ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ענפים לתוכי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
רוני 123
ביצה
ביצה

ענפים לתוכי

שליחה על ידי רוני 123 »

היי כולם,

יש לי תוכי קוקטייל ורציתי לדעתאיזה ענפים אני יכול לתת לו ללעיסה וטיפוס כדי להעסיק אותו?
אני יודע שיש עצים שרעילים עבורם וגם עברתי על הרשימה, אבל אין לי ממש יכולת להבחין בין העצים שבאיזור המגורים שלי. האם זה אפשרי שאעלה לפה תמונות ותגידו לי אם העצים בטוחים עבורו?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: ענפים לתוכי

שליחה על ידי eli_lea »

תבדוק תמונות באינטרנט ותוכל לזהות, למשל עצי זית , עץ תפוז, עץ לימון עץ אקליפטוס.. את רוב העצים אנשים מכירים ויוכלו לאשר לך . אם לא תסתדר תעלה תמונות וננסה לעזור.
רוני 123
ביצה
ביצה

שליחה על ידי רוני 123 »

eli_lea כתב:תבדוק תמונות באינטרנט ותוכל לזהות, למשל עצי זית , עץ תפוז, עץ לימון עץ אקליפטוס.. את רוב העצים אנשים מכירים ויוכלו לאשר לך . אם לא תסתדר תעלה תמונות וננסה לעזור.
את העצים שהזכרת אני מזהה אבל הם לא בסביבת המגורים שלי
הבנתי שאחד העצים שנפוצים לידי הוא "מכנף נאה". ידוע לך אם הוא מותר לתוכי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

היה דיון על העץ מכנף נאה. חלק מהמגדלים כתב שהוא משתמש בענפים ( ללא עלים ופרי) ללא בעיה העץ גם לא מופיע ברשימת העצים הרעילים.
למשל אלמוגי כתבה כך:
אלמוגי כתב:העץ הזה קיים אצלי בגינה, מהרגע שהתחלתי לגדל תוכים אני משתמשת בענפים שלו לתוכים שלי.
על הענף הם עומדים ואת הענף הם מכרסמים. יש לי את זוג הקוקטיילים הותיק שלי (בר וברוך) טפו טפו הם חיים נהדר עם הענפים של מכנף נאה ומגדלים גוזלים והכל בסדר גמור. גם שאר התוכים אצלי נמצאים עם הענפים האלה.. עלים ופרי אני לא יודעת מעולם לא ניסיתי...
מצורף קישור ל רשימת צמחים רעילים ושאינם רעילים

חשוב להבהיר שיש לשטוף את הענף היטב במים חמים ואפילו לסבן ( ולשטוף שוב היטב במים זורמים ) כדי לנקות לשלשת של ציפורים שעלולים להיות חולים.
רוני 123
ביצה
ביצה

שליחה על ידי רוני 123 »

נהדר, תודה רבה אלי ++
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר: