ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלות על תוכי ג'אקו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
iftahlevy
ביצה
ביצה

שאלות על תוכי ג'אקו

שליחה על ידי iftahlevy »

שלום לכולם , קניתי תוכי ג'אקו בן ארבעה חודשים לאחר שהיה לי תוכי ג'אקו אחד .
פעם ראשונה שאני מביא תוכי ג'אקו צעיר ורציתי לדעת או לקבל קצת מאמרים ודברים על גידול נכון כגון : תזונה , משחקים וכ'ו...
יש גם כמה שאלות שהיתי רוצה לשאול
1.כמה זמן לוקח לגאקו להתרגל למקום חדש פחות או יותר ואיך זה בא לידי ביטוי השינוי התנהגותי שלו .
2.בכל פעם שמנסים ללטף הוא זז לצד אחר ואני עוזב אותו כי אני מבין שהוא לא רוצה ומנסה כמה שפחות להגיע איתו למצב שהוא נותן נשיכות , האם זה נכון או להיות עקשן.
3.התוכי לא יודע לעלות אל היד עדיין והוא גם צעיר וזה נראה שגם אין לו ממש שווי משקל והוא גם מפחד לפעמיים לזוז בכלוב (נמצא רק למעלה בכלוב ולא בתחתית למרות שניסיתי לשים שמה גם פירות שירגיש בנוח לנסות לרדת). כלוב בגודל 80X90 .
4.טיפים לימים הראשונים מנסיונכם האישי יתקבלו יותר משמחה ובברכה .

יפתח .
AmitThePt1
ביצה
ביצה

Re: שאלות על תוכי ג'אקו

שליחה על ידי AmitThePt1 »

בימים הראשונים אל תוציא אותו מהכלוב 3 ימים אל תוציא שיתרגל לסביבה תן לו הרבה יחס דבר איתו ואחרי שלוש ימים תן לו לצאת מהכלוב ותשחק איתו עד שיתרגל אליך ולסביבה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

1. לג'אקו מוחתם צריך לקחת מקסימום מספר ימים כדי להתרגל לבית ולסביבה. בדרך כלל תוכי חדש שמגיע לסביבה חדשה יהיה מסוגר יותר, נוטה לעמוד במקום אחד שבו הוא מרגיש הכי בטוח ( בדרך כלל גבוה ) והוא די דרוך לכל רעש והגעה לקרבת הכלוב. זה במקרה קיצוני, בדרך כלל תוכי שהחתימו אותו כהלכה מתרגל די מהר במיוחד כשהוא בגיל 4 חודשים.
2.אתה מנסה ללטף אותו בתוך הכלוב או מחוצה לו? עדיף לאפשר לתוכי לפחות בהתחלה לצאת אל מחוץ לכלוב ושם לבוא איתו במגע.
3.אם התוכי בן 4 חודשים הוא אמור לעלות על היד ללא בעיה של שיווי משקל. יתכן שאין לתוכי ביטחון מאחר שלא העלו אותו ליד או שהיד עליה עמד לא הייתה יציבה. דבר שגורם לתוכי להמנע מלעלות ליד. כשקנית אותו הוא לא עלה אל היד? לפחות של המגדל?
4.הכי טוב זה להתקדם עם התוכי. לא לנסות להרים אותו בתוך הכלוב, לאפשר לו לצאת ואז ליצור עימו מגע, לתת לו מזון שהוא מעדיף מהיד. להמנע מרעש חזק ולא נעים ליד הכלוב ולהמנע מתנועות חדות מולו.
אם לאחר תקופת הסתגלות של מספר ימים עדיין יש לך קשיים תשתף ונעזור.

לגבי תזונה, אני ממליץ שהתזונה של התוכי תהיה מבוססת על כופתיות כבסיס, עדיפות לכופתיות מסוג פריטי בירד שנחשבות לכופתיות הטובות ביותר שיש בשוק כיום.
כתוספת אפשר לתת תערובת זרעים יבשה לתוכים גדולים, תערובת השרייה/הנבטה, ירקות ופירות מותרים.
iftahlevy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי iftahlevy »

eli_lea כתב: 30 ספטמבר 2018 17:37 1. לג'אקו מוחתם צריך לקחת מקסימום מספר ימים כדי להתרגל לבית ולסביבה. בדרך כלל תוכי חדש שמגיע לסביבה חדשה יהיה מסוגר יותר, נוטה לעמוד במקום אחד שבו הוא מרגיש הכי בטוח ( בדרך כלל גבוה ) והוא די דרוך לכל רעש והגעה לקרבת הכלוב. זה במקרה קיצוני, בדרך כלל תוכי שהחתימו אותו כהלכה מתרגל די מהר במיוחד כשהוא בגיל 4 חודשים.
2.אתה מנסה ללטף אותו בתוך הכלוב או מחוצה לו? עדיף לאפשר לתוכי לפחות בהתחלה לצאת אל מחוץ לכלוב ושם לבוא איתו במגע.
3.אם התוכי בן 4 חודשים הוא אמור לעלות על היד ללא בעיה של שיווי משקל. יתכן שאין לתוכי ביטחון מאחר שלא העלו אותו ליד או שהיד עליה עמד לא הייתה יציבה. דבר שגורם לתוכי להמנע מלעלות ליד. כשקנית אותו הוא לא עלה אל היד? לפחות של המגדל?
4.הכי טוב זה להתקדם עם התוכי. לא לנסות להרים אותו בתוך הכלוב, לאפשר לו לצאת ואז ליצור עימו מגע, לתת לו מזון שהוא מעדיף מהיד. להמנע מרעש חזק ולא נעים ליד הכלוב ולהמנע מתנועות חדות מולו.
אם לאחר תקופת הסתגלות של מספר ימים עדיין יש לך קשיים תשתף ונעזור.

לגבי תזונה, אני ממליץ שהתזונה של התוכי תהיה מבוססת על כופתיות כבסיס, עדיפות לכופתיות מסוג פריטי בירד שנחשבות לכופתיות הטובות ביותר שיש בשוק כיום.
כתוספת אפשר לתת תערובת זרעים יבשה לתוכים גדולים, תערובת השרייה/הנבטה, ירקות ופירות מותרים.

2.וגם וגם לפעמיים הוא נותן ומרגיש בנוח לפעמיים הוא זז לצד אחר ולפעמיים גם נותן ביסים קטנים שאני מרגיש שהוא לא רוצה פשוט.
3.לא הוא היה בכלוב כל הזמן , לא הרגילו אותו .
4.הוא לא מוכן לצאת מהכלוב ולא מוכן לחזור , לאחר מה שנאמר בתוגבה אחת לפני אני אתן לו מספר ימים להתרגל לכלוב למקום לאנשים לקולות שלנו ואנסה שוב ליצור איתו הרמה ליד . כמובן ששום דבר לא נעשה בכוח .
לא נראה שלא נוח לו אבל נראה שהוא מפוחד ומהסס ברגע שמנסים להגיע למגע וגם שנותים לו אוכל מהיד הוא מרגיש יותר בטוח אבל עדיין לא נותן שיגעו בו יותר מידי , כמובן שאני ואבא שלי מגיעים בצורה מאוד בטוחה אבל לא אגרסיבית , היום ניסנו להוציא אותו טיפה החוצה והוא יצא לבד החוצה אבל ניסה לעוף ודהה לרצפה ולאחר מכן לא היה מוכן לעלות על היד אז היינו צריכים לקחת אותו ולהכניס אותו כמובן שלא נעשה ביותר מידי אגרסביות ובצורה נכונה אבל עדיין ניסה לתת ביס שאני חושב מכוון שהיה בחוסר נוחות וחוסר ביטחון.

אני חושב שאתן לו מספר ימים לאט לאט להכניס את היד לתת אוכל לבנות איתו אמון ואז לאחר מכן התייעץ שוב .
תודה רבה על התגובות !
iftahlevy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי iftahlevy »

שלום שוב פעם.
התוכי מרגיש יותר בנוח כיום ורוצה יותר תשומת לב מאיתנו , ברמה כזאת שמתקרבים לכלוב הוא מתקרב ומבקש את הליטוף. ( האם לתת כל הזמן את הליטוף או רק שהוא עושה משו נכון וטוב.)
רציתי לשאול עוד כמה דברים :
לאחר שהוציאתי אותו מספר פעמים מהכלוב הוא לא מוכן לחזור לבפנים הוא פשוט מעדיף להיות בחוץ הבעיה זה שלפעמים אנחנו צריכים לצאת או לא להיות בקרבת הכלוב ואנחנו רוצים שיכנס והוא לא רוצה , גם לאחר ניסניות עם הצעה לאוכל ופרי .
ברוב המקרים לאחר שהוא זמן מה בחוץ הוא מנסה לעוף לרצפה (כמובן שהכנפיים גזורות נכון והוא רק דוהה לרצפה בצורה בטוחה).
יש לו פחד לעלות על היד הוא לא מוכן לזה ואנחנו נאלצים לעשות את זה בצורה כזאת שהיא לא ממש נוחה לו גם אם אננחנו נותנים לו זמן ובכדי להכניס אותו לכלוב הוא ממש לא מוכן לעלות על היד . יש איזה שיטה להכניס אותו לכלוב או לגרום לו להרגיש בבטחון לעלות ליד ? כי הוא שוב פעם שמגשים את היד הוא לא מוכן כשמנסים טיפה לקרב לבית החזה ולהרים הוא נאחז יותר חזק על מה שהוא עומד או שהוא נושך לפעמיים חזק לפעמיים חלש ואני משמיע קול ומסתובב או שאני בכלל הולך מהחדר והוא מבין שמה שהוא עשה לא בסדר אבל לא מבין שהוא צריך לעלות על היד ,מה השיטה הכי נכונה בעת הנשיכה שהוא יבין שזה לא בסדר והשיטה הנכונה לעלות אותו על היד ולגרום לו לזה .
מזכיר התוכי בן 4 חודשים וגם בכלוב הוא לא מרגיש כל כך בבטחון לעמוד בכל מיני מקומות ולפעמיים מאבד אחיזה ודברים כאלה .
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שלום,
ראשית אין מניעה ואפשר ללטף את התוכי בכל עת שיחפוץ בכך. יש הבדל בין ליטוף או מתן צ'ופר כשהתוכי מבקש תשומת לב לעומת ליטוף או צ'ופר בעת אימון ואילוף.

לגבי שהיית התוכי בכלוב, אני ממליץ להרגיל את התוכי לשהות בכלוב גם כשאתם במהלך היום בבית, תוכי שמורגל לשהות במהלך היום ובכלל מחוץ לכלוב עלול לפתח בשלב מסוים בעיות התנהגות כאשר נאלצים לסגור אותו בכלוב, למשל כשיוצאים לטיול בן יומיים שלושה, התוכי חש "מוענש" כלוא וזאת בנוסף לכך שאינכם בסביבה.
לכן יש להרגיל את התוכי לכל המצבים ולכך שהוא מצליח להעסיק את עצמו בכלוב. בין היתר יש לאבזר את הכלוב בצעצועים שונים ולראות במה הוא מתעניין. אפשר לגוון ולהחליף בין הצעצועים השונים ואת הצעצועים שהוא ממש אוהב לשים בכלוב כשיוצאים למשל לחופש.

תוכי בין 4 חודשים אמור לעמוד יציב, ישנם יוצאים מן הכלל או כאלה שאיבדו ביטחון כתוצאה מכך שהיד שעמדו עליה לא סיפקה להם ביטחון, יתכן שנדנדו אותם או גרמו להם ליפול.
ישנן שיטות שונות להרמת התוכי. מאחר ואתה מעיד על חוסר שיווי משקל אני מציע שתנסה בתחילה להרימו בצורה הבאה:
לפני ביצוע ההרמה כדאי שהתוכי יעמוד במקום שאינו גבוה ועדיף שיעמוד בגובה הטבור בערך. כך יהיה קל יותר לבצע את פעולת ההרמה.

המטרה היא להקנות לתוכי ביטחון כשהוא עומד על היד ולכן אין למהר ויש לבצע את הפעולה מספר פעמים עד לתחושה שהתוכי מרגיש בטוח יותר.
כדי לבצע את פעולת ההרמה יש להכניס את כף היד מאחור מתחת לרגליו של התוכי, לעיתים קרובות תוכי שממאן לעלות ליד ייסוג לאחור לכף היד. גם אם זה לא קורה
הכנס את כף היד ובו בזמן הנח את ידך השנייה על ראשו של התוכי (בצורת כיפה ) וכסה את עיניו. הרם את התוכי והצמד אותו אל גופך. כל העת רגליו שת התוכי צריכות להמצא בתוך כף ידך ולא באויר. התוכי חייו לחוש שהוא דורך על משהו מוצק.
בשלב זה שחרר את ידך מעל עיניו וראשו של התוכי אך המשך ללטף את ראשו ולשבח.
תן לתוכי להרגיש בטוח בכף ידך ובכך שהוא צמוד לגופך. אם אתה מרגיש שהתוכי בלחץ מנסה להשתחרר או לטפס השתמש באותה דרך להחזירו למקומו. כסה את ראשו ועיניו
ואפשר לתוכי להיאחז בחזרה במקום בו עמד, לאחר שהוא עומד יציב הסר את ידך מראשו ושבח אותו. נסה לבצע ולראות האם אתה מסתדר ואיך התוכי מגיב. שוב לא להעמיד אותו על האצבע אלא על כף היד בהתחלה.
iftahlevy
ביצה
ביצה

שליחה על ידי iftahlevy »

תודה רבה רבה על כל העזרה.
כמו שאמרת ועשיתי את זה וזה אכן עבד וכמובן שצריך לעבוד איתו על זה ולא פעם אחת.
קמנו היום והתוכי נראה קצת מצוברח ועייף ( מנסה כל הזמן לישון ולסגור עיניים ) השאלה זה אם יש מצב שהוא לא ישן בלילה מכוון ששחכנו אור דלוק לידו ואכן הוא עייף. וגם ניסו לפתוח את הכלוב שיצא והוא לא ממש רצה והוא יצא טיפה.

בעניין של הנשיכות מה אפשר לעשות כי גם שעשיתי את מה שאמרת ושמתי אותו בפעם השנייה והוא הוריד את הראש ונשך אותי בזרת קצת חזק ולא היה לי מה לעשות אז פשוט סבלתי והחזרתי אותו לכלוב והלכתי לא נשארתי שמה שיבין שזה לא בסדר. אבל ברגע הנשיכה אין משו לעשות ?

האם פרי שהתוכי מש אוהב יכול להיות צופר ?
וקראתי באיזה מקום שלפעמים התוכי כמו בן אדם אין לו סבלנות וצריך לפנות אליו ולנסות איתו דברים שהוא נמצא במצב רוח המתאים האם זה נכון ?

אני לא מצליח לצרף תמונה שלו אבל הכנפיים טיפה פתוחות והוא נראה עייף יש מקום שבו הוכל לשלוח את התמונה בכדי אולי לאבחן את זה ?

נ.ב
אנחנו טיפה חוששים מכל התנהגות כזאת של התוכי כי היה לנו אחד שלצערנו הרב לאחר שנתיים וקצת מת מדלקת בריאות ולאחר טיפולים ודברים שום דבר לא עזר אז אנחנו רוצים לדעת לפני בכדי לקחת אותו לווטרינר או לבדיקה במידה וצריך.

ושוב פעם תודה רבה על התגובות ועל המענה ואם אפשר לשלוח תמונה למייל או מוש מסויים בכדי שתוכל לראות וגם לראות את הגיל שלו לפי העיינים.

יפתח.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אתייחס כרגע אך ורק לתיאור מצבו של התוכי. אם המצב שאתה מתאר נמשך בשעות הקרובות
ממליץ לקחתו מיד לוטרינר שמתמחה בתוכים. הסימנים המתוארים עלולים לתאר בעיה רפואית.
האם התוכי נבדק למחלות?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”