ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קקדו מייג׳ור מיטשל

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

Mikijan
ביצה
ביצה

Re: קקדו מייג׳ור מיטשל

שליחה על ידי Mikijan »

אלי, הכנתי לתוכים מזרקה על גבי אמבטיה של תינוקות, שמתי להם קרש והמשפך בדיוק בגובה המתאים בשבילהם להתרחץ, הכנסתי להם את המזרקה כמה פעמים לוואליד ולא הייתה התעניינות או שימוש מצידם להתרחץ, עכשיו מתחילים ימים חמים ואני הייתי שמח לראות אותם גם מתרחצים וגם מצטננים, האם יש משהו שאני יכול לעשות בשביל שהם יתעניינו במזרקה? והאם יש עוד דרך שאני יכול לצנן אותם ולתת להם קיץ מרענן.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

יתכן שמזרקה וכו' גורמת להם לחשש ולכן הם אינם מתקרבים, אפשר לשים כלי מים במקום מוצל עם מים בגובה של 2-3 ס"מ. אפשר להתקין מערפלים שבימים ובשעות שמאוד חם הם מופעלים אוטומטית ע"י תיכנות מראש...
מעבר לזה אפשר לצנן עם מים את המבנה עצמו אם הוא צובר חום .
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

תודה רבה על התשובה
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

אלי, הנקבה מאוד חברותית לבני האדם כמה שקט שאני לא נותן לה וכמה שהיא מחוברת עם הזכר ברגע שאני מתקרב לכלוב היא מגיע אלי ורוצה נשיקה, עכשיו חשבתי שאולי זה טוב כי ככה היא מרגישה בנוח במקום שהיא נמצאת ותרגיש חופשיה לעשות מה שהטבע דוחף אותה אליו ולא יהיה לה חששות מסויימות מהסביבה או מהאנשים שמטפלים בה. הזכר שומר על מרחק ונותן כבוד ושומר על גבולות אבל עם הזמן הוא מגיע לאוכל ברגע שאני שם לו אותו ומגלה יותר ביטחון בי, גם שאני שם לו ענפים טריים על בסיס יום יומי הוא ישר מתחיל בקילוף שלהם בעודי בתוך הכלוב ואני ישר נעלם משם בשביל לתת לו את כל השקט שבעולם אבל יוצא לי פעם בשבוע לגעת לנקבה במקור נגיעה קטנה ופעם אחת נתתי לה אצבע שהיא נגעה בה בעדינות עם הלשון, מה בדיוק המשחק הנכון להתנהגות מול הנקבה? כי הדבר שאני מפחד ממנו זה להפריע לה בחיבור עם הזכר ועכשיו הם ביחסים של ירח דבש, ובנוגע לזכר הרבה המליצו לי לקצץ לו את הכנפיים שזה גם טוב לחיבור ואני אישית לא רואה סיבה מיוחדת לעשות את זה במיוחד שהוא רגוע עכשיו והם בפיקוח של צפייה במצלמה יום יומי ודבר נוסף אני לא רוצה להעביר אותו את הטראומה הזאת של תפיסה בכוח וקיצוץ, אשמח גם שתשפוך לי אור על הנושא הזה או שלפחות תדליק לי נורה, שוב לך התשבוחות והתודה.
אליעד מקדש
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אליעד מקדש »

"תודה רבה אליעד, תספר קצת מה אתה מגדל? אם יש איזה זוג מעניין..."
היי! אני מגדל זוג אקלקטוסים רד סיידד אמיתיים לא מעורבים זוגות גרינציקים מיוחדים
תוכונים עם כתרים וצופים פרסונטות במוטציות מיוחדות ואני עומד לקנות זוג white crowned pionus
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

איזה יופי, יש לך בית גידול חמוד, אני רוצה לרכוש מאייר או רד בליד(זוג) מאוהב בהם מהרגע הראשון שראיתי אותם
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני אישית לא רואה בעייה עם מה שאתה מספר, נגיעה ליטוף או תשבוחות מידי פעם כשאתה ניגש להאכיל. כמובן אם היא מעוניינת בכך כמו שאתה מתאר.
לגבי גזירת נוצות גזירת נוצות יכולה להיות טראומטית במיוחד לתוכים שאינם האכלת יד. אם אין צורך והתוכי לא מגלה תוקפנות ואובססיה לפגוע בנקבה אז כמובן שאין צורך בכך.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

אלי היקר, הבנתי שתקופת הרבייה של קקדו שונה בארץ מזאת של אוסטריה ויש כמה תקופות שהם יכולים להטיל בהם במהלך שנה אחת, אשמח לקצת הברה בנושא והאם אתה יכול להגיד לי מה היא עונה הרבייה שלהם בארץ ומתי עוד הם יכולים להביא גוזלים, תודה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

באופן כללי עונת הרבייה בארץ יכולה להתמשך ולהתפרס כמעט לאורך כל השנה, עונת הרבייה " הרישמית" היא בחודשים דצמבר - אפריל ואפילו מאי..אבל בבתי גידול בארץ אפשר לראות לאורך כל השנה ריבוי של זוגות. במיוחד זוגות שנכנסו למחזור של הטלה וגידול גוזלים או כאלה שאת הביצים שהטילו העבירו להדגרה.
אתה יכול לראות גם במקרה שלך פעילות של הזכר בתקופה זו ( אגרסיביות כלפי הנקבה ) שמעידה על רצון להתרבות. צריך הרבה הרבה סבלנות, מצידך כמגדל תדאג לתת לזוג את התנאים האופטימלים והשאר כבר לא בידייך, השאר תלוי בזוג עצמו. במוכנות של הזכר והנקבה וגם במזל.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

הם נראים מאושרים בכלוב של 3 על 3, האם זה יכול להיות קטן להם מדי? האם אני יכול לעשות משהו שיעניין אותך לרבייה כמו להוריד את התא התחלה לכמה ימים ? או משהו אחר שכן אפשר לעשות
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”