ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זוג אקלקטוסים...

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

אליעד מקדש
ביצה
ביצה

זוג אקלקטוסים...

שליחה על ידי אליעד מקדש »

שלום.
שמי אליעד וברשותי זוג אקלקטוסים יש לציין שהזוג בני 6 שנים והם אצלי מחוברים מגיל גמילה (לא אחים)
הזוג מואכל באוכל טוב ומגוון כופתיות השרייה פירות וירקות ולפעמים קצת תערובת איכותית. כבר המון זמן שהנקבה מורטת את החזה בכדי לרפד את תא ההטלה לקראת ההטלה..
כל פעם היא מטילה ביצים לא פוריות ודוגרת וכמובן שאני מוציא את הביצים לאחר כמה ימים. רציתי לשאול איך להפסיק את המריטה ובו בזמן לאפשר לזוג הטלת ביצים פוריות יש להם כלוב מרווח מאוד ואחלה תנאים✌🐦
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: זוג אקלקטוסים...

שליחה על ידי eli_lea »

שלום רב,
בדרך כלל כשהביצים אינן פוריות יש בעיה של חוסר בזיווג או זיווג לא טוב. השאלה האם אתה רואה זיווגים של בני הזוג.

הוצאת הביצים "לאחר כמה ימים " זו טעות, בעצם אחר כמה ימים ( כמה? ) יתכן שעדיין לא התפתח עובר בביצה וזה מוקדם מידי.
מצד שני הוצאת הביצה גורמת לנקבה להטיל שוב ומחדש ויתכן מאוד ללא זיווג כך שבעצם הפעולה רק מזרזת הטלות שאינן פוריות.
ראשית צריך להבין ממה נובעת הבעיה, כדי לדעת צריך שהיה לך אפשרות מעקב כמו מצלמת רשת שמקליטה או משהו דומה, זאת כדי לדעת
האם הנקבה מזדווגת בכלל או שהיא מטילה ללא זיווג.

מריטת נוצות באיזור הבטן והחזה נפוצה אצל הרבה תוכים, צריך לנסות ולהעשיר את תא ההטלה הן בנסורת נקייה ( דחוסה כמו לאוגרים ) והן בכפיסי עץ
כדי שיהיה לה מספיק ריפוד ואפשרות לכרסם.

מה שיכול לעזור זה הורדת התא לגמרי ומן הפסקה ארוכה של מספר חודשים, כשיש פעילות בין בני הזוג מחזרים את תא ההטלה מחדש דבר שיכול לגרום לזוג
להזדווג ולהתחיל ריבוי מחודש.
בסופו של דבר אין פתרון קסם, צריך הרבה סבלנות ומזל.
בהצלחה.
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

)) )) תודה רבה!
הנקבה תמיד רוצה שהזכר יזווג אותה והוא לא רוצה משום מה כאילו צריך לעורר לו את החשק
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

הוצאתי ביצים לאחר בערך 14 יום (שבועיים) ועשיתי לכל סבב שתי בדיקות קנדלינג בחדר חשוך אחת אחרי 7ימים ואחד אחרי עוד 7יום
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

השאלה זה איך לגרום לזכר לזווג את הנקבה ובכך לקבל הטלה פורייה כי הזכר לא מזווג
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

הלוואי שהיה פתרון לכך, בדרך כלל זוגות שהיו האכלות יד בעייתים יותר מזוגות "פרא" בעניין הריבוי אם כי כאשר הם מחילים להתרבות די קשה לעצור אותם. כמה זמן יש להם את תא ההטלה? האם הזכר נכנס לתא?
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

יש להם תא הטלה כבר 3 שנים הזכר והנקבה נכנסים לתא ביחד דרך אגב עשיי להם הפסקה של 6 חודשים וסגרתי את התא וההפסקה נגמרה בערך לפני שנה
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

אולי לשנות את מיקום הכלוב או תא ההטלה יעזור? לשבור את השגרה שלהם
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אתה יכול לנסות זה שינוי מיקום, אין בזה משהו מוכח שזה הגורם לריבוי. בכל מקרה אצלך הבעיה שונה מאחר והנקבה מטילה ופשוט הביצים לא מופרות.
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

תוך כמה זמן להוציא ביצים לא פוריות מהתא והאם בדיקות הקנדלינג היו בזמן הנכון?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”