ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קקדו מייג׳ור מיטשל

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

Mikijan
ביצה
ביצה

קקדו מייג׳ור מיטשל

שליחה על ידי Mikijan »

שלום לכולם, אני מגדל חדש/ישן ולאחרונה רכשתי זוג קקדו מייג׳ור מיטשל.
עשיתי להם כלוב 3*3 לתעופה ונוחות ושניהם כבני שלוש(ילידי 2015).
כשראיתי את הזוג לראשונה אצל המגדל פשוט התאהבתי, הם היו יפים ומאוד מאוהבים, הזכר טיפח כל שניה את הנקבה הם היו צמודים ושקטים, לקח לי חודש עד שהבאתי אותם אלי לבית עד שבניתי את הכלוב והתחייבתי לסכום המכובד, בנסיעה אפילו הבאתי אותם בהפרדה.
בהתחלה לקח להם יום לחקור את הכלוב והם ישנו ביחד
יום אחרי שמעתי זעקת מצוקה וראיתי את הזכר מנקר את הנקבה והפסיק, אחרי כמה שעות שמתי לב שהוא דוחף אותה עם הרגל, יום אחרי שמעתי עוד פעם את הזעקה של הנקבה יצאתי אחורה וראיתי אותו שוב תוקף, עכשיו הוא לא מתנהג ככה רוב הזמן זה קורה לו לעיטים רחוקות שהוא תוקפני והוא לא רודף אחריה, אחרי כמה ימים זה חזר לפרקים ומהשקפה הבכנתי שהיא באה לאוכל ואחרי דקה הוא יורד אליה גם לאכול ומגרש אותה בביריונות, הוא לא ניראה לי הבן זוג שראיתי בהתחלה והיא מחפשת חום במקומות אחרים, הוא דיי אינדיווידואל והיא מאוד חברותית, זה התחיל שהיא מתקרבת למי שמגיע לכלוב ותוך כדי מבט החלטתי להושיט לה אצבע והיא נגעה בא עם הלשון, כאילו היא רוצה יותר את החיבה של בני האדם מאשר בני מינה, אולי זה בעיקבות התוקפנות של הזכר אבל בכל מקרה אני רוצה להבין בדיוק מה המקור של ההתנהגות הזאת, האם זה טוב להתחבר עם הנקבה, מה אני יכול לעשות והאם לתת להם קצת זמן ולראות אם הם מסתדרים עם הזמן, תודה רבה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: קקדו מייג׳ור מיטשל

שליחה על ידי eli_lea »

שלום רב,
ההתנהגות שאתה מתאר אינה נדירה, בחלק ניכר מהזוגות הזכר מגלה תוקפנות כלפי הנקבה ואפילו עד כדי פציעה ואף מוות.
מגדלים שונים נוקטים בשיטות שונות כמו למשל קיטום נוצות התעופה ואספקת תאי הטלה עם כניסה ויציאה כפולה כדי שהנקבה תוכל להימלט מהזכר התוקפני.
ההצעה שלי היא להוסיף כלי אוכל ומים במקומות שונים בכלוב. לוודא שהתזונה שהתוכים מקבלים זהה לתזונה אליה הם היו רגילים אצל המגדל הקודם ולאחר מכן
לבדוק שהתזונה בכלליות מתאימה.
לדאוג לכך שלזוג יהיו מינימום הפרעות לפחות בתקופה הראשונה שבה הם מסתגלים.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

תודה רבה לך על העצה, האם יש משהו שאני יכול לעשות בקשר לחיבור?
כמו להפריד בניהם אולי לשים את הזכר בכלוב אחר או אפילו בכלוב קטן יותר בתוך הכלוב הגדול?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מה שעושים בדרך כלל זה קיטום נוצות כך שהזכר מוגבל במרדף אחר הנקבה במידה והוא מעוניים לפגוע בה.
כמו כן לביטחונה של הנקבה אם מוצב תא הטלה הוא חייב להיות עם פתח כניסה ופתח יציאה.
מעבר לזה עזוב אותם להתמודד, יגיע שלב שהם יסתדרו ביניהם.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

תודה רבה על התשובה,אכן כך עשיתי והם בסדר, מה בנוגע לויטמיני רבייה? היה עליה חד פעמית של הזכר על הנקבה( לפחות מה שאני ראיתי) האם יש משהו שיכול לגרום לנקבה להתעניין בתא הטלה? או בזכר?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אם תזונת התוכים מתבססת על כופתיות מחברה טובה ומוכרת ובנוסף אתה מעשיר את המזון בפירות ירקות, השרייה ותערובת זרעים יבשה אתה מסודר.
מגדלים שונים נוהגים להשתמש בתוספים וויטמינים שלעיתים קרובות מזיקים יותר ממועילים.
כשהנקבה תהיה מוכנה היא תתעניין בזכר, ללא קשר לויטמינים או "ויטמיני רבייה" ושאר שמות מפוצצים שמטרתם היחידה היא להעשיר את קופתו של המוכר.
אני מעולם לא השתמשתי בויטמינים ובתוספים, לא הייתה לי בעיית רבייה.
אפשר למקם את ענף העמידה בקרבת פתח ההטלה.
צריך לדאוג שהתא יהיה במקום שהנקבה תרגיש ביטחון להכנס אליו.
לוודא שהתא במקום מוצל ולא מואר מידי אם יש מקום כזה בכלוב.
לרפד את תחתית התא בנסורת ובכפיסי עץ לכירסום.
לתת לזוג שקט ושלווה עם מינימום הפרעות.
הכי חשוב, להיות סבלני כי זה חלק בלתי נפרד מגידול תוכים.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

שוב תודה רבה על התשובות, זה לא מובן מאליו שמישהו עוזר לאחר בידע האישי שלו על כן התודה, עכשיו בעיניין התזונה הם יכולים לאכול כופתיות אבל ניראה שהם מחכים לאוכל יותר טעים, זאת אומרת שאני מאכיל אותם כל השבוע בכופתאות, אני שם להם השריה שלוש פעמים בשבוע , תערובת זרעים איכותית עם פרות יבשים ונבטים (פעם בשבוע) אגוזי מלך, פיקאן, בוטנים ושקדים גם פעם בשבוע, אני חותך להם סלט ירקות פעמיים בשבוע ומשתדל שזה יהיה מגווון מפעם לפעם, ופעמיים בשבוע פרות, בנוסף אני שם להם מזון ביצים עם ביצה קשה ואבקת קליפת ביצה גם פעם בשבוע ולפעמים את המזון ביצים יחד עם הסלט. זהו התזונה שלהם. עכשיו בגלל שאני מגוון כל כך בתזונה שלהם ניראה כאילו הם מחכים לאוכל הטעים ולא נוגעים בסוגים מסויימים של תזונה, בירקות הם לא נוגעים וגם לא בפרות ובמזון ביצים, גם שאני שם להם את האוכל למספר רב של שעות האוכל מתייבש וכבר לא אכיל עד שהם אוכלים אותו, האם זה בסדר להרגיל אותם לסלטים ופרות תוך כדי שאני מכניס להם אוכל טעים למספר קטן של דקות רק שלא ירעבו וכל שאר הזמן אני רק שם להם פרות וירקות בשביל שיקבלו את הויטמינים החיוניים להם? או שכופתיות בכל מקרה נותנים להם את הויטמינים הנחוצים, כי הייתי שמח להעשיר להם עוד את התזונה ושיקבלו את כל מה שהם צריכים דרך הטבע ולא באוכל מוכן, עכשיו האם זאת מלחמה שאני יכול לחכות איתה אחרי תקופת הרבייה ובנתיים לתת להם לאכול בריא ומינימום של תסכול לטובת זיווג מוצלח?
דבר נוסף הנקבה מאוד ידידותית לבני האדם האם זה בסדר? כי אני משתדל לא לצאת אליהם בכלל רק בשביל שהחיבור יהיה כמה שיותר מוצלח,
דבר נוסף הסולם שלהם בתוך התא הטלה צמוד לעץ ואין להם מקום לתפס או לרדת ואני חשבתי שזה יפריע להם אז לקחתי את התא לנגר והוא שם לי מרווח בשביל שיהיה לך את האפשרות לעלות ולרדת והם הרסו את הסולם לגמרי אז דיברתי עם מי שמכר לי את התא והוא אמר לי שהתא עובד כמו שהוא היה ולא צריך לשנות אותו והוא בסדר אז פתחתי שוב את התא והחזרתי את הסולם שיהיה צמוד והבחנתי שהנקבה נמצאת תמיד בפתח ולא יורדת למטה אולי יקח לה זמן אבל היה ניראה לי שהיא מחפשת דרך להכנס ולא מצליחה, האם לתת לה קצת זמן?(שהוא יקר לי מאוד אם אני רוצה להספיק את העונה) או לנסות בכל זאת למצוא פיתרון אחר לסולם וכן לתת לו מרווח בשביל נוחות הזוג המלכותי, שוב תודה רבה וסליחה על החפירה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני אתחיל בנושא התזונה.
כופתיות צריכות להיות בכלי אוכל 24/7 באופן קבוע. הכופתיות צריכות להיות מזון הבסיס שלהם מאחר והן מכילות את כל אבות המזון ומצויים בהם ערכים תזונתיים חשובים
שהתוכים לא מקבלים בדרך כלל מתזונה המבוססת רק על תערובות וירקות פירות.
השרייה,ירקות ופירות יכולים להינתן כתוספת אני הייתי מוותר על הביצה / קליפה ומזון ביצים. מזון ביצים יכול להינתן כאשר יש גוזלים כדי להקל על ההורים על מלאכת ההאכלה
וגם זה לא קריטי. ההורים מרככים את הכופתיות ושאר המזונות ומאכילים את הגוזלים.
בכופתיות טובות יש מספיק סידן חלבונים ושאר ויטמינים שהתוכים צריכים.
לגבי פירות וירקות, נסה לא לתת כסלט ותן להם את זה בחתיכות, למשל גזר שהוא מאוד בריא אםשר לחתוך לחאורך חתיכות בעובי עיפרון באורך של כמה סנטימטרים ותקוע בסורגים ליד מקל העמידה, זה יגרה אותם לנסות ולאכול.
לגבי הכנסת המזון למספר דקות, נראה לי שאתה סובב יותר מידי מסביב לזוג ונכנס יותר מידי למקומות מיותרים.
אם יש כופתיות כל הזמן בכלי האוכל אתה לא צריך להתעסק עם המזון מעבר למה שכתבתי. להיפך, אתה צריך להשאיר את הזוג לאורך כל היום רק עם כופתיות ולקראת הערב להכניס תוספת, פעם השרייה, פעם תערובת זרעים, פעם ירקות ופירות וכו'. כך נוצר מצב שהזוג במהלך היום יאכל כופתיות שזה הכי בריא לו.

לגבי תא ההטלה, גם כאן ההתעסקות מיותרת, גם ללא סולם הזוג ירד לתא ההטלה, הסולם נועד לכך שבמידה והזוג מבוהל וממהר לתא הוא לא יקפוץ למטה ויזיק לביצים.
אז תהיה רגוע, הנקבה תרד כשהיא תרגיש בטוחה ומוכנה.

לגבי הריבוי והעונה, האם הזוג כבר התרבה? מי אמר לך שהזוג הולך להתרבות העונה?אני מחזיק לך אצבעות שזה יקרה אבל לא כדאי להתאכזב. תהיה סבלני ותן להם את הזמן.
אשמח לתמונה.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

היה חצי זווג לפני כחודש ולא ראיתי בדיוק מה הם עושים בשעות היום, לפני 6 ימים שמתי מצלמה שאני אוכל לראות בדיוק מה הם עושים וראיתי זיווג של כחצי דקה פעמיים אחד אחרי השני, בימים שחלופו הנקבה נכנסה מספר פעמים לתא ואחרי כמה ימים היא נכנסה כל 20 דקות למספר דקות, עכשיו אתמול קרה משהו מוזר, הזכר נכנס כולו לתוך התא והנקבה שכחה ממנו (מהתא) וכל פעם שהוא יצא הוא רץ בתוקפנות לנקבה והבריח אותה, אותו דבר גם היום בבוקר (רביעי) ממש אחרי הזריחה הוא נכנס לתא יצא ממנו אחרי דקה ורץ להבריח את הנקבה, לא יודע מה ההתנהגות הזאת והאם זה יכול לגרום לנקבה לא להכנס בכלל, האם היא יכולה להביא ביצים פוריות? האם יש משהו שצריך או רצוי לעשות? וכמה זמן זה צריך לקחת לה אם הזיווג קרה לפני 6 ימים? שוב התודה
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

גם ברגעים אלו שכתבתי, נכנסתי למצלמה וראיתי את הזכר נכנס לתא למשך 3-4 דקות הנקבה חיכתה בחוץ הוא יצא אליה ורץ לכיוונה בתוקפנות, מה פשר ההתנהגות?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”