ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התייעצות - הוספת תוכי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
ninka
בקיעה
בקיעה

התייעצות - הוספת תוכי

שליחה על ידי ninka »

היי לכולם :)
וואו כמה שנים לא הייתי כאן.

חייבת להתייעץ עם בעלי נסיון יותר ממני, ואתחיל מהתחלה.

קוראים לי נינה ואני מגדלת סנגל מקסים ומתוק שהוא אהבת חיי בשם ג'וצי, ג'וצי מאוד מאוד קשור אליי וגם אני אליו.. זה היה תהליך עד שלמדתי לאהוב אותו ואנחנו בלתי ניפרדים, קניתי אותו כשהיה בן 3 חודשים וכהיום הוא כמעט בן חמש שנים.
לפני כשבוע פרסמו שמצאו דררה האכלת יד ומחפשים לה אומנה זמנית או קבועה.. תמיד עברה בי מחשבה לצרף לקטנצ'יק שלי חבר לשעות שאנחנו מחוץ לבית אבל זה נשאר בגדר מחשבה ולא ממש חשבתי או באמת רציתי לממש את זה.. רצה הגורל ואנחנו לא מצליחים למצוא את הבית של הדררה החמוד וגם נקשרנו קצת אליו.. הבנזוג יותר, אני קצת פחות.. אבל נראה שהדררה מרגיש טוב איתנו ורגוע.
אבל איך שמזמני ואומנה לדררה הגענו לזה שאוליי זה יהפוך לקבוע, אני מרגישה שנפלו עלי השמיים.
אני מפחדת שג'וצי שלי יעדייף את חברתו של הדררה.
מפחדת שהקשר שלנו לא יהיה כמו שהיה.
מפחדת למרות שאני יודעת שאני אמשיך לתת יחס לג'וצי כמו שנתתי ועדיין זה מפחיד אותי פחד מוות.. "סך הכל" לא עובד עליי, ג'וצי זה הלב שלי פשוט ככה.
ויחס קטן שלי אל הדררה גורר מבט מקנא וכועס מצד ג'וצי שלי... וגם קצת נשיכות מידי פעם שעוברות מהר אבל הוא ניהיה קצת שקט אליי ולא עושה לי את השריקות שלנו.
ואני לא יודעת מה יעשה לו יותר טוב עם נשאיר את הדררה או נמצא לו בית חם ואוהב ששם יהיה במקום הראשון ולא בבית שיש בו את ג'וצי וכלב.
מצד שני כשניסינו להביא אותו הוא עשה צלילים מתוקים ולא רצה לרדת לי מהאצבע והינו שבורים והבנזוג היה עצוב אקסטרה.. אז עשינו פרסה וחזרנו הביתה ואז השובב הזה ירד בבטחון לתחתית של הכלוב וחזר להיות שובב שלא דואג שעוד שניה מוסרים אותו...
מצד שני הנפש לא יודעת מרגוע מרוב דאגות לג'וצי.
האם ג'וצי יעדייף אותו על פניי?
האם לגדל שני תוכים בכלובים שונים כמובן, זה טוב לתוכי הראשון?
זה מומלץ?
או שכדאי פשוט למסור וזהו?
משהו בי רוצה למסור ולשכוח ממנו אבל קשה למסור אותו בלי לדעת איך יטפלו בו.
מה עושים?😞😞😞😞😞
פשוט שבורה וחייבת עצה מחכמים ממני
כי פעם לפני 5 שנים הפורום הזה גרם לי לא לוותר על אהבת חיי הקטנטן שאני כלכך כלכך אוהבת.

תודה😞
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: התייעצות - הוספת תוכי

שליחה על ידי eli_lea »

היי,
התלבטות קשה. בדרך כלל לאנשים יפריע שיהיה עליהם לתת יחס לשני תוכים, שני תוכים בכלובים נפרדים יכולים לחיות ביחד ואפילו לספק זה לזה חברה.
על מנת לשמור על ההחתמה ועל כך שהתוכי ימשיך לרצות להיות עמכם יש להמשיך ולתת יחס לתוכי הותיק ולעיתים קרובות יותר מאשר התוכי החדש מקבל מה שבדרך כלל לא קורה. לא יודע להגיד לך אם בשלב כלשהו גוצ'י לא יתפתה להיות יותר עם חברו מאשר עמך, זה משהו שעלול לקרות בשלב כלשהו ויש לקחת זאת בחשבון. בכל מקרה אפשרי לגדל מספר תוכים ועדיין לקבל מהם יחס לשחק עמם וכו'.
לגבי הקשר לתוכי החדש, אם ממש יש חששות אני חושב שאפשר למצוא לו בית חם, עדיף אצל אדם שכבר גידל תוכים ויודע במה זה כרוך.

לבסוף זו החלטה שלכם בלבד, אני לא חושב שיש מי שיכול להגיד לכם כיצד לפעול, בגידול בעלי חיים יש הרבה רגש אבל חשוב להפעיל גם את השכל, לשקלל את הכל ולקבל החלטה.

בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”