ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גוזל קוניור אננס, כמה שאלות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

shulman148
ביצה
ביצה

גוזל קוניור אננס, כמה שאלות

שליחה על ידי shulman148 »

בשבוע שעבר רכשתי קוניור גרינציק אננס בן חודשיים, שנגמל בשבוע האחרון מדייסה,ניזון מכופתיות השריה ותערובת. מדי פעם הוא נושך מתוך משחק וסקרנות או רצוך למשוך תשומת לב וליטופים כשהוא ביד שלי, ככה נדמה לי לפחות.

אני שואל מה לעשות כדי להפסיק זאת בהדרגה, או לפחות לא לעודד את זה בטעות, ידוע לי שהם סקרנים ונדיר שהוא לא ינשוך בכלל. אבל לפחות שלא אחזק בטעות את ההתנהגות הזו.

עוד שאלה ברשותכם, רוב היום הוא הולך ימינה ושמאלה בכלוב ומנסה להגיע לכיווני על מנת לצאת, הוא לא מתייאש, אך גם אינו צורח, איך להתנהג איתו , האם זה רגיל, ? בינתיים אני מוציא אותו בין רבע לחצי שעה ביום.

אני אשמח אם תוכלו להפנות אותי למאמרים קיימים באתר, בנושא התוכי קוניור האילוף שלהם והתנהגותם.

זה הכלוב והתוכי , אני בתהליך להחליף את הכלוב ואת המקלות, אשמח לקבל עצות מנסיונכם והארות.
IMG_0185 (800x533).jpg
IMG_0184 (800x533).jpg
IMG_0183 (533x800).jpg
תודה רבה, אהרן
shulman148
ביצה
ביצה

Re: גוזל קוניור אננס, כמה שאלות

ועוד שאלה, כמה דחוף להחליף את המים כאשר הוא מלשלש בהם ? האם יכול להשאר כמה שעות ?
shulman148
ביצה
ביצה

ובעניין המיקום , בלילה האם אפשר להשאיר אותו בפינה שהיא קצת חשוכה בבית ולפעמים נשמעים קולות , או שצריך חושך מוחלט ושקט לגמרי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

1.לגבי הנשיכות לא להתייחס ולא להביא אותו למצבים בהם הוא נושך את הידיים. במקרה שהוא עושה זאת להסב את תשומת ליבו לדברים אחרים . לא לשחק עם התוכי במקור.
2.רבע שעה או חצי שעה בלבד אינם מספיקים לתוכי מחוץ לכלוב, הכלוב קטן לשהייה ממושכת ולא נראה שהוא ממש מתלהב מהצעצועים ומשתמש בהם.בעת שהתוכי הולך וחוזר אסור להתיחס אליו ולהוציאו, להוציא את התוכי רק כשהוא עומד ושקט מספר דקות, זאת על מנת שלא יקשר את ההתנהגות עם הוצאתו מהכלוב
3.לשלשת במים יש להחליף מיד כשמתאפשר, סידור המקלות שבכלוב גורמות לכך שהתוכי ילשלש למים, כבר עדיף להוציא את המקל העליון כי גם ככה צפוף בכלוב והוא מעל כלי המים.
4.המיקום - אפשר להשאיר אותו בפינה חשוכה שלפעמים נשמעים בה קולות אין בעיה.אין צורך בשקט וחושך מוחלט.
shulman148
ביצה
ביצה

תודה רבה לך, המידע הזה חשוב ועוזר לי מאוד.
כמה זמן בערך מומלץ להוציא אותו? והאם כל הזמן הזה שיהיה עלי או ביד? או שפשוט יסתובב?

הוא באמת לא משחק במשחקים האלו, כי הוא צעיר מידי? או בכלל, איזה משחקים כן כדאי ? כמו במאמר באתר על הכנת משחקים ? הבאתי לו לאחרונה אצטרובל אמתי שנפתח עם הזמן, וענפים דקיקים שיכול לשחק איתם , האם זה מתאים , מה עוד אפשר?

לגבי הכלוב יש לא רחוק ממני, כלוב משומש A11 מלפני ארבע שנים בערך בכ350 שקלים בערך? שהתוכי שלו נמסר . או שעדיף לחפש A10 במצב חדש יותר ? אין באפשרותי להוציא כ600 על A10 חדש.
shulman148
ביצה
ביצה

לגבי המשחק ליד המקור, איך כן אפשר לשחק איתו מבלי ללטף אותו ליד המקור, הרי מאוד נעים להם שמלטפים אותם לחי ובראש. באיזה אופן כן ללטף ולשחק כדי לרכוש את הבטחון ושלא ימאס לו תוך כמה שניות ? תודה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

זמן ההוצאה של התוכי תלוי מאוד בזמן הפנוי שלך, זה יכול להיות חצי שעה ויכול להיות שעתיים שלוש, הוא לאאמור לנהיות כל הזמן הזה במגע איתך, הוא יכול להיות על הכלוב.
ישנם משחקים שונים לתוכים, משחקי עץ לכירסום, משחקי מחשב מאקריליק משחקי חיפוש וחבלים ועור לכירסום. אתה יכול להשתמש במאמר באתר ולנסות דברים שונים ולראות למה מהם הוא נמשך יותר ואלו סוגי משחקים מושכים אותו. אצטרובלים הם בסדר, גם ענפים .יש לשטוף אותם היטב לפני הכנסתם לכלוב.

כלוב משומש במצב טוב יכול להתאים גם הוא, חשוב לבדוק שאין סימני חלודה על הכלוב והוא נקי . יש לחטא את הכלוב למניעת העברת מחלות.

כל תוכי אוהב שמלטפים אותו באופן שונה, תבדוק היכן הוא אוהב שמלטפים אותו והיכן לא נעים לו, במקומות שהוא פחות אוהב אל תיגע, לפחות לא בהתחלה עד שיתרגל.
shulman148
ביצה
ביצה

תודה רבה, מצאתי לו כלוב A11 , חיטאתי אותו, וצבעתי בהמרייט בכלל, ואיפה שראיתי נקודות חלודה בפרט,

תודה
אני ממשיך בסבלנות להוציא אותו כל יום בהתאם לזמן שלי, מאכיל ומשחק , מתרחק ממה שמעצבן אותו. כעת אני שוקל להביא לו תוכי נוסף כמוהו, שישחק איתו, אולי זכר \ נקבה,שיהיו זוג אבל לא חייב, אני שואל לגבי מה שאומרים שתוכים האכלת יד צריכים הרבה יותר תשומת לב שהם בזוג מאשר תוכי יחיד כדי שישארו יידידותים לבני אדם , האם זה נכון ?

תודה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

נכן בהחלט, כשלתוכי יש בן/בת זוג והוא רוב הזמן נמצא איתו אז מן הסתם החיבור ביניהם יהיה טוב, מה גם שהוא כבר לא יהיה זקוק כל כך ליחס ממכם כי תהיה לו חברה . ככל שהקשר בניהם יגבר ותתכן התרבות כך הזכר ואף הנקבה יהפכו יותר טריטוריאלים כדי להגן על הביצים או הגוזלים.
על מנת לשמור על קשר טוב ראשית יש להביא תוכי נוסף שהוא האכלת יד מוחתם וחביב. יש לתת לשני התוכים יחס ולכל אחד מהם בנפרד. אם הזמן הפנוי שלך הוא כחצי שעה עד שעה ביום זה יהיה די קשה לתת יחס לשניהם ברמה כזאת שתשמור על ההחתמה לאורך זמן.
shulman148
ביצה
ביצה

תודה רבה שוב קודם כל,

לגבי היחס והמשחק איתי, מבחינתו הוא לא נשאר על היד יותר משתי שניות, אם אני לא מעסיק אותו באוכל הוא מיד יורד מהיד ומסתקרן באובססיה אחר כל דבר חדש, תפרים כפתורים חולצה וכו, האם זה עובר עם הגיל, או שזה קשור להתנהגות שלי? בעבר הוא היה יותר נהנה ונותן ללטף אותו בלחי או בראש. היום , מאז שמיעטתי ללטף אותו בלחי הוא גם לא מרגיש בנוח לליטוף בראשו.

האם זו התנהגות לא "חינוכית" לצפר " אותו בכ 10 גרעינים שחורים, בלי סיבה בזמן שהוא ביד כדי הילדים יהנו לראות אותו אוכל? אחרת כמו שאמרתי הוא מיד מחפש לרדת ולחפש דברים מעניינים?

המגדל שלו שמנוסה בריבוי אבל אני לא בטוח עד כמה הוא בעל ניסיון בהתנהגות ובאופי שלהם אמר לי אם הוא נושך מתוך סקרנות ומשחק , תתפוס לו בעדינות את המקור ותתן לו לטעום אותך עד שיתרגל לטעם שלך, ובהדרגה יפסיק לנשוך , יכול להיות דבר כזה?

אלי, כתבת "אם הזמן הפנוי שלך הוא כחצי שעה עד שעה ביום זה יהיה די קשה לתת יחס לשניהם ברמה כזאת שתשמור על ההחתמה לאורך זמן."

המציאות שיסתובב שעה בבית? או שיהיה בקרבתי בשעה הזאת, כי כמו שאמרתי יותר מכמה שניות הוא לא נשאר על היד. הוא מחפש לרדת לרצפה ולחפש דברים.
אני שואל איך אפשר להעסיק אותו שעה, גם לא בקרבתי, אני יכול לשער רק באופן שיסתובב בבית בהשגחה כמובן. האם לזאת הכוונה ?

תודה על תשומת הלב.
אהרן
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”