ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תוכי גאקו בן 3 חודשים

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
Shahar1975
ביצה
ביצה

תוכי גאקו בן 3 חודשים

שליחה על ידי Shahar1975 »

שלום לכולם.
ראשית אתחיל ואומר שאין לי נסיון כלל בגידול תוכים.
רכשתי גאקו בן 3 חודשים ומאוד אשמח לקבל כמה טיפים כמו:
1. מה לבדוק לפני שאני לוקח אותו מהמגדל שלו?
2. איך להחזיק אותו?
3.איך לטפל בו להאכיל אותו?
4. מה לעשות על מנת שלא יחווה טראומה במפגש הראשון שלי עם בני הבית והכלב.
בקיצור כל טיפ/הדרכה שתוכלו לספק אשמח לדעת.תודה מראש לעוזרים
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: תוכי גאקו בן 3 חודשים

שליחה על ידי eli_lea »

שלום רב,
1. לבדוק שהתוכי בדוק למחלות, תעודות בדיקה המעידים על כך שאינו נושא מחלות ובמיוחד מחלת הכלמידיה שהינה מחלה זאונוטית שעוברת לבני אדם.
ומחלת המקור והנוצות. בוודאי אינכם מעוניינים לרכוש תוכי ( גם אם נראה מעולה ) שהינו נשא של אחת המחלות.
הבדיקה מבוצעת ע"י שליחת דם למעבדה שמתמחה בבדיקות מסוג זה ובסיום מקבלים תעודה שמעידה על כך שהתוכי אינו נשא של המחלה.

2. יש לבדוק שהתוכי פעיל ולא אפתי. שאינו דומע מהעיניים ומהאף שאין לו לשלשת דבוקה באיזור הביב שהתוכי חברותי לפחות למגדל ומאפשר ללטף אותו.

3. מגדל שמכבד את עצמו יסביר לכם בפרוטרוט כיצד להרים את התוכי, מהי התזונה הנכונה, כיצד לשמור על התוכי מבחינה בריאותית, כיצד לגשת לתוכי בימים הראשונים ואף ילווה אתכם בטלפון. חשוב לרכוש תוכי ממגדל שאיזור הגידול שלו נקי, שההורים נמצאים במקום. שהתוכי מטובע בטבעת סגורה המעידה על גילו וכו'.
מגדל שינסה להעביר לכם את התוכי בקוצר רוח וללא סבלנות לשאלות אז מאחד כזה לא ממליץ לכם לרכוש.
תנסו ליצור קשר עם המגדל לפני לקיחת התוכי, שאלו אותו מתי נוח לו לענות לכם על כמה שאלות, שאלו אותו את השאלות הרלוונטיות לכם והקשיבו לתשובות ( גם בנוגע לבדיקות)
חלק מהמגדלים שמוכרים תוכים מנצלים את חוסר הידע של הקונים, מספרים להם על "חיסונים לתוכים" נותנים "תעודות בריאות" שונות שחתומות ע"י וטרינר למשל- כל אלא אינם מעידים על כך שהתוכי בריא ואינו נשא מחלה. רק בדיקת דם במעבדה חיצונית יאפשרו לקבוע את מצבו הבריאותי של התוכי.

בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”