ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תמונות של בניית כלוב מעץ + שאלה על האכלת יד

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
amirsource10
ביצה
ביצה

תמונות של בניית כלוב מעץ + שאלה על האכלת יד

שליחה על ידי amirsource10 »

אהלן חברים,
סיימנו סוף סוף את הפרויקט של בניית כלוב מעץ אני מצרף כאן תמונות
תמונה

תמונה

לגבי השאלה להאכלת יד,
עד עכשיו התקדמנו עם התוכי והגענו למצב שאנחנו שמים מקל ויטמינים על היד והתוכי אוכל ישר בלי חשש, בנוסף אנחנו שמים גם את היד שלנו על אותו מקל שהקוקטייל עומד עליו (בקצת חשש מצידו), וכרגע אנחנו עושים את זה במשך שבועיים ולא מצליחים להתקדם מעבר לזה, ניסינו לשים כמה דברים על היד (שהתוכי יודע שהוא אוהב את זה), ועדיין הוא לא ניסה לאכול, אלא רק הסתכל על זה, יש עצות מה אפשר לעשות?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: תמונות של בניית כלוב מעץ + שאלה על האכלת יד

שליחה על ידי eli_lea »

יפה מאוד, כל הכבוד.
הייתי מוסיף בחלק התחתון מחיצת רשת בערך בגובה של כ 10 ס"מ מהעיתון. זה ימנע בהמשך מהתוכים לרדת לעיתון שיהיה מלוכלך ובכלל לקרוע את העיתון וללכלך.

לגבי ההתקדמות, האם התוכי יוצא בעצמו מהכלוב?
amirsource10
ביצה
ביצה

עדיין לא, המקסימום שהצלחנו להגיע זה שהיא עולה על האצבע בתחום של הכלוב וגם שם היא דיי חוששת ובשביל שהיא תעלה על האצבע אני חייב לגרות אותה עם ממתק.
איך אפשר להתקדם עוד?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

תנסה להביא אותה למצב שבו היא יוצאת מהכלוב. לאחר היציאה מהכלוב תראה כמה קל יהיה לך להעלות אותו לאצבע. משם תוכל להתקדם מהר יותר
מאשר כשהיא בתוך הכלוב.
amirsource10
ביצה
ביצה

תמונה

תודה אלי על התגובה, השארתי לה את הפתח של הכלוב פתוח ובשלב כשלהו היא פשוט יצאה ממנו, ואז הייתה קצת בשוק במשך שעה, אחר כך ניסיתי להתקרב אליה אבל היא מאוד פחדה וניסתה לנשוך. בשלב כלשהו היא עפה בבית (כמה שהיא יכלה הנוצות גזורות) והיא הגיע למקום גבוה, הורדתי אותה משם כשהיא על היד שלי ואז העברתי אותה (בצורה רגוע) לעוד מתקן שבנינו לה ובינתיים היא כאן, נראית דיי מפוחדת, מה הכי נכון לעשות בשלב הזה?.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בשלב הזה, אתה יכול לתת לה צ'ופר שהיא אוהבת.
כשהיא על המעמד אתה יכול לתרגל איתה "עלי ורדי" . התרגול מצויין ויוריד את מפלס הפחד שלה מהעליה ליד.
כשאתה מנסה להעלות אותה ליד אל תהסס עם היד, שלח את היד באסרטיביות לכיוון החיבור בין הבטן לרגליים ותגרום לה לעלות. תוך כדי שהיא עולה אמור את הפקודה
"עלי" כדי /שתקשר בין הפקודה לעלייה ליד.
חשוב שכשהיא עולה שתשמור על יד יציבה ותחזיר אותה לאחר מספר שניות חזרה לסטנד. בשלבים של ביצוע הפקודה אפשר לנסות לתת צ'ופר, יתכן שבהתחלה היא לא תקח מתוך לחץ, אפשר להמתין דקה כשהיא על הסטנד לשבח אותה ולתת צ'ופר, מיד לאחר מכן לנסות ולהעלות אותה שוב ליד.

התרגול של העלייה ליד תביא בסופו של דבר לכך שהיא תעלה על היד ללא בעיה.
תנסה ותשתף איך הולך.
amirsource10
ביצה
ביצה

אהלן אלי ההלי תודה רבה על התגובה,
אני מצרף כאן סרטון בתוך הכלוב שלה שהוא ממחיש את הניסיון שלי כל פעם לגשת אליה ושהיא פחות זורמת מבחינת ההתנהגות.
https://youtu.be/SQXKU6Q2Joo

זה טבעי? ומה אפשר לעשות, כי מאוד קשה להוציא אותה מהכלוב מרצונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

היי,
ראיתי את הסרטון, ראיתי גם את התגובה של התוכי.
בנית לה כלוב לתפארת, היא מרגישה בו נוח ויותר מזה היא מרגישה בטוחה ושלווה אז למה לה "לזרום"?
הדבר השני שמשך את תשומת ליבי ואת תשומת לב התוכי שלך זו ההושטה של היד, זה נראה כאילו אתה בעצמך לא מחליט מה לעשות עם היד
ומה המטרה בכלל, האם לרדוף אחריה עם האצבע, תסתכל על הסרטון, אפילו התוכי מביט על האצבע ומנסה לברר מה הולך לקרות.
אתה מאפשר לתוכי להחליט מה היא רוצה לעשות ואת זה היא עושה בדיוק, מתרחקת.
עכשיו כשאתה מחליט להעלות את התוכי ליד אתה צריך לפעול בדיוק להיפך, להושיט את היד ללא היסוס ישירות אל התוכי כדי לגרום לה לעלות.
יש לך קצת מגבלה אומנם כי כשהתוכי בתוך הכלוב אתה הוא זה שמוגבל בהגעה אל התוכי עם הידיים.
אני ממליץ לך לפעול באופן שונה, לשלוח את היד מיד אל התוכי למיקום הנכון ולגרום לה לעלות אל היד. אפילו אם צריך דחיפה קטנה כדי שגרום לה לעלות.
יתכן שהיא תסטה הצידה על המקל לכיוון הרשת כדי לטפס גבוה יותר לכן אם אתה יכול להשמש ביד השניה לחסום את העלייה לרשת זה יכול להיות מעולה, למשל להכניס את יד שמאל ולהניח את כף היד באיזור שמעל המקל בחיבור לרשת, וביד השנייה לנסות ולהרימה ע"י שליחת היד במידית, נוצר מצב שהיא לא תסטה הצידה בגלל יד שמאל ובלית ברירה תעלה על היד.
המטרה שלך היא להוציאה יותר מהכלוב ואם הבנתי שיהיה מרצונה, נסה לגרום לה לרצות להיות מחוץ לכלוב , אתה יכול להתקין מחות לכלוב בצמוד לרשת או לדלת ענפי עמידה או צעצועים שהיא נמשכת אליהם.אולי לשים עליהם צ'ופרים שהיא אוהבת כדי לגרות אותה לצאת ולהתעסק בהם מחוץ לכלוב.

לגבי שאלתך "האם זה טבעי" אז זה טבעי בהחלט, בוא נגיד שזה לא התוכי הראשון שמתנהג כך.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”