנראה כשקמים ב5 בבוקר בשביל האכלה או דואגים כל שעתיים שלוש להאכיל וללטף))
אני מפחדת שהעצות הללו לא נכונות על סמך פוסטים אחרים שקראתי כאן.
אשמח לעצות בדחיפות איך לאלף את הקטן שלי ..
שיחזור להיות ידידותי וחביב ואף ילמד לדבר ועוד..
אצרף סרטון במקרה הצורך.
תודה מראש לעוזרים וסליחה על החפירה..
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: דחוף!! גוזל של מיינה, מוחתם וגמול שנהיה תוקפני מאוד

שליחה על ידי eli_lea »

שני דברים שכדאי לנסות.
1. לחזור להאכלות בדייסה לתקופה של שבוע בערך. זה יכול ליצור קשר מחודש. במהלך ההאכלות לנסות ולא להגיע למצב שבו הוא יכול לנשוך. לנסות ולהקדים אותו, למשל כשהוא מכופף את הראש לתפוס את האצבע נסי עם היד השניה להסב את תשומת ליבו ולמנוע אותו מלעשות כך.
2. לנסות ולא להתייחס לנשיכות. ככל שתתני לזה יותר משקל כך זה ימשך ויחמיר.
לעיתים הנשיכות מתחילות כמשחק או כחקירה והתגובות והיחס מביא את הציפור להמשך והתפתחות מצב שבו הוא ממשיך כדי לקבל יחס.
ירדןפ
ביצה
ביצה

Re: דחוף!! גוזל של מיינה, מוחתם וגמול שנהיה תוקפני מאוד

שליחה על ידי ירדןפ »

תודה רבה ! אנסה את עניין הדייסה שוב ...
אני מנסה להקדיש לו יותר זמן , ברוגע .. והתוקפנות פוחתת.. אך עדיין מנסה לנשוך ( אבל לא מכאיב)
יכול להיות באמת שהוא משחק .. אך מפחיד אותי שזה באמת יחריף..

הוקפץ לאחרונה על ידי eli_lea בתאריך 16 ספטמבר 2017 20:01.
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”